«Бути в Україні: у Запоріжжі відбувся мистецько-музичний фестиваль на честь культури та єдності під час війни

20 квітня Запоріжжя сколихнув мистецько-музичний фестиваль «Бути в Україні», що об’єднав понад 400 відвідувачів у Незламному Хабі Запоріжжя (палац культури «Титан») . Спрямований на те, щоб підтримати та надихнути мешканців міста та внутрішньо переміщених осіб, фестиваль став майданчиком, що об’єднав та згуртував відвідувачів, надавши можливості для нетворкінгу, культурного самовираження та об’єднання зусиль з метою протидії агресії.

В програмі Фестивалю були численні заходи, такі як панельні дискусії, лекції з історії, живі виступи, ярмарок місцевих виробників та художні виставки, спрямовані на посилення соціальної згуртованості та боротьбу з ворожими наративами Росії.

«Підтримка і розвиток української культури – це надважлива зброя у боротьбі з російською пропагандою. Висловлюємо  велику подяку організаторам та учасникам фестивалю за проведення такої потужної події у нашому прифронтовому місті», Анатолій Куртєв, Секретар Запорізької міської ради В.о. міського голови Запоріжжя.

Під час фестивалю також була представлена виставка «Yellow&Blue» від спільноти українських ілюстраторів Pictoric, яка відтворила багату культурну спадщину України через мистецтво, та фото серія «Я залишаюся» Поліни Полікапової, яка підкреслила стійкість української молоді під час війни.

«Запоріжжя – місто сміливих, креативних і відкритих людей. Для нас, як для проєкту, що має історичні зв’язки з регіоном, було важливо, щоб на фестивалі були присутні місцеві жителі, внутрішньо переміщені особи, активісти, міська влада та бізнес, щоб зміцнити дух єдності та посилити зв’язки між громадами. Ми провели цей фестиваль, щоб підняти настрій громадян, які живуть у прифронтових громадах, і дати їм додаткову можливість пишатися європейською культурною ідентичністю України. Я радий бачити, що наша подія стала цим маяком гордості за культуру, надії та опору всім негараздам, спричиненим Росією», Роланд Ковач, директор Програми «Долучайся!»

Музична частина фестивалю включала виступи популярних українських виконавців WARnyaknya, ADAM та KAZKA, а також пам’ятне читання віршів та презентації книжок провідних українських письменників.

«Для нас велика честь бути співорганізаторами цієї своєчасної події саме там, де це найбільше потрібно. Донесення музики та культури до людей у ці складні часи є надзвичайно важливим для виховання почуття єдності та згуртованості. Приємно бачити, що фестиваль дозволив відчути смак нормальності та посилити зв’язок з багатою культурною спадщиною України. Надихнувшись позитивним впливом тут, у Запоріжжі, ми прагнемо поділитися цим досвідом з іншими прифронтовими громадами, поширюючи надію та єдність по всій Україні», Мар’яна Мокринська, співорганізаторка фестивалю та проєктна менеджерка Всеукраїнської Асоціації музичних подій.