USAID/ENGAGE

Інституційні та проєктні гранти. Конкурс № Р4767-2024-19

Інституційні та проєктні гранти

Безстроковий конкурс. Pact розглядатиме заявки на постійній основі.

Цей конкурс на отримання грантів (RFA) є частиною програми Сприяння громадській активності «Долучайся!» (USAID/ENGAGE), що фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID) та реалізується Pact в Україні. Програма «Долучайся!» надаватиме підтримку організаціям та коаліціям на національному, регіональному та місцевому рівнях, зокрема зареєстрованим організаціям громадянського суспільства (ОГС), а також незареєстрованим групам та громадським ініціативам по всій країні. Метою Програми «Долучайся!» є підвищення обізнаності та рівня участі громадян у громадській діяльності на національному, регіональному і місцевому рівнях. Детальніший опис діяльності Програми сприяння громадській активності «Долучайся!» можна знайти тут.

Pact — це міжнародна некомерційна організація, яка працює майже в 40 країнах, створюючи рішення для людського розвитку, які базуються на фактах, керуються даними та належать спільнотам, для яких ми працюємо. Наша візія – процвітаючі, сталі та залучені спільноти, що самостійно визначають шляхи власного розвитку.

Загальна інформація

Постійна зміна контексту в Україні вимагає уваги та оперативного планування задля швидкої адаптації до непередбачуваних змін у політичному та економічному середовищі. Враховуючи це, та відповідно до гнучкого та адаптивного підходу Pact до реагування на нові виклики, Програма «Долучайся!» запроваджує прискорену процедуру надання грантів для підтримки життєво важливих ініціатив, що вирішують невідкладні потреби суспільства.

Сьогодні Україна змушена вести боротьбу одночасно на двох фронтах. Ззовні це неспровоковане та невиправдане вторгнення Росії в країну, що загрожує життю людей, інфраструктурі та самому існуванню її державного устрою. Всередині країни на першому місці національного порядку денного як для уряду, так і для громадянського суспільства, залишаються боротьба з корупцією, поточні виклики реформування публічних фінансів, державного управління, децентралізації. Ці питання залишаються в центрі національного порядку денного як для уряду, так і для громадянського суспільства.

Готовність і здатність України просуватися до самозарадності перешкоджає розвиватися триваючій війні на два фронти – проти повномасштабної агресії Росії, з одного боку, і проти її внутрішньої корупції, з іншого. Активність українських ОГС часто називають визначальною силою української демократії, яка помітно відрізняє Україну від інших пострадянських країн. Російська агресія, яка загрожує життю українців, суверенітету та територіальній цілісності країни, також становить екзистенційну загрозу українським громадським організаціям, активістам, їхнім ініціативам. Серед мільйонів тих, хто вимушений був переїхати в межах країни або шукає тимчасового прихистку за кордоном, є сотні представників громадянського суспільства. Багато мирних жителів, які виступають проти агресії, вважаються зниклими безвісти.

З початком неспровокованого та невиправданого вторгнення Росії в Україну вся інфраструктура ОГС зазнала суттєвої шкоди. Неурядовий сектор продовжує боротися за своє існування, а труднощі, з якими щодня стикаються українці, позначилися і на громадських активістах і на кваліфікованих працівниках ОГС, тому сектор адаптував свої пріоритети та підходи до підтримки громадян України. Адаптація ОГС виявила нові потреби громадських організацій, зокрема, у розвитку високотехнічних знань для задоволення нових галузевих потреб, у нових або змінених формах прямої участі громадян, у задоволенні специфічних потреб громадян на нещодавно звільнених територіях, у мобілізації міжнародної солідарності та підтримки. З огляду на те, що теми про підзвітність і прозорість органів влади, а також про європейські прагнення України залишаються на першому місці серед пріоритетів громадян, незважаючи на триваючу агресію та насильство, для задоволення поточних та нових пріоритетів ОГС, ми також відповідним чином адаптуємо нашу конкурс на отримання інституційних і проєктних грантів.

Мета конкурсу

Метою цього конкурсу є підвищення обізнаності та залучення громадян до демократичної участі та здійснення громадського моніторингу влади на всіх рівнях. Він спрямований на розширення можливостей ОГС задовольняти нагальні та виникаючі потреби громадян у їхньому прагненні до демократичної участі. Крім того, конкурс підтримує ОГС у нових сферах діяльності, що виникли внаслідок російської агресії, і які є життєво важливими для подальшого демократичного розвитку України.

