Інституційні та проєктні гранти. Конкурс № P4767-2023-06

Дата проведення: 2025-05-15 00:00
Останній термін подачі документів: 2025-05-15 00:00

Інституційні та проєктні гранти 

Безстроковий конкурс. Pact розглядатиме заявки на постійній основі. Прийом заявок завершиться 15 травня 2025 року. 

Цей конкурс на отримання грантів оголошується в рамках Програми сприяння громадській активності «Долучайся!» (далі – «Програма «Долучайся!»), що фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID) та реалізується Pact в Україні. Програма «Долучайся!» надаватиме підтримку організаціям та коаліціям на національному, регіональному та місцевому рівнях, зокрема зареєстрованим організаціям громадянського суспільства (ОГС), а також незареєстрованим групам та громадським ініціативам по всій країні. Метою Програми «Долучайся!» є підвищення обізнаності та рівня участі громадян у громадській діяльності на національному, регіональному і місцевому рівнях. Більш детальний опис Програми «Долучайся!» наведено тут. 

Pact — це міжнародна некомерційна організація, яка працює майже в 40 країнах, створюючи рішення для людського розвитку, які базуються на фактах, керуються даними та належать спільнотам, для яких ми працюємо. Наша візія – процвітаючі, сталі та залучені спільноти, що самостійно визначають шляхи власного розвитку. 

Загальна інформація  

Постійна зміна контексту в Україні вимагає уваги та оперативного планування задля швидкої адаптації до непередбачуваних змін у політичному та економічному середовищі. Враховуючи це, та відповідно до  гнучкого та адаптивного підходу Pact до реагування на нові виклики, Програма «Долучайся!» запроваджує прискорену процедуру надання грантів для підтримки  життєво важливих ініціатив, що вирішують невідкладні потреби суспільства. 

Сьогодні Україна змушена вести боротьбу одночасно на двох фронтах. Ззовні це неспровоковане та невиправдане вторгнення Росії в країну, що загрожує життю людей, інфраструктурі та самому існуванню її державного устрою. Всередині країни на першому місці національного порядку денного як для уряду, так і для громадянського суспільства, залишаються боротьба з корупцією, поточні виклики реформування публічних фінансів, державного управління, децентралізації. Крім того, пандемія COVID-19 посилила ці тенденції та продовжує чинити безпрецедентний тиск на уряд, бізнес та суспільство в цілому. 

Відданість і здатність України рухатися курсом самозарадності гальмується війною, що розгортається на обох цих фронтах — боротьбою проти повномасштабної агресії Росії, з одного боку, та боротьбою з корупційною спадщиною всередині країни, з іншого. Динамізм українських ОГС часто називають визначальною силою української демократії, яка помітно відрізняє Україну від інших пострадянських країн.  Російська агресія, яка загрожує життю українців, суверенітету та територіальній цілісності країни, створює екзистенційну загрозу для українських ОГС, активістів та їхніх ініціатив.  

Серед мільйонів тих, хто вимушений був переїхати в межах країни або шукає  тимчасового прихистку за кордоном, опинилися і сотні представників громадянського суспільства.  

Активісти , які залишилися в країні, живуть у постійному страху стати жертвами викрадення, депортації, переслідування регулярними або  парамілітарними  силами противника. Багато мирних жителів, які виступають проти агресії, вважаються зниклими безвісти. 

Після початку неспровокованого та невиправданого вторгнення Росії в Україну ОГС більше не можуть вести діяльність у звичайному режимі. Вся інфраструктура українського громадянського суспільства зазнала довготривалої шкоди. Недержавному сектору важко функціонувати, деякі підсектори опинилися на межі виживання. Незважаючи на обставини, cектор адаптується, а його підтримка для громадян України є як ніколи актуальною. Щоб задовольнити невідкладні та нагальні потреби ОГС, Програма “Долучайся!” відповідно адаптує cвій інструмент прискореного надання підтримки. 

Мета конкурсу 

Метою цього конкурсу є задоволення нагальних організаційних, операційних та програмних потреб організацій громадянського суспільства задля забезпечення їхнього виживання, стійкості та адаптації в безпрецедентно жахливому середовищі, щоб мати можливість перегрупуватися, перезавантажитися та продовжити свої зусилля щодо залучення та допомоги українським громадянам у їхньому прагненні до гуманітарної підтримки, ефективного розвитку громадянського суспільства, місцевого та національного урядування, боротьби з корупцією та забезпечення підзвітності, верховенству  права, реалізації виборчого процесу, інклюзивного розвитку (забезпечення прав людей з інвалідністю , внутрішньо переміщених осіб (ВПО), лесбійок, геїв, бісексуалів, трансгендерних та інтерсекс людей (ЛГБТІ) та інших вразливих груп; європейської інтеграції та інших потреб, які виникли в результаті агресії Росії та є важливими для громадян та ОГС. 

