Новини громадянського суспільства України, 24 травня

В часи війни непохитна світова підтримка України є потужним сигналом про те, що світ об’єднався для захисту нашої демократії та забезпечення справедливості для всіх українців.
У цьому випуску ми підготували інфографіку про те, як світова спільнота ставиться до підтримки України, а також останні оновлення від наших партнерів та цікаві можливості. Ми також запрошуємо вас ознайомитися з нещодавно опублікованим звітом Freedom House «Nations in Transit 2023», у якому серед іншого досліджується стан демократії в Україні. Долучайтесь до читання разом з нами!

****

Хоча західні лідери неодноразово декларували свою підтримку Україні, важливо також розуміти й думку громадян цих держав. Згідно з опитуванням Центру «Нова Європа», проведеним в Німеччині, Франції, Італії, Нідерландах та США, більшість респондентів підтримують прагнення України відновити контроль над всіма втраченими територіями. Зокрема, у Франції так вважають 58% респондентів, а 49% з них переконані, що Україну потрібно підтримувати, поки вона не поверне повний контроль над усіма територіями, включно з Кримом. У Німеччині цей показник становить 51% і 41%, тоді як в Італії – 56% і 41%, в Нідерландах – 62% і 45%, а в США – 47 і 37%.

****

Новини громадського сектору

Програма «Долучайся!» проведе дискусію про адвокаційну діяльність ОГС на Форумі громадянського суспільства

Приєднуйтесь до нашої панельної дискусії, що відбудеться під час Форуму громадянського суспільства 30-31 травня. Серед спікерів:

●      Айдер Халілов, старший програмний менеджер Програми сприяння громадській активності “Долучайся!” (USAID/ENGAGE)

●      Ганна Гопко, голова Мережі захисту національних інтересів «АНТС» та співзасновниця Міжнародного центру української перемоги

●      Андрій Боровик, виконавчий директор Transparency International Ukraine

●      Сергій Солодкий, перший заступник директора Центру «Нова Європа».

●      Мар’яна Мокринська, виконавча директорка Всеукраїнської асоціації музичних подій

●      Валерія Іванова, заступниця Голови Державного агентства з питань відновлення та розвитку інфраструктури України

Ми розглянемо адвокаційні зусилля громадянського суспільства у просуванні реформ, сприянні прозорому процесу реконструкції та забезпеченні міжнародної підтримки України та заглибимося в його еволюцію з початку війни. Зареєструйтеся, щоб долучитися.

****

Громадянське суспільство закликає до швидкого та прозорого відбору членів Вищої кваліфікаційної комісії суддів 

Фундація DEJURE, Автомайдан і Центр протидії корупції закликають невідкладно призначити членів Вищої кваліфікаційної комісії суддів, щоб не провокувати сумніви українського суспільства та західних партнерів та дотриматися принципів верховенства права. Тисніть на посилання, щоб прочитати повний текст заяви.

Детальніше

****

Українська античність допомогла молоді відкрити молодіжний простір на Чернігівщині 

Нещодавно в селі Южне Чернігівської області відбулося відкриття молодіжного простору Vseli Hub в рамках проєкту Української античності «Активна позиція мого регіону. Очима дітей». Дивіться відеосюжет ОГС, щоб дізнатися про шлях команди, її досягнення та плани на майбутнє.

Дивитися

****

Центр громадських ініціатив створив Посібник для роботи з гуманітарною допомогою для ОГС 

«Посібник щодо роботи з гуманітарною допомогою для ОГС», виданий Центром громадських ініціатив, визначає основні правила, критерії та необхідні документи для надання ефективної гуманітарної допомоги під час війни. Завантажте за посиланням. 

Детальніше

****

Телебачення Торонто записали подкаст з  військовослужбовцями ЗСУ 

Дивіться експериментальний подкаст Телебачення Торонто, в якому військовослужбовці Збройних Сил України обговорюють актуальні теми про армію, реалії війни, строкову службу та озброєння. Дізнайтеся цінні інсайти про військове життя з перших рук! 

Дивитися

****

Можливості

Перегляньте наші можливості

Ми раді запропонувати можливості для тих, хто в пошуках роботи, для представників громадянського суспільства та постачальників послуг:

  • Запрошуємо фахівців, зацікавлених у можливостях роботи, переглянути актуальні вакансії – https://bit.ly/41mdHN5

  • Конкурс грантів для громадських ініціатив – https://bit.ly/43Eb4Ih
  • Запит пропозицій на проведення опитування щодо громадської залученості – https://bit.ly/3LUk6Jb

****

Міжнародний республіканський інститут оголошує набір в Академію адвокації у громадах 

Міжнародний республіканський інститут оголошує набір у «Академію адвокації у громадах». Цьогорічний фокус – інтеграція нових мешканців та надання можливості учасникам співпрацювати з місцевою владою у створенні інклюзивних громад. Навчання відбудеться 7-11 червня у Львові. Зареєструйтеся до 29 травня.

Детальніше

****

Що ми читаємо

Звіт Nations in Transit 2023: війна поглиблює регіональний розкол 

Звіт «Nations in Transit», опублікований Freedom House, оцінює стан демократії в регіоні, що простягається від Центральної Європи до Центральної Азії. У звіті за 2023 рік простежується зниження показників демократії в 11 із 29 проаналізованих країн, а 7 країн продемонстрували покращення. Читайте звіт, щоб дізнатися про прогрес та результати, які демонструє Україна.

Детальніше

****

Чому Захід має неухильно підтримувати Україну: три головні причини

Ми перебуваємо на вирішальному етапі історії, зіштовхнувшись зі зростаючими викликами. Серед них занепад демократій, порушення прав і свобод людини, ядерна загроза та глобальне потепління. У цьому есе професор Адоніс Ятчев з Університету Торонто пояснює, чому рішуча підтримка України перед обличчям відкритої агресії може суттєво сприяти розв’язанню кожного з цих викликів.

Детальніше

****