Новини громадянського суспільства України, 1 травня

В період складних випробувань для країни особливо важливо посилювати єдність та згуртованість. Цього тижня ми розповімо, як українці підтримують одне одного під час війни та продовжують вірити у важливість взаємодопомоги. Ми також поділимось результатами дослідження про соціально-політичні погляди українців, а також про активістів із Херсону, які надають екстренну допомогу містянам. 

Залишайтеся з нами, щоб дізнатися більше! 

*****

Українці продовжують вірити у важливість взаємопідтримки між громадянами, незважаючи на виклики війни. Згідно з дослідженням Школи політичної аналітики НаУКМА «Реінтеграція звільнених громад та соціальна згуртованість», 83% респондентів погоджуються з тезою, що зараз важливо допомагати одне одному. 33% категорично незгодні з тим, що зараз в Україні кожен сам за себе, а 41% переконані, що більшості людей в країні можна довіряти.

Новини громадянського суспільства

Втратити дім, але допомогти тисячам сімей: як Лариса Польська та Фонд громади міста Херсон «Захист» допомагають херсонцям 

З 2003 року Фонд громади міста Херсон «Захист» займався розвитком громадських ініціатив та філантропії. Та з початком повномасштабної війни, організація почала надавати екстрену гуманітарну допомогу херсонцям. Попри втрату власного дому внаслідок підриву Каховської ГЕС, голова правління фонду Лариса Польська продовжує і сьогодні підтримувати херсонців: «У цей складний час я маю сили і велике бажання наблизити перемогу».

*****

Фонд «Демократичні ініціативи» презентував дослідження соціально-політичних поглядів українців 

25 квітня  Фонд «Демократичні ініціативи» ім. Ілька Кучеріва представив результати опитування «Соціально-політичні орієнтації та проблеми мобілізації в Україні», проведеного разом з Центром Разумкова. Згідно з опитуванням, 52% респондентів вважають, що рівень життя українців рівною мірою забезпечувати держава, і самі громадяни. 22% вважають це винятково обов’язком держави, а 21% вважають, що громадяни повинні розраховувати лише на себе. 

Дізнатись більше

*****

Рух ЧЕСНО досліджує ефективність Верховної Ради під час війни 

Від початку 2022 року до квітня 2024 року в сесійній залі Верховної Ради відбулося 115 засідань, народні депутати працювали там близько 370 годин. Рух ЧЕСНО дослідив, що суттєва частина робочого часу депутатів не була пов’язана із значущими рішеннями чи голосуваннями, а мала більш урочистий характер.  

Читайте дослідження, щоб дізнатися більше про ефективність роботи Верховної Ради.

Детальніше

*****

Центр громадянських свобод адвокує за відповідальність Росії за воєнні злочини в Україні 

22-23 квітня Центр громадянських свобод взяв участь Carpathian Sea Democracy Week у Львівській області. Активісти обговорили масштаб та наслідки воєнного злочину, який Росія усіма силами намагається приховати. Також учасники написали відкрите звернення до Держав-членів Ради Європи, у якому закликали до більш активних дій на підтримку українських цивільних, які незаконно позбавлені волі країною-агресоркою. 

22 квітня лідерка Центру громадянських свобод Олександра Матвійчук вступила на вечері «Борці за свободу» у Парижі. Вона наголосила на необхідності єдності серед демократичних країн, оскільки Росія заручається підтримкою країн з тоталітарними режимами.  

*****

Центр розвитку інновацій презентував інструмент цифрової демократії для залучення громадян до відбудови 

30 квітня Центр розвитку інновацій презентував прототип електронної платформи для громадської участі у процесах відновлення та реконструкції. Платформа, створена в рамках державної цифрової екосистеми DREAM, буде призначена для проведення прозорого, підзвітного та демократичного процесу відновлення, а також стане інструментом залучення громадян у демократичний розвиток України.   

*****

Можливості

Кар’єрні можливості у програмі «Долучайся!»

Запрошуємо фахівців, які шукають роботу, переглянути вакансії в ENGAGE 

*****

Що ми читаємо

Центр сталого миру та демократичого розвитку дослідив соціальну єдність в Україні  

Протягом останніх декількох років Україна пережила суттєві політичні та соціальні зміни і вступила у фазу повномасштабної війни, що істотно змінило ландшафт соціальної єдності громадян. У дослідженні Центру сталого миру та демократичого розвитку «Соціальна єдність в Україні» оцінюються показники співпраці у громадах, соціальної толерантності, соціальної близькості і відсутності відчуття соціальної загрози. Автори також надають рекомендації для їхнього підвищення.