Новини громадянського суспільства України, 17 квітня

Вже понад два роки Україна протистоїть повномасштабному вторгненню. Не зважаючи на нові виклики, громадянське суспільство продовжує шлях до становлення демократії, подолання корупції та адвокування безпеки на міжнародній арені. У цьому випуску ми простежимо, як вплинула війна на становлення демократії в Україні. Також ви дізнаєтесь про виклики, з якими стикаються активісти, залучення молодь до відбудови, а також про інші ініціативи наших партнерів. Читайте з нами та першими дізнайтесь останні новини громадянського суспільства України!  

****

За результатами дослідження «Країни перехідного періоду 2024» від правозахисної організації Freedom House, у 2023 році Україна підвищила показник демократії до 3,43 бала з можливих семи, попри повномасштабну війну. До прикладу, у 2021 та 2022 роках цей показник становив 3,36 із семи.  

Хоча спостерігається 20-річний занепад рівня демократії в Центральній Європі та Центральній Азії, Україна увійшла до п’ятірки «перехідних» країн, які за останній рік підвищили свій рівень демократії. Дослідники вважають, що цей зріст є результатом прогресу уряду у створенні судових та антикорупційних інституцій, а також активного розслідування випадків хабарництва, в тому числі й в армії.

****

Новини громадянського суспільства

ОГС заявляють про тиск на активістів та журналістів-розслідувачів 

12 квітня громадські організацій оприлюднили заяву стосовно тиску на активістів. Заява стала реакцією на обшуки, проведені Службою безпеки України та Державним бюро розслідувань у голови правління Харківського антикорупційного центру (ХАЦ). На підставі інформації з СБУ, проти Дмитра Булаха розпочали розслідування у справі про нібито зловживання під час зарахування на військову службу. Подібні інциденти стались також і з іншими активістами та журналістами-розслідувачами. Активісти закликали Президента публічно засудити ці переслідування, а правоохоронні органи – їх припинити, оскільки це підриває репутацію України та підсилює російську пропаганду.  

Детальніше

****

Платформа публічної дипломатії залучає молодь до відновлення України 

12-13 квітня у Києві відбувся форум Reconnect, організований Платформою публічної дипломатії за підтримки програми «Долучайся!» для молодих активістів переважно зі східних областей України. 

Учасники форуму обговорили залучення молоді до відновлення України, а також використання цифрових технологій для розвитку громад.

Детальніше

****

Міжнародний центр української перемоги адвокатує безпеку України на міжнародних конференціях 

Міжнародний центр української перемоги продовжує адвокаційний тур європейськими столицями на підтримку посилення безпекових гарантій для України.  

З 14 по 19 квітня представники організації відвідають Софію, щоб взяти участь у Чорноморській безпековій конференції, де обговорюватимуть існуючі виклики та сталий розвиток держав.  

З 18 по 19 квітня команда візьме участь у Міжнародному форумі GMF у Брюсселі, де світові лідери, політики та експерти обговорять найактуальніші глобальні виклики. 

****

Центр протидії корупції відновлює проект «Серпом по рейтингу» 

9 квітня Центр протидії корупції (ЦПК) відновлює роботу онлайн-краудфандингової платформи, що висвітлюватиме випадки корупції серед політичних партій та депутатів Верховної Ради. З 2018 по 2021 рік ЦПК зібрав понад 1,2 мільйони гривень, що дозволило організації провести 365 кампаній із загальним охопленням майже 17 мільйонів користувачів в Україні. 

Детальніше

****

Можливості

Кар’єрні можливості у програмі «Долучайся!»

Запрошуємо фахівців, які шукають роботу, переглянути вакансії в ENGAGE

****

Що ми читаємо? 

«Країни перехідного періоду 2024»: звіт Freedom house оцінює рівень демократії в регіоні 

Аналітики Freedom House у щорічному звіті «Країни перехідного періоду» відображають тенденцію зниження рівня демократії протягом 20-го року поспіль у регіоні, що простягається від Центральної Європи до Центральної Азії. Серед причин автори звіту відзначають спроби Росії зруйнувати Україну, а також дії Азербайджану в Нагірному Карабасі. Ці та інші чинники призвели до поділу в регіоні між тими, хто приймає демократичний вектор розвитку, та тими, хто категорично відкидає його. 

Дослідники також стверджують, що демократичні уряди мають бути готові вкладати значно більше у військову готовність та забезпечення України необхідною зброєю для перемоги над Росією. В іншому випадку, регіон продовжить негативну тенденцію у розбудові демократії, а боротьба з авторитарною експансією стане складнішою та матиме вищу ціну для всього світу. 

Більше