Підсумки року Програми «Долучайся!»

2024 рік добігає кінця, тож варто підбити підсумки та поставити цілі на наступний рік.  

У останньому в 2024 році випуску новин ми розповімо про успіхи наших партнерів у році, що минає.  

Ми також поділимось списком із топ-10 подій, завдяки яким 2024 став для нас незабутнім! 

В новому році бажаємо кожній українській родині миру, злагоди й любові! Дякуємо, що ви з нами! 


У 2024 році Програма «Долучайся!» підтримала 57 організацій громадянського суспільства, що впроваджують 64 проєкти, на загальну суму близько 8 мільйонів доларів США; 

  • Наші партнери відіграли вирішальну роль, підтримавши понад 860 000 громадян та надавши гуманітарну допомогу в сумі понад 3 мільйонів доларів США.  
  • Результатом успішних зусиль з адвокації стали 24 законодавчих змін, прийнятих на національному та місцевому рівнях у сферах боротьби з корупцією, прозорості, євроінтеграції, інклюзії, соціальної згуртованості та громадянської освіти; 
  • Протягом року наші партнери провели понад 540 публічних заходів, у яких взяли участь 15 930 учасників, з них 10 699 унікальних. Вони також опублікували 16 510 аналітичних та медіаматеріалів, які охопили понад 85 мільйонів людей та сприяли громадянській поінформованості; 
  • Зусилля Програми та наших партнерів, а також цілеспрямована адвокація продемонстрували значний вплив на міжнародній арені, про що свідчать 867 міжнародних зустрічей високого рівня та 9357 згадок у міжнародних ЗМІ, що сприяло посиленню політичної та гуманітарної підтримки України. 

*Інформація вказана за 2024 фіскальний рік (1 жовтня 2023 – 30 вересня 2024)


Події, за які ми запамʼятаємо 2024 рік

Рух Make Russia Pay

13 червня лідери країн G7 ухвалили рішення щодо виділення Україні 50 мільярдів доларів з доходів від заморожених російських активів. Вони були заблоковані з перших днів повномасштабного вторгнення. Велику роль у рішенні щодо розблокування зіграла не лише дипломатія, а й активна участь громадянського суспільства. Українські активісти провели сотні адвокаційних заходів на підтримку передачі заморожених російських активів Україні. Серед наймасштабніших ініціатив #MakeRussiaPay – це комплексний рух, ініційований Міжнародним центром української перемоги та партнерами-організаціями громадянського суспільства, які разом проводили заходи по десятках європейських та американських міст.   

Докладніше

*****

Виставка «Україна в мініатюрі» 

В червні розпочався європейський тур нашої пересувної виставки «Україна в мініатюрі» 

Ця інтерактивна виставка висвітлює значення нерухомої культурної спадщини України, яка наразі перебуває під загрозою через повномасштабне вторгнення Росії. За допомогою 29 мініатюрних 3D-моделей, відео та VR-туру виставка демонструє культурні пам’ятки України, в тому числі будівлі, зруйновані внаслідок російської агресії. Мета виставки – підкреслити культурну важливість України в європейському контексті та проілюструвати масштабні руйнування, спричинені жорстоким повномасштабним вторгненням Росії. 

Докладніше

*****

ІІ Форум української культурної спадщини

З 30 по 31 травня ми провели ІІ Форум «Українська культурна спадщина: #ДійЗадляСпадщини». Цього року ми значно розширили програму форуму, зробивши головний фокус на висвітленні внеску громад в збереження та відновлення культурної спадщини.  

За результатами форуму ми продовжимо роботу з популяризації та захисту культурної спадщини на національному та міжнародному рівнях. Це включатиме підтримку партнерських організацій, що фіксують злочини Росії щодо культурної спадщини України з метою документації, притягнення до відповідальності та подальшого відшкодування завданих збитків. Також ми продовжуватимемо активно розповідати про багатогранну культурну спадщину України за кордоном для забезпечення підтримки України і підкреслення того, що культурна спадщина України є частиною європейської спадщини. Загалом подію відвідали 255 людей. 

Докладніше

*****

Фестиваль «Бути в Україні» в Запоріжжі 

20 квітня Запоріжжя сколихнув мистецько-музичний фестиваль «Бути в Україні», що об’єднав понад 400 відвідувачів у Незламному Хабі Запоріжжя. Спрямований на те, щоб підтримати та надихнути мешканців міста та внутрішньо переміщених осіб, фестиваль став майданчиком, що об’єднав та згуртував відвідувачів, надавши можливості для нетворкінгу, культурного самовираження та об’єднання зусиль з метою протидії агресії. В програмі Фестивалю були численні заходи, такі як панельні дискусії, лекції? А музична частина фестивалю включала виступи популярних українських виконавців WARnyaknya, ADAM та KAZKA, а також пам’ятне читання віршів та презентації книжок провідних українських письменників.

