Новини громадянського суспільства України, 18 січня

Демократії завжди виграють від хороших громадян – активних і свідомих людей, які готові взяти відповідальність за себе та свої громади. Сьогодні, коли Україна одночасно бореться із зовнішньою загрозою на полі бою та корупцією й порушенням верховенства права всередині, довіра один до одного, відповідальність за спільне майбутнє та свідомий спосіб життя є особливо важливими. 

У цьому випуску нашого ньюзлетера ми досліджуємо, що для українців означає бути гарним громадянином, розповімо про останні новини та можливості для громадянського суспільства України та дізнаємося більше про зміни щодо довіри у світі. Долучайтеся! 

****

Що означає бути хорошим громадянином? Відповіді українців на питання нашого Національного опитування щодо громадського залучення відображають реалії воєнного часу. Гарний громадянин завжди дотримується законів (97%), платить податки (95%), добре знає свої права та вміє їх відстоювати (95%). Українці вважають, що добропорядний громадянин повинен брати активну участь у протистоянні окупантам – інформувати про пересування чи місцезнаходження ворога чи колабораціоністів (94%), волонтерити для армії чи переселенців (91%) та робити пожертви військовим чи волонтерам (90%).

Переглянути Національне опитування

****

Що означає доброчесність для активістки та чемпіонки світу з карате Уляни Пчолкіної? 

Чи можливо жити в Україні без хабарів? Щоб дізнатися, ми запитали Уляну Пчолкіну, телеведучу, членкиню правління ГО «Група Активної Реабілітації» та першу чемпіонку світу з карате серед жінок на колясках. В рамках просвітницької кампанії «Доброчесність перемагає» Уляна розповіла, як вона розуміє доброчесність та поділилась особистими прикладами зіткнення з корупцією в системі охорони здоров’я.  

Детальніше

****

GoGlobal презентували відео на підтримку волонтерського руху та громадського сектору в Україні 

Є безліч способів стати волонтером чи громадським діячем. Головне – ухвалити для себе рішення долучитися до гідної справи. Все ще вагаєтесь та потребуєте натхнення? Перегляньте нове відео «Вліпи за Перемогу», яке презентували GoGLobal в рамках ініціативи #ВліпиЗаСебе. Герої ролика – яскраві представники волонтерського руху України, соціально відповідальні люди та громадські організації.  

Дивитися

****

Центр громадянських свобод проводить зимовий марафон листів для в’язнів Кремля 

Протягом 8 років Центр громадянських свобод спільно з Euromaidan Press проводить традиційний Зимовий марафон листів для в’язнів Кремля. Щоб підтримати #ЗимовийМарафон2023 треба зробити три прості кроки: обрати історію когось із тих, хто знаходиться в російському полоні, викласти цю історію з фото у власних соцмережах зі словами підтримки та тегнути під фото міжнародну організацію або представників іноземних урядів.

Детальніше

****

Всеукраїнська асоціація музичних подій надає гуманітарну допомогу громадянам, які постраждали від війни

Music Saves UA – це ініціатива, заснована Всеукраїнською Асоціацією Музичних Подій (UAME) для допомоги тим, хто цього потребує під час війни в Україні. У грудні за підтримки ініціативи в Херсоні відкрили 2 Пункти Незламності, де місцеві мешканці можуть зігрітися, зарядити пристрої та отримати гуманітарні набори. Окрім цього активісти відкрили гуманітарний штаб в Миколаєві, щоб доставляти гуманітарну допомогу в інші міста на півдні та забезпечувати населення стабільною допомогою. Тисніть на кнопку та дізнайтесь більше. 

Детальніше

****

EdCamp Україна запускає курс психологічної підтримки для постраждалих від війни дітей 

EdCamp Ukraine запускає програму професійного розвитку для вчителів «Хібукі-школа: використання терапевтичної іграшки Хібукі у закладах освіти України у воєнні та повоєнні часи». Учасники програми дізнаються, як допомоги дітям у гострих кризових ситуаціях через використання інтегративної іграшки Хібукі та як нормалізувати їх психічний стан.        

Детальніше

****

Екологія-Право-Людина розповіли про роль громадянського суспільства у захисті довкілля 

Сьогодні велику роль в питаннях захисту довкілля відіграє громадянське суспільство. Щоб розповісти про їх внесок, Екологія-Право-Людина презентували спеціальний збірник з прикладами успішних справ, ініційованих активістами та неурядовими організаціями зі всього світу та України.

Детальніше

****

Більше вакансій: Програма «Долучайся!» шукає кваліфікованих фахівців 

Оновили перелік вакансій на сайті Програми «Долучайся!». Серед нових можливостей – старший радник/ця зі стратегічних комунікаційасистент/ка з грантів та контрактів та програмний менеджер/ка з інклюзії. Тисніть на посилання, щоб ознайомитися з актуальними можливостями та не вагайтесь подаватися! Слідкуйте за оновленнями на нашому сайті в розділі «гранти та конкурси».

Детальніше

****

Програма «Долучайся!» оголошує грантовий конкурс 

Після неспровокованого та невиправданого вторгнення Росії організації громадянського суспільства стикнулися з великими викликами. Щоб їх  підтримати, Програма «Долучайся!» запустила адаптований конкурс грантів швидкої відповіді для ініціатив, які вирішують невідкладні потреби українців. Зацікавлені організації зможуть надіслати заявки до 15 травня 2023 року. Тисніть на посилання нижче, щоб дізнатися більше.

Детальніше

****

IREX оголошує конкурс грантів для молодіжних громадських організацій 

У рамках програми «Мріємо та діємо» IREX оголошує конкурс інституційних грантів для українських молодіжних організацій, щоб підтримати розвиток потенціалу молоді та вирішувати її нагальні потреби, спричинені війною. Обрані організації зможуть отримати довгострокову підтримку, щоб вирішити потреби молоді та забезпечити власну стійкісті для довгострокового впливу в Україні. Заявки приймають до 25 січня 2023 року. 

Детальніше

****

Що ми читаємо

Edelman Trust Barometer 2023: Прокладаючи шлях у поляризованому світі 

Світ глибоко та небезпечно поляризований. Причиною цього стала втрата довіри до суспільних інституцій, викликана економічними факторами, дезінформацією, розшаруванням суспільства споживання та кризою лідерства. Щорічне дослідження агенції Edelman глибоко досліджує стан суспільної довіри до уряду, бізнесу та акторів громадянського суспільства та основні чинники, які впливають на довіру до них. 

Детальніше

****