Спеціальний випуск: Громадянське суспільство на Ukraine Recovery Conference, 6 липня

Прислів’я «Друг пізнається у біді» могло б стати неофіційним лозунгом Міжнародної конференції з питань відновлення України, яка відбулася в Лугано, Швейцарія. Україна, пошматована російською агресією, шукає шляхів відбудови та зцілення. Хоча конференція була успішною з точки зору зобов’язань щодо відновлення, її метою був не лише пошук коштів, а й рішуче просування демократичних перетворень. Цей спеціальний випуск нашого ньюзлеттера підсумовує порядок денний, озвучений представниками українського громадянського суспільства, і пропонує ознайомитися з ключовими документами та зобов’язаннями конференції. Долучайтеся до традиційного читання! 

****

Сьогодні як ніколи східний сусід України загрожує демократії та цінностям, що сповідують вільні держави. Даючи відсіч російським військам на різних фронтах, українці борються не лише за своє виживання, а і за майбутнє демократичного устрою. Але чи єдині наші громадяни коли йдеться про майбутнє власної країни? Останнє опитування Київського міжнародного інституту соціології показало, що 94% українців прагнуть до повноцінної демократії. З цим погодилась абсолютна більшість респондентів з усіх регіонів країни. Українці також вірять, що свобода слова та справедливе правосуддя для всіх є основними стовпами демократії. Щоб дізнатися більше, дивіться наш графік тижня. 

****

Українські ОГС оприлюднили Маніфест громадянського суспільства 

4 липня на конференції з питань відновлення України у Лугано українські громадські організації презентували Маніфест громадянського суспільства. Документ декларує шість принципів, яким мають відповідати будь-які рішення щодо майбутнього устрою та відновлення, перелічує небезпечні «червоні лінії», та визначає пріоритетні завдання для розвитку України. Маніфест підписали близько сотні громадських організацій України. Ознайомитися з повним текстом можна за посиланням. 

Детальніше

****

Захід про роль українського громадянського суспільства на конференції в Лугано 

4 липня на конференції відбувся захід громадянського суспільства «Прокладаємо шлях до успішного та інклюзивного процесу відновлення України». Мета події – висвітлити роль українського громадянського суспільства у відбудові та модернізації України у спільній місії неприбуткових організацій, приватного сектору, органів державної влади та міжнародної спільноти. Учасники також обговорили шляхи відновлення України, підкреслили рушійну роль громадянського суспільства в процесі відновлення та виступили за збільшення міжнародної підтримки України. Дивіться трансляцію за посиланням нижче. 

Детальніше

****

Громадські активісти презентували коаліцію для відбудови та модернізації України

Під час конференції представники громадянського суспільства та держави оголосили про створення нової коаліції українських організацій та міжнародних партнерів – RISE Ukraine. Мета коаліції – просування принципів доброчесності та участі для розвитку України, розбудова механізмів підзвітності за відбудову, своєчасне розкриття даних, розробка цифрових рішень для відбудови та залучення громадян та бізнесу до планування, моніторингу та нагляду.

Детальніше

****

Коаліція РПР створила рекомендації  щодо відновлення України 

5 липня коаліція РПР опублікувала рекомендації до Національного плану відновлення України, які були підготовлені до конференції з у Лугано. Рекомендації стосуються різноманітних реформ і будуть корисними для влади та міжнародних партнерів. Тисніть на кнопку, щоб прочитати. 

Детальніше

****

Transparency International Україна розробили рекомендації щодо антикорупційної реформи в Україні 

Під час конференції лідери з усіх куточків світу обговорювали План відновлення та розвитку України, методи, пріоритети та принципи відбудови, а також реформи, які необхідно провести у поточній ситуації. Питання корупції – одне з ключових, адже під час відбудови корупційні ризики і зловживання можуть стати викликом для України. Щоб їх мінімізувати, Transparency International Україна та Базельський інститут управління представили рекомендації щодо негайної  антикорупційної реформи в Україні. Дізнайтеся більше за посиланням. 

Детальніше

****

 

CASE Україна проведе дискусію про майбутні реформи в Україні  

7-го липня 2022 року о 15:00 Центр соціально-економічних досліджень CASE Україна проведе експертну дискусію «Як ми будемо реформувати країну: по слідам конференції в Лугано». Учасники поговорять про результати конференції, проаналізують чи було сформоване бачення відновлення України після війни, яким буде план реформ та механізм фінансування відбудови України. Захід відбудеться онлайн та транслюватиметься на сторінці «Ціна держави» у Facebook. 

Детальніше

****

Детальніше

****

Photo by Philipp Potocnik on Unsplash

Детальніше

****