Новини громадянського суспільства України, 29 червня

«Суверенітет України поширюється на всю її територію. Україна є унітарною державою. Територія України в межах існуючого кордону є цілісною і недоторканною», йдеться у статті 2 Конституції України. Вступаючи в п’ятий місяць повномасштабної війни Росії проти України, ми повинні нагадувати собі ці прості істини. Ворог може змінювати свою тактику, запускати ракети чи маніпулювати чутливими темами, але всі ці злодіяння не завадять українцям підтримувати свою країну, Збройні Сили та всіх, хто потребує захисту та допомоги. 

У цьому випуску нашого ньюзлетера ми підбили підсумки подій громадянського суспільства за минулий тиждень, вибрали найкращі оголошення про можливості фінансування та глибоко занурилися в тему волонтерства. Долучайтеся до нашого дайджеста! 

****

З початком повномасштабного вторгнення Росії в Україну, мільйони українців згуртувалися, щоб захистити свою країну та допомогти постраждалим. За результатами опитування Фонду «Демократичні ініціативи» Ілька Кучеріва, 65% українців долучились до волонтерства жертвуючи свій час, зусилля чи фінанси. Молодь долучається до волонтерства найчастіше. Згідно з опитуванням Zagoriy Foundation, українці роблять добрі справи тому що співчувають тим, хто потребує допомоги (63%), усвідомлюють, що подібна допомога може знадобитися і їм (43%), або люблять це робити (17%). Більше інформації в нашому графіку тижня! 

****

 

Випускники Української академії лідерства зібрали мільйон для захисників Харківщини

Команда харківського осередку Української академії лідерства запустила флешмоб «Вишиванка перемоги». Співаки, письменники, актори і підприємці записували відеозвернення в особливій вишиванці та закликали увесь світ долучитися до збору коштів для бригади, яка бореться за звільнення Харківщини від окупантів. До збору коштів долучились понад 900 людей з різних куточків України та Європи, що дозволить купити два безпілотники для захисників.

Детальніше

****

У Варшаві відбувся польсько-український Марш Рівності 2022 

25 червня десятки тисяч людей взяли участь у Марші за права ЛГБТ+ спільноти у Варшаві. Цьогоріч KyivPride були змушені відмовитися від проведення параду в Києві через війну, розв’язану Росією, тому стали співорганізатором ходи у Варшаві. Активісти привернули увагу до війни в України, закликали світ допомагати Україні, зокрема звільнити українських захисників та захисниць.  

Детальніше

****

Коаліція «Україна. П’ята ранку» отримала премію за розбудову відкритого суспільства 

Представники української правозахисної Коаліції «Україна. П’ята ранку» отримали премію «Відкрите суспільство» від Центрально-Європейського університету за мужню роботу з документування звірств, скоєних під час війни Росії проти України. Церемонія відбулася у Відні 25 червня. Премія «Відкрите суспільство» присуджується з 1994 року за видатні заслуги в захисті та розбудові відкритого суспільства у світі. 

Детальніше

****

«Прозорро.Продажі» отримали премію ООН як найкращий публічний сервіс 

22 червня Організація Обʼєднаних Націй відзначила Україну найпрестижнішою премією у сфері публічної служби – UN Public Service Awards. Це щорічна нагорода, яка з 2003 року відзначає передовий досвід у сфері державного управління та надання публічних сервісів. У конкурсі Україну представляло державне підприємство «Прозорро.Продажі», яке адмініструє державну електронну торгову систему, в якій проходять онлайн-аукціони з продажу та оренди активів. «Прозорро.Продажі» – це одна з революційних ініціатив, яку реалізували разом Transparency International Україна та держава. Її визнали кращою серед 350 проектів з 58 країн світу. 

Детальніше

****

ЧЕСНО проаналізували, як розподіляється гуманітарна допомога в Україні 

Рух ЧЕСНО проаналізували, як працюють гуманітарні хаби в різних регіонах, та дізналися, якої саме допомоги зараз потребує Україна. Так, з 11 березня по 12 червня Україна отримала 510 тис. тонн міжнародної гуманітарної допомоги. Найбільші хаби розташовані у Київській, Львівській, Волинській, Чернівецькій та Закарпатській областях. Левова частка допомоги потрапляє до країни автомобільним транспортом, менше – залізничним, і незначна частка – морським шляхом. Дізнайтеся більше за посиланням.

Детальніше

****

Громадські організації попереджують про можливий зрив судової реформи 

24 червня коаліція ОГС, до складу якої входять Центр протидії корупції, Фундація DEJURE та Автомайдан оприлюднили спільну заявку, в якій висловили занепокоєння результатами конкурсу на дві вакансії у Вищій раді правосуддя. 23 червня Етична рада оприлюднила результати, рекомендуючи чотирьох кандидатів. Проте, ОГС зазначають, що оголошені результати викликають серйозні питання та ставлять під сумнів доброчесність двох кандидатів. Активісти попереджають, що таке рішення загрожує ефективності проведення судової реформи та може нашкодити євроінтеграційним перспективам України. 

Детальніше

****

Конкурс грантів для надання допомоги постраждалим від війни 

Фонд Східна Європа оголошує конкурс грантів для реалізації наступного етапу програми «Шелтер». Головна ціль конкурсу – допомога громадам, які постраждали від воєнних дій, забезпечення гуманітарних потреб внутрішньо переміщених осіб, психологічна стабілізація та сприяння їхній ефективній суспільній адаптації та інтеграції у громади, що приймають. Заявки прийматимуть на постійній основі до 1 вересня 2022 року або до офіційного повідомлення про припинення приймання заявок. 

Детальніше

****

Конкурс грантів для організацій, що працюють з внутрішніми переселенцями та конфліктами у громадах 

Міжнародний фонд «Відродження» оголошує конкурс для організацій, що працюють з внутрішніми переселенцями та конфліктами у громадах. Його мета – сприяти соціальній інтеграції внутрішніх переселенців до життя у нових для них територіальних громадах, де вони планують залишитися на тривалий час або назавжди. Конкурс також покликаних запобігати та сприяти вирішенню конфліктів на рівні обраних територіальних громад. Заявки приймаються до 13 липня 2022 року. 

Детальніше

****

Шість заповідей Конституції: до чого нас зобов’язує Основний закон

В Основному Законі України вказано, що утвердження й забезпечення прав і свобод людини є головним обов’язком держави. Але Конституція також містить і перелік обов’язків. Сумніваєтесь, що зможете їх назвати? Центр Спільних Дій запрошує освіжити пам’ять переглянувши їх нову колонку.

Детальніше

****