У рамках цього конкурсу основна увага інституційної підтримки буде зосереджена насамперед на регіональних ОГС, які мають сильний вплив та присутність у відповідних регіонах, і чий доступ до громадян та взаємодія з ними є життєво важливими для забезпечення довгострокової сталості демократичної участі.

Проєктна підтримка буде доступна як національним, так і регіональним організаціям, що сприятимуть подальшому підвищенню обізнаності громадян та залученню до громадської діяльності на національному, регіональному та місцевому рівнях.

Тематичні та галузеві пріоритети

Очікується, що в рамках цього конкурсу підтримка буде спрямована на такі пріоритети:

Загальні умови для всіх грантів включають:

Очікувані результати та приклад можливих активностей

Після завершення гранту організації-заявники повинні продемонструвати досягнення одного або більше з наведених нижче результатів, разом з прикладами можливих активностей, наведеними нижче:

Критерії відповідності

Критерії відбору

Кожна заявка буде оцінюватися за такими критеріями:

Орієнтовна строк дії грантів:

Незалежно від дати початку діяльності, усі запропоновані програмні заходи мають завершитися до 30 червня 2025 року.

Сума гранту: Очікувана максимальна сума гранту на інституційну підтримку становить 200 000 доларів США. Очікувана максимальна сума гранту на підтримку проектів становить 50 000 доларів США на 12 місяців (Якщо термін дії проекту менше або перевищує 12 місяців, очікувана гранична сума повинна бути пропорційна). Більші суми будуть розглядатися, якщо вони обґрунтовані й виправдані.

Заявники повинні подавати бюджет в українській гривні.

Зверніть увагу! Pact здійснює виплати грантоотримувачам лише за допомогою банківського переказу, тому незареєстровані групи та громадянські ініціативи повинні подавати заявки на цей конкурс у партнерстві або консорціумі з офіційно зареєстрованими ОГС, які погоджуються обліковувати їх кошти.

Якщо термін дії проекту менше або перевищує 12 місяців, очікувана гранична сума повинна бути пропорційна.

Кінцевий термін подання заявок відсутній. Це безстроковий конкурс. Pact розглядатиме заявки на постійній основі. Заявники отримають зворотний зв’язок щодо результатів розгляду заявки протягом двох тижнів з дати отримання повного пакету заявки на грант. Pact залишає за собою право не інформувати заявників, чиї заявки не пройшли конкурсний відбір, щодо причин відмови. Заявки не будуть прийматися після 15 грудня 2024 року.

Процес подання заявки

Надішліть заповнені заявки електронною поштою на адресу електронної пошти grants.engage@pactworld.org з темою: «Відповідь на RFA Р4767-2024-19».

Повний пакет заявки повинен включати таке:

(1) Заповнена аплікаційна форма (форма доступна за посиланням нижче).

(2) Додатки:

Додаткове технічне повідомлення:

Правила та умови

Стандартні положення: для грантів, наданих в результаті цього конкурсу, застосовуватимуться Стандартні положення USAID для ОГС, зареєстрованих за межами США.

Неприпустимі витрати:  Pact не фінансує закупівлю:

Повний перелік неприпустимих витрат наведено у розділах M1, M6, M14, M20 і M29 згаданих вище Стандартних положень USAID для ОГС, зареєстрованих за межами Сполучених Штатів Америки.

Дозвіл на використання і розголошення: Подаючи заявку за цим оголошенням, заявник надає згоду на розкриття інформації, що міститься в наданих ним документах, експертам, залученим до оцінки у процесі відбору. Звертаємо вашу увагу на те, що всі експерти несуть зобов’язання за угодами про нерозголошення інформації.

Відмова від відповідальності:

Запитання до конкурсу

Якщо у вас виникли запитання до цього конкурсу, будь ласка, надішліть їх електронною поштою на адресу grants.engage@pactworld.org.

У темі листа необхідно вказати «Запитання до RFA Р4767-2024-19 – назва організації, що подає запитання».

Відповіді на запитання будуть надаватися в робочому порядку, а також регулярно публікуватимуться у форматі відповідей на поширені запитання (FAQ), що додаються до цього конкурсного оголошення.