Новини громадянського суспільства України, 8 березня

Сьогодні, коли світ відзначає Міжнародний жіночий день, важливо пам’ятати його особливе значення для України. Виклики, з якими зіткнулися українські жінки під час війни, були величезними, але їх рішучість і стійкість стала надзвичайною. Українські жінки довели, що є надійною опорою своєї держави в її боротьбі за свободу та демократію, перегляньте нашу інфографіку, щоб в цьому пересвідчитися.
У цьому випуску ми продовжуємо нашу серію розповідей про видатних жінок-активісток, розповідаючи про неймовірну працю Ганни Гопко та Міжнародного центру української перемоги (ICUV). Своїми невтомними зусиллями Ганна та ICUV просувають перемогу України, забезпечуючи постійну міжнародну військову, гуманітарну та політичну підтримку України. Більш того, ми ділимось останні новинами громадянського суспільства та пропонуємо можливість для жінок-активісток. Сподіваємося, що цей випуск надихне вас поділитися власними історіями про неймовірну роль жінок у боротьбі за перемогу України!

****

Одним з ключових висновків нашого дезагрегованого аналізу Загальнонаціонального опитування щодо громадського залучення є те, що 2022 став роком значного зростання жіночого активізму. Так, участь жінок у діяльності організацій громадянського суспільства зросла з 19% у січні 2021 року до 45% у серпні 2022 року. Участь жінок у житті своїх громад також збільшилась з 37% до 59%. Основними перешкодами для більшої залученості 20% жінок вказали брак часу, 19% фізичний стан, а 16% – піклування про сім’ю. У 2022 жінки також активно долучалися до протидії агресії Росії: 58% жертвували кошти на підтримку руху опору, а 69% долучалися до волонтерських ініціатив із забезпечення потреб армії, переселенців чи постраждалих від війни. Більше інформації у нашому графіку тижня. 

****

Наші історії

 

Ганна Гопко, Міжнародний центр української перемоги: Гуртуємо міжнародну спільноту для захисту демократичної України

У 2022 році Ганна Гопко та команда Міжнародного центру української перемоги (ICUV) відвідали понад 15 країн та організували більш ніж 500 адвокаційних візитів. Під час багатьох з цих візитів відбувалися вуличні акції, на яких десятки тисяч людей у всьому світі виказували підтримку Україні. Ці заходи під промовистою назвою «Досить обіцяти, час діяти» стали символом українського спротиву за кордоном та спрямували підтримку громадян та політиків на забезпечення України важкою зброєю та додатковою воєнною та гуманітарною підтримкою.

Детальніше

****

Новини громадського сектору

Українська активістка стала жінкою року за версією Time  

Українська ЛГБТ-активістка, засновниця «Маршу жінок» та очільниця ГО «Інсайт» Олена Шевченко отримала відзнаку «Жінка року» за версією TIME. Нагорода щорічно відзначає 12 виняткових жінок-лідерів, які відстоюють права людини та роблять внесок у розбудову суспільства. Видання нагородило Олену за непохитну підтримку жінок та ЛГБТ+ спільноти в Україні. Як зазначає Time, Олена стала однією з найбільш впізнаваних правозахисниць в Україні.

Детальніше

****

Лідерки Міжнародного центру української перемоги розповіли про 8 викликів для української перемоги

Співзасновниці Міжнародного центру української перемоги (ICUV) є одним із найгучніших голосів України за кордоном. Вони відстоюють позицію країни на чисельних зустрічах із високопосадовцями та в коментарях ЗМІ, беруть участь у міжнародних подіях, закликають надати Україні необхідну зброю і генератори, борються за антиросійські санкції та спецтрибунал для Путіна, та багато іншого. Читайте матеріал Української Правди, щоб дізнатися про те, які, на їх думку, виклики стоять перед Україною у закордонному вимірі сьогодні.

