Спеціальний випуск: Загальнонаціональне опитування щодо громадського залучення

Сьогодні ми підготували по-справжньому особливий випуск ньюзлеттера, в якому продовжуємо ділитися даними нашого Загальнонаціонального опитування щодо громадського залучення. Ви дізнаєтесь, як українці сприймають вплив громадських організацій, наскільки вірять стереотипам про їх діяльність, чи готові фінансово підтримувати відбудову та ОГС та багато іншого! Також запрошуємо вас ознайомитися з дезагрегованим аналізом даних Загальнонаціонального опитування, що дозволить краще зрозуміти ґендерні відмінності громадського залучення.

Також ми раді оголосити запуск нашого оновленого Конкурсу грантів для громадських ініціатив, що пропонує ще більшу інституційну та проєктну підтримку та допоможе краще залучати громадян до демократичних змін, зміцнювати довіру до громадського сектору та наближати перемоги. Читайте, надсилайте ваші заявки та долучайтесь до розбудови спроможного громадянського суспільства України разом з нами!

Дізнатися більше висновків опитування

****

  • Українці з усіх трьох досліджуваних груп (дорослі непереміщені особи, (НПО), зовнішньо переміщені особи (ЗПО) та внутрішньо переміщені особи (ВПО) обізнані про діяльність громадських організацій. Серед непереміщених громадян цей показник становить 58%, а серед внутрішньо переміщених – 51%. ЗПО є найменш поінформованими про цю діяльність (41%). Загалом українці погоджуються, що робота ОГС спрямована на вирішення ключових соціальних проблем (47% НПО, 40% ВПО та 33% ЗПО).

****

  • Громадяни, які проживають в Україні, частіше висловлюють довіру до ОГС або вірять в ефективність їх ролі в демократичному розвитку України. Зокрема, 60% ВПО та 59% НПО погоджуються, що вони достатньо довіряють ОГС, щоб долучатися до їх діяльності чи підтримувати її, порівняно з 37% ЗПО. Крім того, громадяни, які проживають в Україні, найчастіше вважають, що розбудова демократичної України неможлива без ОГС – з цим погоджуються 89% респондентів. Коли йдеться про вплив громадських організацій, то 63% НПО та 57% ВПО вважають, що ОГС можуть впливати на рішення уряду, порівняно з 49% ЗПО.
  • Зовнішньо переміщені громадяни рідше погоджуються з негативними стереотипами, пов’язаними з ОГС. Вони менш схильні вважати, що громадські організації надають перевагу донорському фінансуванню, а не вирішенню соціальних проблем і вважають ОГС менш корумпованими: 42% погоджуються, що корупція поширена серед ОГС, порівняно з 61% серед непереміщених та 57% серед внутрішньо переміщених українців.

****

  • Переважна більшість українців з початком повномасштабного вторгнення жертвували кошти на потреби, пов’язані з війною (84% НПО, 83% ЗПО та 82% ВПО). Водночас, лише 5% респондентів, які проживають в Україні, та 4% ЗПО жертвували кошти на діяльність ОГС.
  • Українці готові жертвувати гроші на різні цілі, спрямовані на повоєнне відновлення. А саме на сприяння реабілітації ветеранів та інших осіб, які постраждали від війни (91% НПО, 88% ВПО та 87% ЗПО), фінансову підтримку відбудови інфраструктури (75%, 75% та 68%), відновлення пошкодженої культурної спадщини (74%, 73% та 64%) або вирішення екологічних проблем (78%, 79% та 73%). Водночас менше респондентів з усіх вибірок готові жертвувати гроші організаціям громадянського суспільства, які сприяють підзвітності уряду, просувають реформи та інтеграцію до ЄС (51% НПО, 49% ВПО та 44% ЗПО).

****

  • В рамках опитування респондентам було також поставлено 13 запитань на знання основ функціонування держави, а також основних прав та обов’язків громадян. За винятком регулювання права на мирні зібрання в Україні в умовах воєнного часу, ЗПО демонструють значно вищий рівень обізнаності, ніж НПО та ВПО – 32% надали правильні відповіді порівняно з 18% серед НПО та ВПО. У той же час, респонденти з усіх досліджуваних вибірок зіткнулися з труднощами при визначенні місцевих органів виконавчої влади. Лише 10% серед НПО та однакова частка – 14% серед ЗПО та ВПО – змогли дати правильну відповідь на це питання. 

****

Можливості

Більше можливостей! Ми опублікували оновлений конкурс грантів

Довгоочікуване! Ми раді представити оновлений та вдосконалений Конкурс грантів для громадських ініціатив. Він забезпечує ще більшу інституційну та проєктну підтримку, сприяючи посиленню участі громадян у демократичних процесах, зміцненню довіри до громадянського суспільства та просуванню України до перемоги. Ми запрошуємо вас ознайомитися з конкурсом, надсилати заявки та долучитися до нас у розбудові громадянського суспільства в Україні!

Дізнатися більше

****

Що ми читаємо

Загальнонаціональне опитування щодо громадського залучення весна-літо 2023: Ґендерний вимір

Ми презентує ключові результати дезагрегованого аналізу даних Загальнонаціонального опитування щодо громадського залучення, проведеного навесні-влітку 2023 року. Щоб краще зрозуміти ґендерні відмінності громадського залучення, демократичної участі, розуміння реформ, громадянської обізнаності та сприйняття повоєнних пріоритетів, ми виокремили відповіді чоловіків та жінок у трьох групах повнолітніх респондентів: непереміщені особи, які проживають в Україні (НПО), дорослі зовнішньо переміщені особи, які вимушено покинули Україну через війну (ЗПО) та внутрішньо переміщені особи (ВПО). Тисніть на кнопку, щоб прочитати більше!

Дізнатися більше

****