Даруючи надію: як очолювана місцевою активісткою громадська організація  допомагає незахищеним херсонцям пережити окупацію

24 лютого 2022 року українці прокинулися від вибухів, які ознаменували початок неспровокованої та невиправданої повномасштабної війни Росії проти України. Почавши жорстокий наступ з метою окупації України, агресор одним з перших захопив стратегічне портове місто Херсон. Життя під окупацією ізолювало херсонців від решти країни та змусило боротися за виживання та давати раду нестачі медикаментів, їжі та зв’язку.

Незважаючи на ці тяжкі випробування, Лариса Польська, керівниця Фонду громади міста Херсон “Захист”, партнера Програми “Долучайся!”, та очолювана нею команда відмовилися опустити руки.

Дитина дякує активістам. Фото сторінка Фонду «Захист» у Facebook

«Вже 20 років наша організація присвятила служінню херсонській громаді, вирішуючи її нагальні потреби та виклики. Коли почалася повномасштабна війна, ми знали, що не зможемо стояти осторонь. Ми повинні були бути поруч з нашою громадою. Ми були сповнені рішучості разом боротися з новими загрозами», – розповідає Лариса.

З початком повномасштабного вторгнення та облоги міста, Лариса та її команда розпочали кампанію зі збору коштів для херсонських лікарень, де гостро не вистачало медикаментів та обладнання. Рішучість Лариси та бажання допомогти принесли чудові результати. За перші два місяці війни «Захист» зібрав майже 1 мільйон гривень для закупівлі найнеобхідніших ліків та медичного приладдя для шести херсонських госпіталів. Також активісти передали медичних товарів на суму майже 400 тисяч гривень Миколаївській обласній військовій адміністрації, що зрештою врятувало незліченну кількість життів.

Після того, як російські війська заблокували гуманітарну допомогу Херсонській області та захопили заклади охорони здоров’я, Лариса та її команда переорієнтувалися на надання прямої фінансової допомоги найбільш незахищеним верствам населення – багатодітним сім’ям, сім’ям з дітьми-інвалідами та новонародженими та проживаючим в екстремальних умовах.

Щоб організувати ефективну віддалену роботу, «Захист» інтегрував інструменти Google Workspace for Nonprofits та Microsoft 365. Це дозволило запускати масштабні кампанії зі збору коштів та залучати до них місцевий бізнес, донорів та пересічних громадян, а головне – дало змогу утримати команду, працюючи дистанційно.

«Захист ніколи не припиняв своєї діяльності, навіть попри складнощі роботи на окупованих територіях і у віддалених місцях. Завдяки інструментам і технологіям, які ми опанували за підтримки Програми “Долучайся!”, наш організаційний потенціал значно зріс, що дозволило ефективніше працювати на користь нашої громади», – каже Лариса.

З початку війни організація передала понад 5 млн грн допомоги майже двом тисячам сімей, у тому числі 752 багатодітним, 475 сім’ям, які виховують дітей-інвалідів, та 759 сім’ям, які перебувають у складних життєвих обставинах. Більш ніж 250 родин команда підтримала перебуваючи безпосередньо в окупованому Херсоні.

Прохання про допомогу. Фото сторінка Фонду «Захист» у Facebook

«Захист» часто отримує зворушливі відгуки від людей, яким допомагає організація – тих, хто часто почувалися забутими своїми співгромадянами, але за допомоги активістів змогли відновити почуття приналежності до великої та турботливої української родини.

Прагнучи допомогти тим, хто цього найбільше потребує, Лариса закликає інших долучитися до її зусиль. Вона наголошує, що навіть найменший внесок має значний вплив та може змінити чиєсь життя. «Ніколи не недооцінюйте силу малих грошей, — закликає вона, — якщо ми всі пожертвуємо вартість чашки кави, то більше сімей, які потребують допомоги в цей критичний момент, зможуть її отримати».