Новини громадянського суспільства України, 20 березня

Українці рішучі підтримати свою країну та співгромадян, беручи активну участь в різноманітних ініціативах відбудови. У цьому випуску нашого ньюзлеттера ми представимо інфографіку, в основі якої лежить дослідження наших партнерів, що свідчить про готовність українців та громадських організацій долучитися до процесів відновлення та відбудови. Ми також поділимось корисними висновками нашого воркшопу, спрямованого на посилення залучення громадян до цих процесів, та розповімо про інші важливі ініціативи громадянського суспільства. Читайте більше та досліджуйте разом з нами!

****

Українці та організації громадянського суспільства готові долучитися до відбудови. Згідно з останнім дослідженням, проведеним Центром розвитку інновацій серед 412 респондентів та 105 ОГС, більшість опитаних зацікавлені в участі на початкових етапах цих процесів. Зокрема, 65% громадян та 69% ОГС долучилися б до громадських обговорень щодо майбутніх проєктів відбудови. Так само 60% громадян і 73% ОГС хотіли б взяти участь в етапі планування, а 40% і 31%, відповідно, віддають перевагу моніторингу реалізації проєкту. Крім того, 24% громадян і 38% ОГС зацікавлені в нагляді за закупівлями через Prozorro.

****

Новини громадського сектору

Ключові висновки нашого воркшопу для ОГС щодо залучення громадян до відбудови 

13 березня ми провели воркшоп з обміну технічними знаннями «Залучення громадян до відновлення та відбудови України: розвиваємось та навчаємось разом». Захід об’єднав наших партнерів – громадські організації, які активно беруть участь або зацікавлені в залученні громадян до відновлення та відбудови. Під час заходу вони дізналися більше про доступні інструменти і стратегії для посилення залучення громадян до цих ініціатив. Тисніть на кнопку нижче, щоб ознайомитися з ключовими висновками.

Детальніше

****

ОГС представили Міжнародному кримінальному суду дослідження про вимушену міграцію українців через російські обстріли 

20 березня Міжнародний центр української перемоги та Громадянська мережа ОПОРА презентували дослідження «Як на міграцію населення України вплинули російські обстріли в жовтні 2022 – січні 2023 року». Спільно з Офісом Генпрокурора, ОГС також передали дослідження в Міжнародний кримінальний суд (МКС). Воно свідчить, що обстріли з боку Росії призвели до масової міграції українців за кордон, а також значних переміщень всередині країни. Ці дані були доєднані до матеріалів кримінальних проваджень, які лягли в основу національних обвинувачень, направлених до МКС з метою притягнення військових злочинців до відповідальності за воєнні злочини проти України.

Детальніше

****

Партнери Програми «Долучайся» провели медіа-конференцію про відбудову України

15 березня мережа «Вікно відновлення», співзасновниками якої є партнери Програми «Долучайся» Вокс Україну та Фонд «Демократичні ініціативи» імені Ілька Кучеріва (ДІФ), провела першу медіа-конференцію, присвячену відбудові України. Під час заходу учасники ініціативи представили свої цілі та взяли участь у дискусіях щодо вирішення проблем та визначення стратегій для якісного висвітлення процесів відбудови. Крім того, ДІФ презентували результати соціологічного опитування щодо сприйняття громадськістю відбудови.

Детальніше

****

Центр громадянських свобод презентували Стратегію звільнення цивільних

14 березня Центр громадянських свобод (ЦГС) презентував Стратегію звільнення незаконно утримуваних цивільних. В документі ЦГС пропонує комплексний план, спрямований на звільнення та захист прав цивільних осіб, незаконно утримуваних на окупованих територіях та на території РФ. Крім того, ЦГС адвокує за притягнення до відповідальності військових злочинців і посилення міжнародної співпраці для оскарження незаконних затримань.

Детальніше

****

Можливості

Дивіться наш конкурс грантів та закупівлі

  • Ми раді представити оновлений та вдосконалений Конкурс грантів для громадських ініціатив. Він забезпечує ще більшу інституційну та проєктну підтримку, сприяючи посиленню участі громадян у демократичних процесах, зміцненню довіри до громадянського суспільства та просуванню України до перемоги. Ми запрошуємо вас ознайомитися з конкурсом, надсилати заявки та долучитися до нас у розбудові громадянського суспільства в Україні!
  • Ми запрошуємо кваліфікованих постачальників послуг відвідати розділ закупівель на нашому сайті, щоб дізнатися про останні запити пропозицій Програми «Долучайся!» – https://bit.ly/3QYFhxv

****

Дивіться наші вакансії та долучайтесь до команди!

Запрошуємо фахівців, які шукають роботу, переглянути наші вакансії:

Дивіться всі актуальні вакансії на нашому сайті –https://bit.ly/41mdHN5

****

Pact шукає Фахівця/чиню з програмної діяльності 

Pact шукає Фахівця/чиню з програмної діяльності, що відповідатиме за забезпечення технічного та управлінського нагляду за громадськими проєктами в рамках програми Проєкту USAID «Розбудова стійкої системи громадського здоров’я». Щоб подати заявку, надішліть супровідний лист і резюме на пошту onechyporko@pactworld.org не пізніше 1 квітня, 2024 року.

Детальніше

****

Що ми читаємо

Збірка есеїв RISE Ukraine «Шлях до успіху: відновлення та модернізація України» 

Збірка есеїв, опублікована RISE Ukraine, покликана розкрити центральні теми, пов’язані з відбудовою України та поміркувати над наявним досвідом та нинішніми викликами. Вона структурована навколо трьох важливих для успішної відбудови передумов, кожна з яких складає окремий розділ видання. Автори есеїв – фахівці з державних, громадських чи академічних кіл – з власного досвіду знають, що таке складні трансформації, реформи та «ремонт країни».

Детальніше

****