Новини громадянського суспільства України, 15 червня

Вислів Per aspera ad astra має особливе значення для України. Майже десятиліття наша країна прагне стати однією із зірок на прапорі ЄС – крізь дим Майдану та бруд війни. Поки лідери ЄС готуються до засідання Європейської ради 23-24 червня, щоб розглянути питання про статус кандидата на членство для України, час пригадати, що насправді ЄС – це принципи верховенства права, рівності, публічної підзвітності та  прозорості держави. 

Сьогоднішній випуск нашого інформаційного ньюзлеттера присвячений цим важливим дням. Ми подивимося на ставлення європейців до потенційного членства України в Європейському Союзі, проглянемо головні новини з життя громадянського суспільства та можливості фінансування та навчання. Долучайтеся до нашого щотижневика! 

****

З початком вторгнення Росії в Україну, лідери європейських країн висловили одноголосну підтримку миру та суверенітету України. Проте громадська думка іноді може відрізнятися від офіційних заяв. Що думають самі громадяни Євросоюзу стосовно європейського майбутнього України? За даними опитування Flash Eurobarometer, проведеного в 27 державах-членах, абсолютна більшість підтримує Україну та її народ. Так, 89% громадян відчувають симпатію до України, 80% схвалюють надання фінансової підтримки, а 71% вважають, що Україна є частиною європейської родини. Також більшість респондентів (66%) погоджуються, що Україна має вступити до ЄС, коли буде готова. Найбільше підтримують членство України в ЄС громадяни Португалії (87%), Естонії (83%), Литви (82%), Польщі (81%) та Ірландії (79%). 

****

Центр «Нова Європа» представив аргументи на захист кандидатства України в ЄС 

Вже 23-24 червня на засіданні Європейської Ради буде вирішуватись, чи надавати Україні статус кандидата на членство в ЄС. У європейських столицях є низка застережень щодо цього кроку. Центр «Нова Європа» підготував контраргументи, які переконають, що утримання України поза межами Євросоюзу працює проти Європи. Тисніть на кнопку та дізнавайтесь більше.

Детальніше

****

Демократичні реформи для євроінтеграції України: діалог з провідними реформаторами

Міжнародний інститут демократії та сприяння виборам (International IDEA) запрошує вас на онлайн-захід «Демократичні реформи для інтеграції України в ЄС: діалог з провідними реформаторами» у п’ятницю, 17 червня 2022 року, о 11:00-15:45. Цей захід збирає реформаторів з українського уряду та громадянського суспільства, щоб обговорити найбільші досягнення України в демократичних реформах і як вони підвищують позицію країни для досягнення статусу кандидата в ЄС. Учасники дискусії обговорять, як уряд і громадянське суспільство мають зберегти демократичний прогрес на тлі широкомасштабної війни, яку розв’язала Росія. Зареєструйтесь, щоб долучитися до заходу онлайн.  

Детальніше

****

Президент підписав Закон про Адмінпроцедуру, який просували громадські організації 

14 червня Президент підписав Закон про Адмінпроцедуру №3475, який активно просували українські громадські організації. Активісти вітають цей крок – зокрема Центр політико-правових реформ переконаний, що закон наближає Україну до стандартів ЄС, захищає людей від свавілля держорганів та має інші переваги для влади та чиновників.

Детальніше

****

Національний фонд на підтримку демократії відзначив українське громадянське суспільство  

8 червня Національний фонд демократії (NED) відзначив спеціальною нагородою за підтримку демократії Центр протидії корупції, Центр громадянських свобод, Лабораторію журналістики суспільного інтересу, Українську волонтерську службу. Церемонія нагородження відбулася у Вашингтоні під час конференції, присвяченої минулому, сучасному та майбутньому громадянського суспільства в Україні.

Детальніше

****

Громадські організації закликають дотримуватись конституційних прав і свобод під час війни 

10 червня українські громадські організації закликали Верховної Ради України невідкладно розпочати процес підготовки відкритого та незалежного конкурсу на посаду Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини. 31 травня Верховна Рада звільнила Людмилу Денісову з посади Уповноваженої з прав людини. Активісти стурбовані, що цей крок паралізував парламентський контроль за дотриманням конституційних прав і свобод людини і громадянина, що вкрай важливо в умовах воєнного стану.

Детальніше

****

Фонд «Демократичні ініціативи» дослідили самопочуття українців під час війни 

Фонд «Демократичні ініціативи» оприлюднили результати опитування «Самопочуття українців під час війни: емоції, очікування, особистий досвід». Так, українці балансують між надією та тривогою коли думають про своє майбутнє чи майбутнє країни. Майже половина громадян відчуває гнів, а в повній безпеці почуваються менш ніж 5%. Тисніть на кнопку, щоб дізнатися більше даних.  

Детальніше

****

Центр спільних дій продовжує творчий конкурс «Країна сама себе не зробить» 

Центр спільних дій продовжує термін прийому робіт на творчий конкурс «Країна сама себе не зробить» до 30 червня 2022, адаптувавши тематику під воєнний час. Цей конкурс – креативна відповідь на все те, що зараз відбувається з нашою країною. Учасникам пропонують у форматі плакатів, відео або дитячого малюнку відповісти на одне з питань, що найбільше турбують українців під час війни.

Детальніше

****

Конкурс грантів «ЛЮДИ для ЛЮДЕЙ: світ рятує українські громади» 

ІСАР Єднання запрошує громадські організації та благодійні фонди до участі у новій грантовій програмі «ЛЮДИ для ЛЮДЕЙ: світ рятує українські громади». З початком повномасштабної війни в Україні, ІСАР Єднання запустив міжнародну фандрейзингову ініціативу серед іноземців. Усі зібрані кошти спрямовуються на підтримку місцевих громад та людей, які опинилися у скруті через війну. Заявки прийматимуться постійно до офіційного завершення конкурсу. 

Детальніше

****

Конкурс грантів від USAID HOVERLA  

Проєкт USAID ГОВЕРЛА оголошує прийом заявок від організацій громадянського суспільства. Його мета залучити громадян до місцевого самоврядування та підвищити їх обізнаність щодо законотворчості. Заявки прийматимуться до 26 серпня 2022 року. 

Детальніше

****

Звіт GLOBSEC Trends 2022: Центральна та Східна Європа на тлі війни в Україні

Як змінилося ставлення в регіоні Центральної та Східної Європи із початком війни в Україні? Результати звіту GLOBSEC Trends 2022 базуються на опитуванні громадської думки в Болгарії, Чехії, Угорщині, Чорногорії, Північній Македонії, Польщі, Румунії, Сербії та Словаччині. Вторгнення в Україну має особливе значення для країн цього регіону, адже раніше вони вже переживали як російську окупацію, так і агресію. Тисніть на посилання, щоб дізнатися як ставляться ці країни до війни в Україні і хто є найбільшим євроскептиком регіону.

Детальніше

****

Підтримка демократії після вторгнення Росії в Україну

Чи виконає Європа свої зобов’язання щодо захисту та поширення демократичних цінностей після вторгення Росії в Україну? Чи вплинуть на її рішення геополітичні розрахунки? Які уроки повинні винести для себе ті, хто приймають рішення? Що війна означає для недемократичних держав? Carnegie Europe та Європейське партнерство за демократію запросили фахівців і практиків поміркувати над цими питаннями та запропонувати власне бачення щодо того, як вторгнення Росії в Україну може змінити міжнародну політику та підтримку демократії.

Детальніше

****