Новини громадянського суспільства України, 19 вересня

Культурна спадщина України є невід’ємною частиною національної ідентичності та її багатої історії. Повномаштсабне вторгнення Росії спричинило значну загрозу українським культурним цінностям та поставило під загрозу їх існування. Українські організації громадянського суспільства одними з перших зреагували на нові виклики та стали надійною опорою нашій державі, демонструючи стійкість, інновації та непохитну відданість захищати збереження нашої спадщини та відстоювати справедливість.
У цьому ньюзлеттері ви ознайомитесь з масштабами шкоди, завданої Росією культурній інфраструктурі України, а також дізнаєтесь про наш Форум, присвячений культурній спадщині, що розпочнеться вже завтра 
 слідкуйте за хештегами #ActForHeritage #ДійЗадляСпадщини у Facebook! Також ми традиційно ділимось останніми новинами громадянського суспільства та можливостями нашої Програми. Гортайте донизу, щоб дізнатися більше!

****

Вторгнення Росії завдало серйозної шкоди культурній інфраструктурі України. Згідно зі звітом ООН, протягом першого року повномасштабної війни Росія завдала збитків спадщині й культурним об’єктам країни приблизно на 2,6 мільярда доларів США. Водночас для усунення збитків і відновлення цієї сфери необхідно 6,9 мільярда доларів. Також Міністерство культури та інформаційної політики України повідомило, що в період з 24 лютого 2022 року по 25 липня 2023 року постраждало загалом 763 об’єкти культурної спадщини. Серед них 23 були повністю зруйновані, 625 зазнали часткового пошкодження, а ступінь пошкодження 115 залишається невідомим. Більшість цих об’єктів розташовані у Харківській (207), Донецькій (100), Херсонській (76) та Київській (69) областях. 

****

Новини громадського сектору

Програма «Долучайся!» проведе у Києві Форум з охорони культурної спадщини 

21-22 вересня Програма «Долучайся!» проведе у Києві форум «Українська культурна спадщина: #ДійЗадляСпадщини». Мета заходу – створити платформу для діалогу та координації між громадянським суспільством, урядом, місцевим самоврядуванням, міжнародними організаціями та експертами у сфері збереження та захисту культурної спадщини України. Учасники обговорять нормативно-правову базу охорони культурної спадщини, стратегію її вдосконалення, документування злочинів проти культурної спадщини та використання документальних доказів у міжнародній адвокації. Слідкуйте за хештегами #ActForHeritage #ДійЗадляСпадщини у Facebook, щоб дізнатися більше новин Форуму! 

Детальніше

****

Громадські організації закликають парламент утриматися від проведення виборів у воєнний час 

18 вересня організації громадянського суспільства оприлюднили заяву, в якій закликали український парламент утриматися від проведення виборів в умовах повномасштабної війни. ОГС наголошують, що проведення виборів в умовах воєнного стану суперечить законодавству та підриває національну єдність, загрожує безпеці та обмежує можливість громадян проголосувати. ОГС закликають всіх зацікавлених підтримати цю заяву та зупинити маніпуляції навколо теми виборів в Україні під час війни.

Детальніше

****

Верховна Рада ухвалила Закон про відновлення декларування для держслужбовців

20 вересня Верховна Рада проголосувала за поправки президента Володимира Зеленського до законопроєкту про відновлення електронного декларування. 5 вересня Верховна Рада ухвалила законопроєкт №9534 про відновлення декларування з внесеною поправкою про закритість реєстру декларацій ще на один рік.. Організації громадянського суспільства, зокрема партнери Програми «Долучайся!», категорично виступили проти прийняття закону в тій редакції. Як наслідок, президент Володимир Зеленський ветував законопроєкт, наголосивши на необхідності забезпечення відкритого доступу до реєстру декларацій.

Детальніше

****

Українські молодіжні делегати представлять Україну в ООН в Нью-Йорку

Кирило Демченко та Микола Попадюк, фіналісти програми «Молодіжний делегат України до ООН 2023-2024», започаткованої Фондом родини Богдана Гаврилишина, приєдналися до Постійного представництва України при ООН у Нью-Йорку. Протягом місяця делегати просуватимуть Україну на заходах ООН, підтримуватимуть реалізацію місії України в ООН та інформуватимуть молодь по всьому світу про війну в Україні.

Детальніше

****

Українська античність підтримала молодіжний проєкт, спрямований на відновлення молодіжного простору Сумщини

9 вересня фіналісти проєкту «Активна позиція мого регіону. Очима дітей», що виконується «Українською античністю», відкрили мобільний молодіжний центр у Тростянці Сумської області. Ця ініціатива сприятиме неформальній освіті та спілкуванню серед місцевої молоді, а також забезпечить місце для проведення різних заходів, таких як кінопокази, дискусії, майстер-класи та інтелектуальні ігри. Ідея створення молодіжного центру виникла у групи місцевої молоді, які взяли активну участь у проєкті, отримали менторську підтримку та міні-грант у розмірі 100 000 гривень.

Детальніше

****

Можливості

Перегляньте наші можливості

Ми раді запропонувати більше можливостей для тих, хто в пошуках роботи та для громадянського суспільства:

  • Запрошуємо фахівців, зацікавлених у можливостях роботи, переглянути оновлені вакансії – https://bit.ly/41mdHN5
  • Конкурс грантів для громадських ініціатив – https://bit.ly/43Eb4Ih

****

Українсько-данський молодіжний дім оголошує гранти для ОГС, що працюють з молоддю

Гранти Українсько-данського молодіжного дому спрямовані на підтримку молодіжних організацій та проєктів в Україні з метою побудови міцного громадянського суспільства та демократичного розвитку. Підтримка надаватиметься активістам, митцям та тим, хто працює з молоддю віком 15-35 років. Заявки приймаються до 1 жовтня 2023 року.

Детальніше

****

Що ми читаємо

Українська культурна спадщина: секторальний аналіз

Агресія Росії проти України становить величезну загрозу культурній спадщині України. Водночас документування завданої шкоди ускладнюється значними зовнішніми та внутрішніми викликами. Тому важливо звернути увагу на розробку спроможної, прозорої та підзвітної державної політики, спрямованої на управління та захист культурної спадщини, документування воєнних злочинів Росії та залучення громадян до збереження та просування унікальної ідентичності України. Читайте дослідження, в якому Програма «Долучайся!» провела секторальний аналіз, щоб визначити найбільш релевантні та ефективні заходи, які мають бути запроваджені у сфері захисту української культурної спадщини.

Детальніше

****