Адаптація під час війни: Дослідження підтримки та потреб ГО, що займаються адвокацією

Програма «Долучайся!» провела дослідження, щоб зрозуміти, як донорська спільнота та громадські організацій, що займаються адвокацією реформ, змогли адаптуватися та навчилися визначати поточні та потенційні потреби ГО після неспровокованого вторгнення Росії 24 лютого 2022 року.

Основою дослідження стали програмні документи, які дають зрозуміти процес прийняття рішень з боку донорів та їхні підходи до координації діяльності у період з березня по липень 2022 року. Також в рамках дослідження були проведені глибинні інтерв’ю з представниками донорської спільноти та громадського суспільства та онлайн-опитування, участь в якому взяли представники ширшого кола громадських організацій, що займаються адвокацією реформ.

Як свідчать результати, донори продемонстрували здатність гнучко реагувати на виклики та надавати необхідну ОГС підтримку. Зі свого боку, громадські організації після вторгнення переорієнтувалися на надання термінової допомоги, використання власних комунікаційних платформ для інформування та координації, а також розробку програмної діяльності з питань, що стосуються війни.

Читайте повний звіт дослідження за посиланням нижче.