Тематичні пріоритети конкурсу: 

– Інституційна підтримка для організацій та коаліцій національного та регіонального рівня: 

 • Організаційна стійкість, що включає, але не обмежується оплатою праці співробітникам, утриманням офісних приміщень та обладнання (включно з обладнанням, необхідним для безперервної роботи під час війни), переміщенням офісів, забезпеченням зв’язком, комп’ютерним обладнанням, програмним забезпеченням, у тому числі й безпековим.
 • Організаційний розвиток, що включає, але не обмежується стратегічним плануванням, розвитком нових підрозділів всередині організації, залученням волонтерів.
 • Розвиток експертного потенціалу організацій, що передбачає, але не обмежується отриманням нових навичок і компетенцій, таких як виконання завдань в умовах воєнного стану, цивільний захист, соціальна згуртованість, розповсюдження гуманітарної допомоги, документування порушень прав людини чи загроз для навколишнього середовища, робота зі ЗМІ, комунікація та сторітелінг, здобуття основ громадянської освіти для надання громадськості інформації, заснованої на фактах.
 • Адаптивне управління, що включає, але не обмежується розробкою альтернативної організаційної структури, коригуванням політик, встановленням нових зв’язків і відносин як всередині країни, так і на міжнародному рівні, розробкою планів післявоєнної відбудови.
 • Підвищення рівня залучення громадян, що включає, але не обмежується ґрунтовним вивченням їхніх потреб і реагуванням на них, адвокацією їхніх інтересів, отриманням зворотного зв’язку від безпосередніх бенефіціарів.  

  Проектна підтримка для організацій, мереж та коаліцій національного та регіонального рівня, що спрямована на реалізацію таких заходів: 

 • Аналіз та комунікація про наслідки воєнного стану на місцевому рівні.
 • Аналіз та надання інформації про звільнені від окупації території, а також практичну інформацію про відновлення інфраструктури, доступ до послуг (у тому числі про транспорт, ліки, воду, їжу та енергоносії та інші), доступ до шкільного навчання, працевлаштування та зайнятості.
 • Інформування громадськості про економіку війни, причини та наслідки земельної, податкової чи іншої державної реформи, ухваленої під час воєнного стану, та вплив, який вони мають на пересічних українців, громадянське суспільство, а також малий бізнес.
 • Підготовка та поширення інформації про вплив агресії Росії на життя звичайних українців, державних установ, громадянського суспільства, волонтерів, переселенців тощо, а також про вплив на стан реформ, включно з європейською інтеграцією.
 • Підготовка та поширення інформації про можливості евакуації із зони бойових дій (зокрема для людей з інвалідністю, сімей з дітьми тощо); розподіл товарів першої необхідності (наприклад, ліків, продукти харчування тощо) цивільним особам; підтримка держави та місцевих органів влади в евакуації цивільного населення та створення гарячих ліній чи інші джерел інформації для ВПО.
 • Стимулювання громадянської участі у боротьбі з російською агресією через висвітлення особистих історій простих українців.
 • Сприяння соціальній згуртованості під час війни.
 • Підтримка культурних, освітніх, молодіжних та інших громадських ініціатив та проведення адвокаційних кампаній, спрямованих на захист об’єктів української культурної спадщини, включно з підтримкою митців з-поміж ВПО.
 • Підтримка активістів, вразливих верств населення, не обмежуючись місцевостями, куди важко дістатися, наприклад, тимчасово окуповані території.
 • Підтримка проектів, спрямованих на вирішення проблем і потреб ВПО та вразливих верств населення.
 • Допомога, управління та координація забезпечення безпосередніх потреб громадян за допомогою наявних внутрішніх та/або закордонних ресурсів, не обмежуючись центрами підтримки для внутрішньо переміщених осіб.
 • Проведення міжнародних адвокаційних кампаній, що просувають європейські прагнення України та потребу в гуманітарній та військовій допомозі, включаючи паралельні заходи під час міжнародних конференцій з питань безпеки, прав людини та розвитку.
 • Адвокація та нагляд за національним урядом та місцевими органами влади, іншими організаціями та публічними особами. 

