Новини громадянського суспільства України, 12 квітня

З часів Революції Гідності 2014 року українці є непохитними у своїй відданості демократичним цінностям і прагненні стати частиною європейської родини. Ми в Програмі «Долучайся!» підтримуємо українських громадян, які, всупереч викликам війни, продовжують триматися своїх ідеалів та європейського шляху.
У цьому випуску нашого ньюзлеттера ми пропонуємо вам переглянути інфографіку, що свідчить про європейські прагнення українців та наше дослідження адаптації донорів та громадських організацій, що займаються адвокацією реформ. Також ознайомтеся з надихаючою збіркою історій хоробрості вчителів під час війни, останніми новинами громадянського суспільства, а також нашими вакансіями, грантом та запитами пропозицій. Сподіваємося, що ви дізнаєтеся для себе багато корисного!

****

Які зовнішньополітичні орієнтації українців? Чи вважають вони успішною зовнішню політику уряду? Соціологічне опитування Центру Разумкова може відповісти на ці питання. Більшість громадян України позитивно ставляться до Європейського Союзу (89%) і проголосували б за вступ України до ЄС (79%). Крім того, 78% респондентів позитивно оцінюють зовнішню політику України під час війни. Респонденти вважають, що найбільш успішно держава дає раду зі зміцненням відносин з країнами світу і міжнародними організаціями (88%), покращенням міжнародного іміджу України, її авторитету у світі (86%), розширенням кола країн-союзників, що підтримують Україну у протистоянні агресії Росії (86%), забезпеченням зовнішньої підтримки для опору агресору (86%), просування українських ініціатив на міжнародних майданчиках (86%), поширенням у світі об’єктивної інформації про війну в Україні (86%).

****

Адаптація під час війни: Дослідження підтримки та потреб ГО, що займаються адвокацією

Ми дослідили зусилля донорів та громадських організацій, що займаються адвокацією реформ, щоб краще зрозуміти, як вони адаптувалися та спрямували свою діяльність після неспровокованого вторгнення Росії.

Як свідчать результати, донори продемонстрували здатність гнучко реагувати на виклики та надавати необхідну ОГС підтримку. Зі свого боку, громадські організації після вторгнення переорієнтувалися на надання термінової допомоги, використання власних комунікаційних платформ для інформування та координації, а також розробку програмної діяльності з питань, що стосуються війни.

Детальніше

****

Новини громадського сектору

Освіторія опублікувала збірку вчительських історій про війну 

«Жити, щоб навчати» – це унікальна збірка від Освіторії, яка містить 80 історій вчителів, які пережили різний досвід під час повномасштабного вторгнення Росії в Україну у 2022 році. Про хоробріть, стійкість та роботу українських вчителів заради майбутніх поколінь читайте за посиланням.

Детальніше

****

Transparency International Ukraine презентували дослідження прозорості українських міст

11 квітня Transparency International Ukraine в межах Програми «Transparent cities/Прозорі міста» презентували дослідження прозорості міст України в умовах дії воєнного стану. «Прозорі» у цьогорічному дослідженні – Дніпро, Львів та Мукачево. «Частково прозорими» у досліджені визначені 10 міст, а 57 міст були класифіковані як «непрозорі». Прифронтові міста та ті, що перебували в окупації понад 6 місяців не підлягали оцінці. 

Детальніше

****

Громадські організації закликають Вищу раду правосуддя транслювати співбесіди з кандидатами до Вищої кваліфікаційної комісії суддів 

7 квітня громадські організації оприлюднили заяву, в якій закликали Вищу раду правосуддя (ВРП) забезпечити пряму трансляцію співбесід з кандидатами в члени Вищої кваліфікаційній комісії суддів (ВККС). Раніше ВРП ухвалила рішення про те, що співбесіди проходитимуть без прямої трансляції та будуть опубліковані після завершення всіх інтерв’ю. ОГС вважають, що це суперечить закону і не сприяє суспільній довірі до судової влади.

Детальніше

****

Українська античність розвиває громадський активізм серед молоді

Метою проєкту «Активна позиція мого регіону. Очима дітей» є сприяння громадському активізму серед молоді та її залучення до розвитку молодіжних просторів у Харківській та Чернігівській областях. Протягом проєкту молодь дізналася як залучати кошти на свої ідеї, налагоджувати співпрацю зі стейкхолдерами та аналізувати потреби цільової аудиторії. Серед ініціатив його учасників – запуск газети для громади Анисова, створення клубу фінансової грамотності в Близнюках та запуск кіноклубу в Есхарі. Дізнайтеся більше на сторінці організації.

Детальніше

****

Центр Разумкова представив аналітичну доповідь щодо утвердження економічної свободи в Україні

Звіт Центру Разумкова «В утвердженні економічної свободи в Україні» стверджує, що економічна свобода має стати опорою для національної ідентичності України та закликає до лібералізації державної економічної політики та зменшення державного контролю над економікою. Він попереджає, що обмежувальна політика може залишити Україну серед «аутсайдерів» Європи і рекомендує зменшити адміністративний та фіскальний тягар для бізнесу з розширенням економічних свобод.

Детальніше

****

Можливості

Ми шукаємо кваліфікованих фахівців 

Шукаєте роботу? Ознайомтесь з вакансіями Програми «Долучайся!». Хоча ми вже знайшли кандидатів на деякі з посад, у нас ще є кілька актуальних можливостей. Відвідайте наш сайт, щоб переглянути активні вакансії, подати заявку або поділитися цією інформацією з тими, хто може зацікавитися. Слідкуйте за оновленнями на нашому сайті, щоб першими дізнатися майбутні можливості та інші новини.

Детальніше

****

Більше можливостей! Ми продовжуємо грантовий конкурс для громадянського суспільства 

Наш конкурс грантів для ініціатив громадянського суспільства оновлено та продовжено! Ми додатково розширили підтримку для ще більшої кількості ініціатив, які вирішують невідкладні потреби українців. Тож якщо ви ще не подали заявку, ми запрошуємо вас це зробити. Зацікавлені організації зможуть надіслати заявки до 15 травня 2025 року. Щоб дізнатися більше про наш оновлений конкурс грантів, тисніть на кнопку.

Детальніше

****

Ми оголошуємо нові запити пропозицій для постачальників послуг

Більше можливостей! Оголошуємо три запити пропозицій для постачальників послуг: запит на послуги консультанта для розробки та проведення серії тренінгів про наслідки воєнного станузапит пропозиції на переклад матеріалів партнерів Програми «Долучайся!»запит пропозиції на підтримку партнерів Програми «Долучайся!» зі сторітелінгу. Тисніть на посилання, щоб ознайомитися та не вагайтеся ділитися з тими, хто може зацікавитися!

Детальніше

****

Що ми читаємо

Що змінилося в Україні у 2022 році?

Неспровокована агресія Росії спричинила кардинальні зміни в українському суспільстві. Євгенія Близнюк та Валерій Пекар підсумували у сттатті деякі з основних змін, спираючись на думки понад 70 українських дослідників і підтверджуючи їх цифрами.

Детальніше

****