Детальніше

****

Премія Women in Arts відзначила досягнення жінок в мистецтві та культурі 

7 березня журі відзначило переможниць премії Women in Arts. Заснована у 2019 році ООН Жінки в Україні та Українським інститутом в межах глобального руху HeForShe, премія підтримує професійний розвиток жінок у сферах мистецтва та культури України на національному та міжнародному рівнях, а також прагне подолати ґендерні стереотипи та усунути нерівність. У 2023 році для Премії був запроваджений новий критерій, що враховує діяльність у військовій, волонтерській, культурній чи інших сферах, що безпосередньо наближають перемогу України. 

Детальніше

****

Українська академія лідерства створила онлайн-гру для розвитку лідерських навичок підлітків 

Українська академія лідерства запрошує підлітків взяти участь в онлайн-грі «Геном лідера», що має на меті розвиток їх лідерських якостей. Учасники пройдуть 100 інтерактивних завдань, щоб навчитися формувати цілі, ухвалювати рішення, аналізувати своє життя та проявляти лідерство на практиці. Реєстрація для участі у грі триває до 20 березня.

Детальніше

****

Екологія Право Людина закликає уряд забезпечити участь громадськості у прийнятті екологічних рішень 

27 лютого «Екологія Право Людина» та представники природоохоронного руху прилюднили спільну заяву необхідність доопрацювання законопроекту №8410 «Про внесення змін до Закону України «Про оцінку впливу на довкілля». ОГС зазначають, що документ потенційно звужує можливості доступу до екологічної інформації та участі громадськості у прийнятті рішень, що стосуються довкілля. Активісти закликають Міндовкілля, уряд і народних депутатів переглянути законопроект і забезпечити участь громадян у прийнятті управлінських рішень з питань, що стосуються довкілля. 

Детальніше

****

Pact проведе форум жіночих правозахисних організацій

Pact запрошує жіночі правозахисні організації до участі у форумі, що відбудеться 14 березня 2023 року у змішаному форматі. Учасники форуму дізнаються про можливості підтримки жінок і дівчат в умовах війни від проєктів Pact в Україні. Також вони обговорять майбутнє відновлення України та роль жінок і жіночих організацій у цьому процесі, з’ясують, що допомагає організаціям громадянського суспільства підтримувати власний розвиток і сталість в умовах війни та багато іншого. Для участі у заході заповніть реєстраційну форму  до 14:00 13 березня.

Детальніше

****

Можливості

Більше вакансій: Програма «Долучайся!» шукає кваліфікованих фахівців 

Оновили перелік вакансій на сайті Програми «Долучайся!». Серед нових можливостей – старший радник/ця зі стратегічних комунікаційасистент/ка з грантів та контрактів та програмний менеджер/ка з інклюзії. Тисніть на посилання, щоб ознайомитися з актуальними можливостями та не вагайтесь подаватися або ділитися  з тими, хто може зацікавитися! Слідкуйте за оновленнями на нашому сайті в розділі «гранти та конкурси».

Детальніше

****

Український Жіночий Фонд оголошує конкурс грантів на подорожі для активісток 

Український Жіночий Фонд оголошує постійно діючий конкурс грантів на подорожі для активісток і представниць жіночих/феміністичних організацій в рамках Проєкту «Голос жінок і лідерство – Україна». Мета конкурсу – забезпечення активної участі представниць жіночого/феміністичного руху в національних та міжнародних заходах задля підвищення видимості руху та підтримки участі українських жінок у глобальному феміністичному русі. 

Детальніше

****

Що ми читаємо

Під час війни жінки є найсильнішими лідерами Європи

За рік після кривавого повномасштабного вторгнення Росії в Україну жінки стали одними з найсильніших і найпомітніших лідерів Європи, виступивши за підтримку України, посилення санкцій поставки зброї. В той час, коли українські чоловіки захищають незалежність на полі бою, українські жінки відіграють провідну роль як амбасадори своєї країни, подорожуючи з міжнародними делегаціями та зустрічаючись зі світовими лідерами. Водночас, частина жінок відіграє значну роль, служачи в збройних силах.Тисніть на кнопку нижче, щоб дізнатися більше про важливу роль жінок під час війни.

Детальніше

****