Очікувані результати

Після завершення дії гранту, організації-заявники повинні будуть продемонструвати досягнення деяких або більшості з таких результатів:

 • Покращення розуміння громадянами основних ролей та обов’язків у демократичному суспільстві.
 • Підвищення обізнаності громадян щодо питань протидії корупції.
 • Забезпечення доступу до навчальних ресурсів із громадянської освіти в умовах криз та інших непередбачуваних обставин.
 • Популяризація творчих підходів до підвищення рівня громадянської освіти серед громадян України.
 • Забезпечення реалізації ініціатив з формальної (шкільної) та неформальної (позашкільної) громадянської освіти.
 • Створення партнерств між відповідними державними органами, приватним та громадянським секторами задля просування ініціатив з громадянської освіти.
 • Проведення дієвих громадських кампаній у сфері адвокації та громадського моніторингу.
 • Включення питань, що адвокатуються громадянським суспільством, до урядових стратегій та законодавства.
 • Надання підтримки громадським ініціативам, які передбачають державне та приватне партнерство.
 • Інституційне впровадження механізмів зворотного зв’язку з ОГС і громадянами на національному і місцевому рівнях.
 • Підвищення рівня залучення громадян до протидії корупції.
 • Підвищення рівня залучення громадян до діяльності коаліцій та ініціатив на національному, регіональному та місцевому рівнях.
 • Активізація інформаційного обміну та мережування між ОГС місцевого рівня, низовими ініціативами та громадськими активістами.
 • Інституціоналізація використання інформаційно-комунікаційних технологій для обміну інформацією та взаємодії між ОГС та громадянами.
 • Інституціоналізація здатності ОГС конструктивно взаємодіяти з традиційними та соціальними медіа.
 • Підвищення обізнаності громадян щодо державних реформ.
 • Підвищення обізнаності громадян щодо ролі і значення ОГС.
 • Підвищення суспільної довіри до ОГС.
 • Підвищення організаційної спроможності ОГС.
 • Підвищення розуміння громадянами впливу воєнного стану та інших законодавчих змін на повсякденне життя.
 • Підвищення обізнаності ОГС про вплив воєнного стану та інших законодавчих змін на їхню операційну діяльність
 • Підвищення обізнаності громадян щодо зусиль з протидії агресії Росії
 • Підвищення розуміння громадянами шляхів активного залучення до протидії агресії Росії
 • Втілення ефективних громадських ініціатив та адвокаційних кампаній на захист культурної спадщини
 • Підвищення обізнаності про події в Україні за кордоном
 • Підвищення спроможності ОГС задовольняти потреби громадян, які виникають в нових умовах

Критерії відповідності 

 •  Подати заявку мають право офіційно зареєстровані ОГС, незареєстровані групи та громадські ініціативи з усіх регіонів України. 
 • У рамках цього конкурсу Pact не може надавати гранти комерційним організаціям, політичним партіям, урядовим інституціям та фізичним особам. 

Критерії відбору 

Кожна заявка буде оцінюватися за такими критеріями: 

 • Відповідність заявленим цілям і темам конкурсу (25%) 
 • Грунтовність підходу до вирішення проблеми, окресленої в заявці (35%) 
 • Здатність досягти очікуваних результатів конкурсу (20%) 
 • Здатність безпосередньо взаємодіяти та надавати послуги громадянам, залучати широке коло державних та недержавних стейхолдерів (20%) 

Орієнтовний строк дії грантів  

Незалежно від дати початку діяльності, усі запропоновані програмні заходи мають завершитися до 30 червня 2025 року.  

Сума гранту

Очікується, що максимальна сума гранту  складе до 100 тис. дол. США на період до  12 місяців. Більші суми також розглядатимуться, якщо вони належним чином обгрунтовані та виправдані. 

Заявники повинні подавати бюджет у гривнях. 

Будь ласка, зверніть увагу! Pact здійснює виплати грантоотримувачам лише за допомогою банківського переказу, тому незареєстровані групи та громадянські ініціативи повинні подавати заявки на цей конкурс у партнерстві або консорціумі з офіційно зареєстрованими ОГС, які погоджуються обліковувати їх кошти.

Кінцевий термін подання заявок

Кінцевий термін подання заявок відсутній. Це безстроковий конкурс. Pact розглядатиме заявки на постійній основі. Заявники отримають зворотній зв’язок щодо результатів розгляду заявки протягом двох тижнів з дати отримання повного пакету документів в рамках заявки на грант. Пакт залишає за собою право не інформувати заявників, чиї заявки не пройшли конкурсний відбір.

Заявки не будуть прийматися після 15 травня 2025 року.

