Новини громадянського суспільства України, 17 травня

17 травня світ відзначає Міжнародний день боротьби з гомофобією трансфобією і біфобією. Для України це унікальна нагода підвищити обізнаність про виклики, з якими стикається ЛГБТКІ+ спільнота, працювати над їх вирішенням та створювати більш інклюзивне та толерантне суспільство для всіх.
У цьому випуску нашого щотижневого ньюзлеттера ми підготували інфографіку про захист прав ЛГБТКІ+ спільноти в Україні, а також зібрали новини наших партнерів, вакансії та гранти. Приємного читання!

****

Захист прав людини є однією з основ демократичного суспільства. Але чи є помітний прогрес у вирішенні цього питання в Україні? За результатами звіту Human Rights Report Card, опублікованого F&M Global Barometers у партнерстві з Council for Global Equality, Україна стикається з труднощами у відстоюванні прав своєї ЛГБТКІ+ спільноти. У 2022 році Україна отримала незадовільну оцінку F із результатом 37%, що свідчить про незначне зростання порівняно з показником 2021 року у 20%. Основні виклики стосуються захисту ЛГБТКІ+ від насильства та просування їхніх соціально-економічних прав. Водночас Україна отримала 80% (добре) щодо забезпечення основних прав людини ЛГБТКІ+ спільноті.

****

Новини громадського сектору

Центр «Нова Європа» розпочав міжнародний адвокаційний візит до ЄС

15-18 травня Центр «Нова Європа» відвідує з адвокаційним візитом Нідерланди та Німеччину. Активісти зустрілися з  Яапом де Гооп Схеффером, колишнім генеральним секретарем НАТО й Кайсою Оллонгрен, міністеркою оборони Нідерландів та взяли участь у круглому столі в Clingendael Institute. Вони також дали інтерв’ю місцевим медіа, де закликали про посилення міжнародної підтримки України під час війни та наголосили на її євроінтеграційних зусиллях.

Детальніше

****

Всеукраїнська асоціація музичних подій популяризує українську культуру та креативні індустрії в Європі

9 травня Всеукраїнська асоціація музичних подій  (UAME) організувала захід, присвячений Україні, під час святкування Дня Європи в Брюсселі, Бельгія. У заході взяли участь представники Європейської Комісії та Посольства України в Бельгії. Також команда UAME активно сприяє популяризації української музики за кордоном та організовує виступи українських музикантів для збору коштів на гуманітарну ініціативу Music Saves UA, що допомагає постраждалим від війни.

Детальніше

****

Гендер Зед долає ЛГБТКІ+ стереотипи в новому випуску YouTube-шоу

Коли з‘явилась ЛГБТКІ+ спільнота в Україні? Чи можуть ЛГБТКІ+ пари мати дітей? Зміни відбуваються, але як? Дивіться новий випуск YouTube-шоу «Гей-пропаганда» від Гендер Зед, щоб знайти відповіді на ці питання та дізнатися більше про останні події та новини ЛГБТКІ+ спільноти.

Детальніше

****

Мережа захисту національних інтересів «АНТС» створила посібник про відновлення територіальних громад

Посібник містить практичні рекомендації в окремих галузях і сферах життя громади, включаючи культуру, соціально-гуманітарну сферу, охорону здоровʼя, освіту, енергопостачання та енергоефективність, земельні ресурси. Рекомендації містять інформацію про ключові проблеми громад та можливі алгоритми їх вирішення за рахунок донорської допомоги.

Детальніше

****

Кримськотатарський Ресурсний Центр вшановує пам’ять про жертв геноциду кримськотатарського народу

Кримськотатарський Ресурсний Центр запустив ініціативу до Дня пам’яті жертв геноциду кримськотатарського народу. Щоб долучитися, потрібно поширити один із плакатів, підготовлених в рамках кампанії #LIBERATECRIMEA у соціальних мережах.

Детальніше

****

Ісар Єднання проведе Форум громадянського суспільства

Розпочинаємо відлік! 30-31 травня у Києві відбудеться Форум громадянського суспільства “Обриси майбутнього: перемога, відновлення та модернізація України”. Мета Форуму – створити платформу для координації, обміну досвідом та напрацювання спільного плану дій для перемоги та відновлення України. Форум буде цікавий для громадських ініціатив, міжнародних партнерів, фондів та донорів, органів місцевого самоврядування та органів виконавчої влади, медіа та бізнесу. 

Детальніше

****

Можливості

Перегляньте наші можливості

Ми раді запропонувати можливості для тих, хто в пошуках роботи, для представників громадянського суспільства та постачальників послуг:

  • Запрошуємо фахівців, зацікавлених у можливостях роботи, переглянути актуальні вакансії – https://bit.ly/41mdHN5
  • Ми оновили та продовжили конкурс грантів для ще більшої кількості громадських ініціатив – https://bit.ly/43Eb4Ih
  • Ми оголосили запит пропозицій на проведення опитування щодо громадської залученості – https://bit.ly/3LUk6Jb

****

Стипендія імені Петра Яцика для нерезидентів

Стипендійна програма запрошує українських науковців, державних службовців, аспірантів та інтелектуалів взяти участь у регулярних онлайн семінарах в Університеті Торонто. Під час навчання стипендіати працюватимуть над проектами про війну та відбудову України, з акцентом на врядування та державу, право та безпеку або культуру та історію. Дедлайн подачі заявок – 12 червня 2023 року.

Детальніше

****

Що ми читаємо

Як Путін ненавмисно посилив підтримку прав ЛГБТКІ+ в Україні

Коли Володимир Путін оголосив про повномасштабне вторгнення Росії в Україну, він назвав цей крок частково засобом захисту традиційних цінностей. Однак, можливо, він досяг кардинально протилежного. Інна Совсун, українська депутатка, яка внесла законопроект, який легалізує одностатеві цивільні партнерства, розповідає TIME про наслідки дій Путіна для України.

Детальніше

****