На шостому місяці війни Україна, завмерши, слідкує за новинами на Півдні та Сході. Чим більше території залишаються під окупацією, тим більше проблем накопичується у людей та самої природи. Але завжди жевріє надія, що Україна поверне свої території та відновить свою територіальну цілісність. У цьому випуску нашого ньюзлеттера ми поглянемо на південь, щоб дізнатися, як громадянське суспільство вирішує проблеми окупованого Херсона та Криму, а також запропонуємо найкращі можливості для фінансування ваших проєктів. Долучайтеся до традиційного дайджесту разом з нами!
****
Хоч зараз жінки дедалі частіше працюють на «традиційно» чоловічих роботах, у тому числі й у владі, вплив гендерних стереотипів не варто недооцінювати. Чи сильно вони впливають на розподіл ролей між жінками та чоловіками на робочому місці в Україні? Як показують нещодавні дослідження, хоча переважна більшість громадян (81%) вважають, що українська економіка виграє від гендерної рівності, в інших питаннях їх позиції менш однозначні. Наприклад, чоловіки більш схильні вважати, що робота є частиною їх ідентичності (95% проти 83% жінок), в той же час, більше жінок вважають, що представники обох статей можуть успішно впоратися з викликами у своїй професії (79% проти 65%). Попри відмінності, є надія, що в майбутньому гендерні стереотипи будуть зруйновані, адже і чоловіки, і жінки погоджуються, що перспективи кар’єри для їхніх дітей мають бути рівними незалежно від статі. Більше інформації шукайте у нашому графіку тижня.
****
Громадські організації вітають призначення голови САП
28 липня Олександра Клименка затвердили керівником Спеціалізованої антикорупційної прокуратури (САП). Організації громадянського суспільства вітають довгоочікуване призначення, на яке знадобилося майже два роки з початку роботи конкурсної комісії. Фундація DEJURE зазначає, що затримка конкурсу свідчить про необхідність зміни процедури відбору, особливо в контексті майбутнього відбору директора Національного антикорупційного бюро України. Нагадаємо, що призначення голови САП було однією з ключових вимог Єврокомісії до набуття Україною статусу кандидата в члени ЄС.
****
Український незалежний центр політичних досліджень презентували Барометр ОГС – 2021
27 липня відбулась презентація звіту “Барометр організацій громадянського суспільства в Україні за 2021 рік” – інструменту, розробленого для оцінки середовища громадянського суспільства у країнах Східного партнерства. В Україні звіт підготували Український незалежний центр політичних досліджень спільно з Європейським центром некомерційного права (ECNL). Згідно з дослідженням, оцінка України склала 5.2 бала з семи, що означає дуже сприятливе середовище для громадянського суспільства. Тисніть на кнопку, щоб ознайомитися з документом та дізнатися деталі.
****
Фонд «Захист» розповів про ситуацію в окупованому Херсоні свою гуманітарну діяльність
26 липня Фонд громади міста Херсон «Захист» долучився до прямого ефіру загальнонаціонального марафону «Єдині новини». Експерт Фонду розповіла про ситуацію на тимчасово окупованих територіях Херсонської області, зокрема про переслідування активістів з боку російських військ, акцентувала увагу на гуманітарній програмі «Рятуємо разом. Херсон» та закликала допомогти дітям Херсонщини.
****
Кримськотатарський Ресурсний Центр презентував дослідження про еко-кліматичну дискримінацію в окупованому Криму
29 липня Кримськотатарський Ресурсний Центр презентував дослідження «Еколого-кліматична дискримінація в окупованому Криму: виміри та загрози». Документ аналізує особливості кліматичних змін, прояви стихійних явищ та тенденції змін комфортності клімату для населення Криму, а також визначає найбільш вразливі до змін довкілля території.
****
Програма віртуального обміну Camp Liberty 2.0
America House Kyiv запускає Camp Liberty 2.0 — програму віртуального обміну, яка об’єднає учасників з України, США та країн Європи у дискусії про роль свободи в житті особистості та суспільства. Разом з експертами у сфері міжнародних відносин і зовнішньої політики учасники програми будуть обговорювати глобальне та міжкультурне бачення того, якою може бути свобода у 21 столітті. Приєднуйся, якщо прагнеш дізнатися більше та поділитися своїми думками про свободу.
****
Конкурс грантів для екологічних громадських ініціатив із південно-східних областей України
Екологічна Ініціатива Міжнародного фонду «Відродження» оголошує конкурс грантів «Підтримка екологічних громадських ініціатив із південно-східних областей України під час війни». Його мета — підтримати екологічні ініціативи тих організацій, які досі перебувають на сході і півдні України або змушені були переміститися у зв‘язку із воєнною агресією, та залучити еко-активістів до процесів планування та адвокації зеленого відновлення України. Заявки приймаються до 2 вересня 2022 року.
****
Трансатлантична стипендіальна програма Джеймса С. Дентона для фахівців з Центральної та Східної Європи
Центр аналізу європейської політики (CEPA) приймає заявки на Трансатлантичну стипендіальну програму Джеймса С. Дентона на 2022 рік. Група молодих професіоналів із Центральної та Східної Європи вирушить до Вашингтона на тритижневу програму, під час якої працюватиме з американськими експертами над розв’язанням політичних питань, що постають перед трансатлантичним партнерством. Орієнтовно програма триватиме з кінця жовтня до середини листопада 2022 року. Учасники програми будуть відібрані через конкурс. Кінцевий термін подачі заявок – 4 вересня 2022 року.
****