Новини громадянського суспільства України, 9 серпня

Війна в Україні підштовхнула громадянське суспільство до активного реагування на нові виклики. Водночас вона створила численні перешкоди, які вплинули на ефективність діяльності ОГС та створили труднощі для впровадження їхніх ініціатив. У цьому випуску ми розглядаємо вплив війни на середовище організацій громадянського суспільства в Україні. Ми також відзначаємо День корінних народів, ділимося новинами від наших партнерів та нагадуємо про вакансії та гранти. Залишайтеся з нами, щоб дізнатися більше новин!

****

Повномасштабне вторгнення Росії спричинило неабияку мобілізацію громадянського суспільства для реагування на нові кризові ситуації. Звіт «CSO METER: Ukraine 2022. Country Report», розроблений Українським незалежним центром політичних досліджень, відображає зміни в середовищі організацій громадянського суспільства протягом січня-грудня 2022 року в Україні та розкриває нові виклики, що виникли через війну. У 2022 році загальна оцінка середовища для ОГС в Україні нижча (4,7 з 7), ніж у 2021 році. Найвище оцінили в Україні свободу об’єднань (5,6), рівність (5,3) та співпрацю між державою та ОГС (5,2). Сферами з найнижчими показниками є право на приватність (4.1), державна підтримка (4.3), доступ до фінансування (4.7) та обов’язок держави захищати (3.8).

****

Новини громадського сектору

Кримськотатарський Ресурсний Центр розпочав інформаційну кампанію до Дня корінних народів

Метою інформаційної кампанії, присвяченої Дню корінних народів, яку розпочали Кримськотатарський Ресурсний Центр (КРЦ) в рамках інформаційної кампанії #LIBERATECRIMEA, є підвищення обізнаності про традиції та культуру корінних народів України. 9 серпня КРЦ проведе благодійний концерт, присвячений цій події. Зібрані кошти будуть передані сім’ям загиблих військовослужбовців з-поміж корінних народів України.

Детальніше

****

Громадські організації закликають до законного та прозорого очищення судової гілки влади в Україні 

4 серпня Фундація DEJURE, Центр протидії корупції та Автомайдан оприлюднили заяву, в якій закликали владу перезавантажити судову владу в Україні у правовий спосіб, не вдаючись до популізму. Зокрема, громадські організації наголошують, що Офіс Президента та депутати Верховної Ради мають підтримати прозорий та ефективний процес очищення Верховного Суду та відновлення дисциплінарної функції Вищої ради правосуддя.

Детальніше

****

ОГС оберуть членів Громадської ради доброчесності 

14 серпня делеговані представники громадських організацій оберуть новий склад Громадської ради доброчесності. Серед ОГС, залучених до процесу відбору, – партнери Програми «Долучайся!»: Transparency International Ukraine, Центр громадянських свобод, Рух ЧЕСНО, Фундація DEJURE, Центр протидії корупції та Центр політико-правових реформ. Новообрана Рада буде діяти до 2025 року. 

Детальніше

****

Центр «Нова Європа» проаналізував перспективи членства України в НАТО

2 серпня партнер Програми «Долучайся!», Центр «Нова Європа» опублікував новий випуск своєї регулярної рубрики «Нова Європа» цікавиться під назвою «Від Вільнюса до Вашингтона: як Україні отримати запрошення на наступному саміті НАТО». У матеріалі ОГС представляє конкретні коментарі та рекомендації іноземних експертів корисні для тих, хто ухвалює рішення в сфері безпеки і зовнішньої політики України.

Детальніше

****

Мережа захисту національних інтересів «АНТС» проаналізувала санкційний механізм та розробила рекомендації для підвищення його ефективності

04 серпня Мережа захисту національних інтересів «АНТС» презентувала дослідження «Аналіз існуючих та запропонованих правових механізмів арешту та конфіскації активів, що перебувають під санкціями». У документі проаналізовано міжнародну практику санкційної політики та зарубіжний досвід застосування санкцій проти суверенних держав, а також наведено рекомендації експертів щодо механізмів арешту та конфіскації як основи для відновлення економіки.

Детальніше

****

Всеукраїнська асоціація музичних подій підбиває підсумки своєї гуманітарної діяльності на європейських музичних фестивалях

У червні-липні 2023 року Всеукраїнська асоціація музичних подій (UAME) співпрацювала з 12 європейськими музичними фестивалями популяризуючи Україну, розвиваючи культурну дипломатію та підвищуючи обізнаність про війну. ОГС зібрала майже 30 000 доларів США, доставила допомогу постраждалим від підриву Каховської дамби та організувала свято для дітей-переселенців.

Детальніше

****

Можливості

Перегляньте наші можливості

Ми раді запропонувати можливості для тих, хто в пошуках роботи, для представників громадянського суспільства та постачальників послуг:

  • Запрошуємо фахівців, зацікавлених у можливостях роботи, переглянути актуальні вакансії – https://bit.ly/41mdHN5
  • Конкурс грантів для громадських ініціатив – https://bit.ly/43Eb4Ih
  • Консультант для проведення Серії Тренінгів з Цифрової безпеки – https://bit.ly/3OLZOnI
  • Консультант зі здійснення Аудиту цифрової безпеки та консультування – https://bit.ly/3Qrn6R2

****

Грантовий конкурс з організаційного розвитку

Ісар Єднання запрошує організації громадянського суспільства посилити свої спроможності та отримати грант на організаційний розвиток. Кошти цього гранту можуть бути використані на оплату послуг тренерів, консультантів, коучів чи менторів. Заявки приймаються щомісячно, прийом заявок на наступне засідання Відбіркової комісії триватиме до 6 вересня 2023.

Детальніше

****

Що ми читаємо

Здобути мир в Україні через підзвітність органів місцевого самоврядування

Орієнтовна вартість реконструкції та відновлення в Україні зросла до кількох сотень мільярдів євро. У сьогоднішній статті Пол Костелло та Клара Волінтіру стверджують, що хоча міжнародна спільнота правильно втрутилася, запропонувавши негайну допомогу, важливо, щоб місцеві гравці відіграли центральну роль у нагляді за відбудовою країни.

Детальніше

****