Новини громадянського суспільства України, 6 вересня

Минулого тижня українці вкотре продемонстрували свою стійкість і прагнення жити в демократичній європейській спільноті, відзначивши дві важливі події: Міжнародний день знань і Харків Прайд 2023, один з найвизначніших ЛГБТ+ заходів країни. Ці події символізують непохитну рішучість українців захищати свою демократію, сприяти рівності та прагненням не зважаючи на тяжкі виклики, спричинені війною.

У цьому ньюзлетері ми простежуємо еволюцію ставлення українців до ЛГБТ+ спільноти, ділимося останніми ініціативами від наших партнерів з громадянського суспільства та цікавими можливостями для активістів, а також пропонуємо вам змістовний матеріал про те, як війна в Україні може зміцнити Європейський Союз.

****

Сприйняття українцями ЛГБТ+ спільноти демонструє позитивні зрушення у 2023 році. Як свідчить опитування ЛГБТ+ правозахисного центру «Наш світ», у 2023 році покращилось ставлення до ЛГБТ+ людей, яке сягнуло 16% порівняно з 13% у 2022 році. 45% респондентів вказали своє ставлення як байдуже, тоді як негативні настрої зменшилися до 34% у 2023 з 38% у 2022 році. Крім того, до 28% (24% у 2022) зросла підтримка реєстрованих цивільних партнерств для одностатевих пар. Переважна більшість респондентів (68%) позитивно ставляться до участі ЛГБТ+ людей у захисті України від агресії Росії, а 67% погоджуються з тим, що ЛГБТ+ люди повинні мати такі ж права, як і інші громадяни, порівняно з 64% у попередньому році.

****

Новини громадського сектору

У Харкові відбувся ХарківПрайд, що просуває права та можливості ЛГБТ+ спільноти

З 23 серпня по 2 вересня у Харкові пройшов Харків Прайд – найвизначніша подія ЛГБТ+ спільноти на сході України. Цього року захід застосовував комплексний підхід, провівши лекції та майстер-класи для ЛГБТ+ спільноти, а також запропонувавши відвідувачам ознайомитися з різноманітними особистими досвідами за допомогою живої бібліотеки. Захід відвідали понад 300 учасників, які представили не лише ЛГБТ+ спільноту Харкова, а й інших мешканців міста. Крім того, фестиваль посилив зв’язки ЛГБТ+ спільноти із поліцією, місцевим бізнесом, митцями, активістами та експертами з різних галузей.

Детальніше

****

Гендер Зед створили стікерпак для протидії гомофобії та збору коштів на потреби армії

Набір наклейок, створений Гендер Зед, є сатиричною інтерпретацією найбільш поширених гомофобних коментарів, що отримувала організація, на креативні зображення. ОГС планує передати всі виручені кошти 77-й десантно-штурмовій бригаді, щоб зібрати кошти на придбання безпілотника DJI Mavic, де зараз служить ведучий YouTube-програми «Гей-пропаганда». Лише за шість днів було зроблено понад двісті замовлень та зібрано більш ніж 16 000 гривень.

Детальніше

****

Центр протидії корупції закликає президента відкрити доступ до реєстру декларацій посадовцями

5 вересня Центр протидії корупції (ЦПК) оприлюднив заяву у відповідь на прийняття Верховною Радою законопроєкту № 9534 про відновлення декларування для посадових осід з внесеною поправку про закритість реєстру декларацій ще на один рік. Також парламент ухвалив законопроєкт №9587-д з правкою, яка передбачає штраф 17 тис. грн у разі незадекларованого майна до 1,3 млн грн. ОГС наголошує, що приховані декларації знищать довіру українців, а також унеможливлять контроль громадськості та журналістів за владою. Тому ЦПК закликає президента повернути законопроєкт № 9534 в парламент з вимогою відкрити реєстр, а законопроєкт №9587-д – ветувати повністю.

Детальніше

****

Transparency International Ukraine наголосили на недоліках ініціативи прирівняти корупційні злочини до державної зради 

28 серпня Transparency International Ukraine (TIU), оприлюднили заяву щодо ініціативи президента прирівняти корупційні злочини до державної зради на час воєнного часу. ОГС підкреслює, що такі справи, коли ними займається Служба безпеки України, призводять до обмежень прав і тривалих процесів, а прирівнювання корупції до державної зради може негативно вплинути на євроінтеграцію України та зашкодити правам людини. Натомість ОГС рекомендує продовжувати  вже існуючі антикорупційні зусилля в Україні. 

Детальніше

****

Співзасновниця Міжнародного центру української перемоги адвокує вступ України до НАТО та гарантії безпеки в Індії 

24-26 серпня Ганна Гопко, голова Мережі захисту національних інтересів ANTS та співзасновниця Міжнародного центру української перемоги (ICUV), взяла участь у Щорічній зустрічі Мюнхенських Молодих Лідеріва у Нью-Делі, Індія. Під час свого візиту Ганна наголосила на необхідності сталого миру, презентувала Маніфест сталого миру, взяла участь у дискусіях з міжнародними партнерами, представниками індійського парламенту та уряду, громадянського суспільства та академічних кіл щодо глобальних безпекових викликів, деімперіалізації та деколонізації Росії, а також протидії російській пропаганді та озброєнню.

Детальніше

****

Кримський інститут стратегічних досліджень документує злочини Росії проти культурної спадщини 

Протягом серпня Кримський інститут стратегічних досліджень зафіксував 66 порушень міжнародного гуманітарного права, скоєних Росією щодо об’єктів культурної спадщини. Зокрема, це 53 археологічні пам’ятки, чотири ансамблі, три музейні установи та шість об’єктів, пов’язаних з рухомими речами. Серед постраждалих об’єктів культурної спадщини – курганні групи в Донецькій та Запорізькій областях, а також Кам’яна Могила в Запорізькій області. 

Детальніше

****

Можливості

Перегляньте наші можливості

Ми раді запропонувати більше можливостей для тих, хто в пошуках роботи та для громадянського суспільства:

  • Запрошуємо фахівців, зацікавлених у можливостях роботи, переглянути оновлені вакансії – https://bit.ly/41mdHN5
  • Конкурс грантів для громадських ініціатив – https://bit.ly/43Eb4Ih

****

Онлайн-курс «Як молодь має долучатися до відбудови: інструменти та практики»

Навчальний онлайн-курс в рамках «Ukraine Democracy Discussion Platform» розроблений для молодіжних активістів та активісток, що хочуть долучитися до відбудови України. Він пропонує необхідні теоретичні знання та практичні інструменти, а також навчання про ключові демократичні цінності та способи залучення громади до відновлення країни. Курс доступний на дистанційній платформі громадянської освіти – ВУМ online та складається з 5 блоків.

Детальніше

****

Що ми читаємо

Чи можлива Європа?

Європейський Союз є продуктом історичних конфліктів. Більше за все він представляє ідею: концепт багатьох народів, мов і культур, які об’єдналися разом, ділячи спільний дім і спільну долю. Тож, можливо, настав час багатьом націям Європи ще раз нагадати про геополітичні умови для їхньої незалежності та безпеки. Це нагадування стало особливо реальним вранці 24 лютого 2022 року, коли Росія розпочала неспровоковану війну не лише проти України, але й проти глобального безпекового порядку, який країни Європи, як члени НАТО, так і країни, що не є членами, звикли сприймати як належне. Прочитайте статтю Горана Розенберга, шведського журналіста та письменника, і дізнайтеся, як війна Путіна поновила дискусію про те, як зміцнити Європейський Союз.

Детальніше

****