Докладніше

*****

Music Ambassadors Tour 

Цього року Всеукраїнська асоціація музичних подій (UAME) об’єднала організаторів музичних фестивалів задля підтримки України під час війни. 

З 25 по 28 березня Всеукраїнська асоціація музичних подій провела тур в рамках ініціативи Music Ambassadors Tour 2024 для творчих представників одинадцяти європейських країн. Серед них – організатори відомих європейських фестивалів Sziget, Pohoda, DAS FEST, та інші. Учасники відвідали Київ та Чернігівську область, де обмінялись досвідом та ідеями щодо розвитку культури під час війни з місцевими активістами та представниками музичної індустрії. 

Команді UAME вдалося створити комʼюніті зі світових лідерів музичної індустрії та запустити серію освітніх лекцій від за їхньої участі під назвою Music Ambassadors Platform. 

Докладніше

*****

Кліп співачки Джамали

У вересні нам вдалося підтримати кліп співачки Jamala на пісню “ARAFAT DAĞINDAN”. 

ARAFAT DAĞINDAN – це містична старовинна народна пісня з міста Акмесджит (Сімферополь). Пісня загадкова, але водночас дуже цікава за своїм сюжетом – це історія про те, як людина підкорює Арафат, а після повернення з паломництва отримує почесне звання хаджі. Відео ж розповідатиме світовій аудиторії про важливість збереження кримськотатарської культурної спадщини. 

*****

Призначення Альони Гетьманчук

20 грудня Президент України Володимир Зеленський у вечірньому зверненні оголосив про низку кадрових призначень. Засновниця та директорка центру Нова Європа Альона Гетьманчук стала керівником Місії України при НАТО. 

Альона Гетьманчук – досвідчена експертка з питань зовнішньої та безпекової політики. В аналітичному секторі працює з 2009 року. Вона – авторка численних аналітичних документів, значна частина яких присвячена саме євроатлантичній інтеграції України. 

Докладніше

*****

Інсталяція «I’m fine»

Влітку на фестивалі Burning Man було багато мови про Україну – її яскраво представила інсталяція I’m fine, що була підтримана Програмою “Долучайся!”.  

Гігантські літери, обшиті речами, пошкодженими російськими ракетами, снарядами та кулями. Для створення культурного обʼєкта використовували пошкоджені війною вуличні знаки, паркани та ворота із різних регіонів України. 

Інсталяція символізує силу духу українського суспільства. Українці тримаються, і всупереч пережитим жахіттям, на питання про їхній стан справ за звичкою відповідають «Я в порядку». Загальне охоплення кампанії сягнуло 159 мільйонів людей. 

Докладніше

*****

«Покоління Перемоги»

Цього року наші партнери із GoGlobal запустили проєкт «Покоління Перемоги». Ініціатива була створена для підлітків з деокупованих територій, які долають важкий шлях до розбудови майбутнього України. Вони продовжують жити, створювати, допомагати, формувати громадянське суспільство. 

Менторська програма допомогла підліткам розвинути свої сильні сторони та знайти себе, що стимулюватиме їх до пошуку різних можливостей для самореалізації. Завдяки проєкту «Покоління Перемоги» майже півтори сотні підлітків визначились зі своїми освітніми та карʼєрними траєкторіями. 

Докладніше

*****

Зміни у сприйнятті корупції в Україні

У грудні нам вдалося візуалізувати наше Загальнонаціональне опитування «Стан корупції в Україні 2024: сприйняття, досвід, ставлення». Опитування свідчить, що хоча з 2007 року українці все менше стикаються з корупцією, вони частіше вважають її головною проблемою країни після війни. Хоча порівняно з 2007 роком громадяни повідомляли про випадки корупції більш ніж удвічі частіше, цей показник все ж залишається відносно низьким. 

Перегляньте нашу інтерактивну візуалізацію та перегляньте динаміку в досвіді та сприйнятті корупції серед українців.  

Докладніше


Можливості

  • Посольський Фонд США зі збереження культурної спадщини оголошує конкурс проєктних заявок: https://bit.ly/409hpvm