Новини громадянського суспільства України, 17 січня

Зацікавленість політикою свідчить не лише про інтерес до політичних подій серед громадян, але й про їх відданість своїй державі в ці складні часи. Приєднуйтесь до нас у цьому випуску та ознайомтеся з інфографікою, натхненною дослідженням Центру Разумкова, щоб дізнатися більше про тих, хто цікавиться політикою в Україні. Також читайте новини наших партнерів, які є свідченням непохитної підтримки українського громадянського суспільства та їх відданості демократичному реформуванню в умовах війни. Долучайтесь і досліджуйте разом з нами!

****

У 2023 році більше українців стали цікавитися політикою, про що свідчить опитування Центру Разумкова. Так, 62% українців вказали, що дуже цікавляться або скоріш цікавляться політикою, порівняно з 55% у 2019 році. Серед цих громадян спостерігається збалансований розподіл між чоловіками (48%) та жінками (52%). Крім того, 23% вказали, що вони залучені до активної громадської діяльності, а 53% готові об’єднуватися з іншими громадянами у громадські організації для захисту своїх прав та інтересів. Найбільший інтерес до політики виявляють українці віком 60 років і старше (30%) та 30-39 років (20%), тоді як молодші українці віком 18-29 років виявляють порівняно менший інтерес (13%). Крім того, більшість політично зацікавлених громадян (44%) мають вищу або незакінчену вищу освіту. 

****

Новини громадського сектору

Рух ЧЕСНО проаналізував думку громадян про інструменти демократії під час війни

Соціологічне дослідження, яке провели Рух ЧЕСНО, аналізує ставлення громадян до електронних петиційпроросійських політиківпрозорості засідань Верховної Ради під час війнинаціонального телемарафону та впливу Офісу президента на державні установи. Опитування провели Фонд «Демократичні ініціативи» імені Ілька Кучеріва спільно з Центром Разумкова на замовлення ОГС. 

****

Кримськотатарський ресурсний центр презентував документальний фільм про роль корінного народу Криму у протидії агресії Росії

11 січня Кримськотатарський ресурсний центр (КРЦ) презентував документальний фільм «Кримські аскери», про участь кримськотатарського народу у війні, розв’язаною Росією проти України. Фільм складається з інтерв’ю з військовими Збройних сил України кримськотатарського походження. Частина інтерв’ю була записана на умовах анонімності, адже рідні декількох військових перебувають в окупованому Криму. 

Дивитися

****

Школа політичної аналітики проаналізувала ключові меседжі пропаганди Росії на тимчасово окупованих територіях

9 січня партнер Школа політичної аналітики НаУКМА опублікували грудневий випуск щомісячного моніторингу окупаційних 35 Телеграм-каналів, орієнтованих на тимчасово окуповані території, зокрема в Херсонській, Запорізькій, Луганській та Донецькій областях України. Серед ключових меседжів – майбутні вибори президента Росії на окупованих територіях; підтримка місцевими окупаційної влади та ін.

Детальніше

****

Фонд родини Богдана Гаврилишина проведе церемонію нагородження «Responsibility Award»

22 січня Фонд родини Богдана Гаврилишина проведе церемонію нагородження, на якій оголосить лауреатів премії «Responsibility Award 2023». Цього року Фонд відзначить організації громадянського суспільства та їхні історії відповідального партнерства, які своєю взаємодією зміцнюють Україну. Журі Премії, що включає Світлану Колодій, програмну фахівчиню із залучення приватного сектору та стійкості Програми «Долучайся!», відбере десять фіналістів з-поміж 50 організацій, серед яких наші партнери Плато (Простір міського садівництва та городництва «Розсадник») та EdCamp Україна (Соціально-емоційні навички для життя у XXI столітті: спільнота відповідального вчительства), з яких оголосять трьох переможців. Всього заявки на здобуття Премії подали 168 організацій. 

Детальніше

****

Можливості

Більше можливостей! Дивіться оновлений конкурс грантів

Ми раді представити оновлений та вдосконалений Конкурс грантів для громадських ініціатив. Він забезпечує ще більшу інституційну та проєктну підтримку, сприяючи посиленню участі громадян у демократичних процесах, зміцненню довіри до громадянського суспільства та просуванню України до перемоги. Ми запрошуємо вас ознайомитися з конкурсом, надсилати заявки та долучитися до нас у розбудові громадянського суспільства в Україні!

Детальніше

****

Долучайтесь! Ще більше вакансій та інших можливостей на нашому сайті

Ми запрошуємо кваліфікованих постачальників послуг відвідати розділ закупівель на нашому сайті, щоб дізнатися про останні запити пропозицій Програми «Долучайся!» – https://bit.ly/3QYFhxv 

Запрошуємо фахівців, які шукають роботу, переглянути наші вакансії – https://bit.ly/41mdHN5

****

Інститут економічних досліджень та політичних консультацій оголошує конкурси грантів для ОГС для моніторингу відбудови 

Інститут економічних досліджень та політичних консультацій оголошує грантову програму «Моніторинг відбудови» в рамках проєкту «Контроль витрат на відновлення». Податися зараз можна на два конкурси: Моніторинг відбудови та відновлення на місцях: об’єкти соціальної інфраструктури та Моніторинг закупівель з відбудови та відновлення на місцях. Заявки на обидва конкурси приймаються до 31 січня 2024 року. Питання щодо конкурсу можна надіслати до 19 січня 2024 року на пошту: brp@ier.kyiv.ua

****

Що ми читаємо

Повернутися чи залишитися? Які чинники впливають на рішення українських біженців

Які чинники впливають на рішення біженців про повернення та на їхнє бажання повертатися? Тисніть кнопку нижче, щоб ознайомитися з опитуванням українських біженців – тих, хто все ще живе за кордоном, і тих, хто повернувся, яке провели Вокс Україна.

Детальніше

****