Процес подання заявки

Надішліть заповнені заявки електронною поштою на grants.engage@pactworld.org з темою: «Відповідь на RFA P4767-2023-06».

Повний пакет заявки включає:

(1) Заповнену форму заявки на отримання гранту (посилання для завантаження знаходиться під текстом оголошення).

(2) Додатки:

 • для зареєстрованих організацій: підтвердження організаційно-правової форми;
 • для незареєстрованих груп та громадських ініціатив: меморандуми про співпрацю, рекомендаційні листи, гарантійні листи або інші подібні документи, що підтверджують домовленість між групою-заявником та її партнерською ОГС, яка є юридично зареєстрованою.

Додаткова технічна інформація:

 • Організаціям, чиї заявки будуть відібрані для подальшого розгляду, буде запропоновано подати деталізований бюджет із супровідним описовим бюджетом.
 • Організації, чиї заявки будуть відібрані для подальшого розгляду, повинні мати номер UEI, зареєстрований через платформу SAM.gov (12-значний ідентифікаційний номер, необхідний для всіх заходів, пов’язаних із закупівлями), щоб мати можливість отримувати кошти.
 • Організаціям, чиї заявки будуть відібрані для подальшого розгляду, буде запропоновано заповнити форму оцінки ризиків і відповідальності грантоотримувача.

Умови

Стандартні умови: для грантів, наданих в результаті цього конкурсу, застосовуватимуться Стандартні положення USAID для НУО, зареєстрованих за межами США.

Неприпустимі витрати

Pact не фінансує закупівлю:

 • Обладнання та послуг для переривання вагітності.
 • Сільськогосподарських товарів.
 • Товарів та послуг для підтримки поліцейської чи іншої правоохоронної діяльності.
 • Будівельних робіт.
 • Добрив.
 • Товарів розкоші та обладнання для азартних ігор.
 • Військового спорядження.
 • Автомобілів.
 • Пестицидів.
 • Фармацевтичних препаратів.
 • Обладнання для спостереження.
 • Вживаного обладнання.
 • Надлишкового майна, що належить уряду США.
 • Обладнання для зміни погоди.

Повний перелік неприпустимих витрат наведено у розділах M1, M6, M14, M20 і M29 згаданих вище Стандартних положень USAID для НУО, зареєстрованих за межами Сполучених Штатів Америки.

Дозвіл на використання і розголошення: Подаючи заявку за цим оголошенням, заявник надає згоду на розкриття інформації, що міститься в наданих ним документах, експертам, залученим до оцінки у процесі відбору. Звертаємо вашу увагу на те, що всі експерти несуть зобов’язання за угодами про нерозголошення інформації.

 Відмова від відповідальності

 • Pact може скасувати цей грантовий конкурс і не підтримати жодну заявку.
 • Pact може відхилити будь-яку одержану заявку або усі заявки.
 • Оприлюднення оголошення про конкурс не становить собою зобов’язання Pact щодо надання фінансування.
 • Pact зберігає за собою право виключити з участі у конкурсі будь-яку заявку на підставі неспроможності заявника дотримуватися вимог конкурсу.
 • Pact не надає заявникам компенсації витрат, пов’язаних із участю у цьому конкурсі.
 • Pact залишає за собою право присуджувати грант на основі початкового оцінювання заявок без його подальшого обговорення.
 • Pact може вирішити фінансувати тільки частину заходів, поданих на конкурсний розгляд, або присудити кілька грантів по конкурсних заходах.
 • Задля сприяння конкуренції, Pact залишає за собою право не зважати на деякі невеликі недоліки у заявках, які можуть бути виправлені до того, як буде визначено присудження грантів.
 • Pact може звертатися до заявників, щоб уточнити дані про контактну особу, адресу, а також факт подання заявки на цей конкурс.
 • Pact може без повідомлення заявника звертатися по відгуки щодо минулих результатів його діяльності до осіб або організацій, зазначених у списку рекомендацій. Pact також залишає за собою право звертатися до інших джерел інформації щодо минулих результатів діяльності заявника, не зазначених ним у заявці.
 • Подаючи заявку, заявники підтверджують, що вони розуміють умови конкурсу.

Запитання щодо конкурсу

Якщо у вас виникли запитання щодо цього конкурсу, будь ласка, надішліть їх електронною поштою на grants.engage@pactworld.org.

У темі листа необхідно вказати «Запитання до RFA P4767-2023-06 – назва організації, що подає запитання».

Відповіді на запитання будуть надаватися щомісяця у форматі відповідей на поширені запитання (FAQ).