Новини громадянського суспільства України, 15 листопада

Минулого тижня Єврокомісія офіційно рекомендувала розпочати переговори про вступ України до ЄС. В той час як Україна впроваджує важливі реформи, щоб просунутися на цьому шляху, громадянське суспільство слугує її надійною опорою, активно залучаючись до цього процесу. У новому випуску нашого ньюзлеттеру ми представляємо результати Загальнонаціонального опитування щодо громадського залучення, які дозволяють краще зрозуміти рівень обізнаності українців про реформи уряду. У нашій інфографіці представлено дезагрегований аналіз цих даних, що пропонує більш детальний погляд на гендерні відмінності розуміння реформ. Читайте цей випуск, щоб дізнатися більше про останні ініціативи громадянського суспільства та можливості від Програми«Долучайся!». Гортайте донизу!

****

Наш дезагрегований аналіз Загальнонаціонального опитування щодо громадського залучення вказує, що жінки серед трьох категорій населення: дорослих непереміщених осіб, які проживають в Україні (НПО), зовнішньо переміщених осіб (ЗПО), які вимушено покинули країну через війну та внутрішньо переміщених осіб (ВПО) – демонструють більшу обізнаність щодо реформ уряду ніж чоловіки. Наприклад, серед непереміщених жінок 55% повідомили, що вони знають про реформи, перевищуючи 44% чоловіків у цій групі. Серед ЗПО розрив в обізнаності щодо реформ ще більш помітний: 55% жінок поінформовані про реформи, тоді як серед чоловіків у цій групі цей показник сягає 43%. Аналогічно, серед жінки-ВПО також випереджають чоловіків у розумінні реформ: 51% жінок порівняно з 39% чоловіків у цій групі. Зокрема, жінки виявляють більшу обізнаність щодо медичної та освітньої реформ, а чоловіки – з цілями земельної реформи.

****

Новини громадського сектору

Transparency International Ukraine проаналізували висновки Єврокомісії щодо стану публічних закупівель в Україні

8 грудня Європейська комісія рекомендувала почати офіційні перемовини про вступ України до Європейського Союзу, а також опублікувала звіт щодо її відповідності критеріям та правилам ЄС. Читайте матеріал Transparency International Ukraine, щоб дізнатися, як Європейська комісія наразі оцінює стан українських публічних закупівель та які зміни потрібно впровадити.

Детальніше

****

Центр протидії корупції адвокує правосуддя для прокремлівських агентів

14 листопада Печерський районний суд Києва арештував народного депутата Олександра Дубінського. Дар’я Каленюк, виконавча директорка Центру протидії корупції (ЦПК), розповіла, як ЦПК документували докази, що могли б свідчити про держзраду й просування кремлівських наративів, як добивалися покарання для нардепа та як ОГС просуває правосуддя для інших ймовірних агентів Кремля.

Детальніше

****

Партнери Програми «Долучайся!» обговорили шлях України до належного врядування

13 листопада директорка Центру «Нова Європа» Альона Гетьманчук, співзасновниці Міжнародного центру української перемоги (ICUV) Ганна Гопко та Олена Галушка взяли участь у панельній дискусії «Шлях України до доброго врядування: прогрес та пріоритети для боротьби з корупцією», яку провів Центр стратегічних і міжнародних досліджень (CSIS) у Вашингтоні. Зокрема, вони обговорили процес реформ в Україні та наголосили на вирішальній ролі членства в НАТО для успіху та сталості цих реформ, особливо у сфері протидії корупції та впровадження належного врядування. Дивіться дискусію за посиланням.

Детальніше

****

GoGlobal запустили табір для старшокласників із регіонів, які постраждали від війни

6 листопада GoGlobal запустили Catch-Up Camp Vol. 2. Ця ініціатива підтримує дітей, які проживають у прикордонні Сумської та Чернігівської областей та мають обмежений доступ до навчання через часті обстріли. Протягом двох тижнів учасники табору отримають нові освітні можливості за допомогою інтерактивного навчання, командної роботи, відпочинку, психологічної підтримки та здорового харчування.

Детальніше

****

Центр громадянських свобод проведе Волонтерську премію, щоб відзначити волонтерський рух в Україні

Волонтерська премія 2023, заснована громадською ініціативою Євромайдан SOS Центру громадянських свобод, відбудеться вдесяте 5 грудня, в день, коли світ святкує Міжнародний день волонтерів. Цього року організатори премії відмовляються від процедури номінування волонтерів, щоб відзначити внесок всіх волонтерів під час війни. Замість традиційних нагород кожен зможе поділитися історіями про волонтерів та подякувати їм сайті. Для того, щоб отримати запрошення на церемонію, необхідно зареєструватися.

Детальніше

****

Можливості

Більше можливостей! Ми опублікували оновлений конкурс грантів

Довгоочікуване! Ми раді представити оновлений та вдосконалений Конкурс грантів для громадських ініціатив. Він забезпечує ще більшу інституційну та проєктну підтримку, сприяючи посиленню участі громадян у демократичних процесах, зміцненню довіри до громадянського суспільства та просуванню України до перемоги. Ми запрошуємо вас ознайомитися з конкурсом, надсилати заявки та долучитися до нас у розбудові громадянського суспільства в Україні!

Детальніше

****

Відвідайте наш сайт, щоб дізнатися більше можливостей для підрядників та для тих, хто шукає роботу

Ми запрошуємо кваліфікованих постачальників послуг відвідати розділ закупівель на нашому сайті, щоб дізнатися про останні запити пропозицій Програми «Долучайся!» – https://bit.ly/3QYFhxv 

Запрошуємо фахівців, зацікавлених у можливостях роботи, переглянути оновлені вакансії – https://bit.ly/41mdHN5

****

Що ми читаємо

«Sled Dogs» реформ: організації громадянського суспільства, які трансформують Україну

Організації громадянського суспільства є рушійними силами демократичних перетворень в Україні. Недооцінка потенціалу їх ресурсу на формування як внутрішньої адженди реформ, так і впливу на євроінтеграційні процеси була б стратегічною помилкою для ЄС та інших міжнародних партнерів. Читайте статтю, співавтором якої є Михайло Жернаков, голова правління Фундації DEJURE, щоб дізнатися, як міжнародна спільнота може максимально розширити потенціал громадянського суспільства в Україні.

Детальніше

****