Новини громадянського суспільства України, 15 березня

Ми продовжуємо березневу кампанію, що відзначає мужність і неймовірну стійкість жінок громадянського суспільства України, чий внесок – незамінний для розбудови демократичної держави та суспільства. 

У цьому випуску ми досліджуємо гендерне представництво в політиці як в Україні, так і в усьому світі за допомогою нашої комплексної інфографіки. Ми також ділимося надихаючою історією видатної правозахисниці, яка невтомно захищає права постраждалих від війни та бореться за притягнення воєнних злочинців до відповідальності. Крім того, ми пропонуємо вам останні новини та можливості для громадянського суспільства, які розкриють вам силу та потенціал спільних дій. 

Тож сідайте зручніше, розслабтеся та випийте чашку улюбленого гарячого напою, занурюючись в чтиво. Ми сподіваємось, що цей випуск не тільки поінформує вас, але й надихне діяти задля досягнення більш справедливого та рівного світу для всіх! 

****

Нещодавнє дослідження «Жінки в політиці: 2023», опубліковане Міжпарламентським союзом (МПС) та ООН «Жінки» свідчить, що, хоча все більше жінок обіймають посади, що впливають на прийняття політичних рішень у всьому світі, гендерна рівність у політичному представництві все ще недосяжна. Так, частка жінок у всіх парламентах світу становить 27%. Україна посідає 111-те місце серед 186 країн, з 20% жінок у парламенті (85 із 416). Окрім того, менш ніж один із чотирьох членів уряду є жінкою, становлячи 23%. В Україні, яка посідає 90 місце зі 190, кількість жінок, які очолюють міністерства, становить 21% (4 з 19). 

****

Наші історії

Олександра Матвійчук та Центр громадянських свобод: Від документування воєнних злочинів до Нобелівської Премії миру

Після повномасштабного вторгнення Росії в Україну Олександра Матвійчук та Центр громадянських свобод (ЦГС) одними з перших мобілізували зусилля для документування військових злочинів Росії. Вони відродили ініціативу Євромайдан SOS, розпочали регулярне навчання для людей, які не мають ґрунтовних знань міжнародного гуманітарного права чи досвіду польової роботи та об’єднали зусилля з кількома десятками регіональних організацій у глобальну ініціативу «Трибунал для Путіна» (T4P).

Заслужене нагородження Нобелівською премією миру лише мотивує Олександру й ЦГС розвиватися далі. Амбітна мета організації – задокументувати кожен епізод військового злочину навіть у найменших селах України та притягнути всіх винних до відповідальності. Тисніть на кнопку, щоб прочитати їх історію. 

Детальніше

****

Новини громадського сектору

Телебачення Торонто та Благодійний фонд Сергія Притули оголосили збір коштів для військової школи «Боривітер» 

7 березня Телебачення Торонто та Благодійний фонд Сергія Притули оголосили про запуск масштабного збору коштів на військову школу «Боривітер». Мета кампанії – зібрати 10 млн грн на навчання та підготовку 5 тис. бійців. «Боривітер» навчає військових за 11 напрямками: керування різними типами БпЛА, військове управління та планування, зв’язок, бойова підготовка та інші. Навчання для захисників і захисниць безоплатне. З початку запуску кампанії, організатори вже зібрали понад 5 мільйонів гривень. 

Детальніше

****

Активісти закликали парламент ухвалити законопроєкт, що деколонізує українські топоніми

14 березня громадські організації оприлюднили спільне звернення до Верховної Ради України з закликом ухвалити законопроєкт №7253, зареєстрований ще у квітні 2022 року. Документ передбачає визнання злочинною імперську політику Росії, забороняє її пропаганду та символи, чітко визначає критерії, підстави, терміни і процедури їх усунення з публічного простору, перейменування населених пунктів, вулиць та інших об’єктів, роль органів державної влади, місцевого самоврядування та громадськості у цьому процесі. 

Детальніше

****

Pact запустив інформаційну кампанію про життя жінок з ВІЛ 

В Україні третина людей, які живуть з ВІЛ, – жінки. Щоб розповісти про те, як жити з ВІЛ, захистити себе та отримати необхідну допомогу, проект Pact «Інновації для подолання епідемії ВІЛ» запускає інформаційну кампанію. Діліться вашою історією про те, як ви живете з ВІЛ, або вперше про нього дізналися із хештегом #розкажиїйпроВІЛ. Дізнайтеся більше про кампнію за посиланням нижче.

Детальніше

****

Центр «Нова Європа» провів Форум Україна-Франція 2023 

10 березня Центр «Нова Європа» спільно з Французьким інститутом міжнародних відносин провів ІІ Форум «Україна-Франція» у Парижі. Захід об’єднав високопоставлених урядовців, парламентарів, експертів, представників громадянського суспільства та бізнесу з обох країн для обговорення критичних тем, зокрема агресії Росії проти України, післявоєнної відбудови України, реформ та європейської інтеграції, а також стійкості і трансформації українського суспільства. Щоб дізнатися більше про форум, натисніть кнопку нижче. 

Детальніше

****

ВліпиЗаСебе запустили серію бранчів, що познайомлять молодь з активістами та волонтерами

Молодіжна ініціатива #ВліпиЗаСебе анонсувала серію бранчів, що відбудуться в Києві, під час яких молодь зможе познайомитися з представниками волонтерського руху і громадського сектору. Наступний бранч відбудеться 18 березня о 12:00. Його гостями стане команда проєкту PowerKit – ініціативи, що виробляє з використаних електронок безкоштовні пауербанки для Збройних сил України. Вхід вільний, але за попередньою реєстрацією. 

Детальніше

****

Можливості

Більше вакансій: Програма «Долучайся!» шукає кваліфікованих фахівців 

Оновили перелік вакансій на сайті Програми «Долучайся!». Серед нових можливостей – старший радник/ця зі стратегічних комунікаційасистент/ка з грантів та контрактів та програмний менеджер/ка з інклюзії. Тисніть на посилання, щоб ознайомитися з актуальними можливостями та не вагайтесь подаватися або ділитися  з тими, хто може зацікавитися! Слідкуйте за оновленнями на нашому сайті в розділі «гранти та конкурси».

Детальніше

****

Посольство Королівства Нідерландів в Україні оголосило конкурс грантів програми «МАТРА»

З метою ефективного реагування на виклики, спричинені війною в Україні, Програма «МАТРА» прагне задовольнити потреби українського народу, подолати наслідки агресії Росії, продовжити поточний процес реформ, підготуватися до післявоєнного відновлення та євроінтеграції України. Програма запрошує українські організації громадянського суспільства подати свої заявки до 31 березня 2023 року.

Детальніше

****

Міжнародний республіканський інститут запустив курс із відбудови громад

Міжнародний республіканський інститут запускає навчальний курс для громадян, що навчить основам процесу відбудови громад. Під час курсу провідні експерти та практики обговорять такі теми, як житлова політика, законодавча база щодо оцінки збитків та взаємодія між місцевою владою та громадянами. Курс доступний для всіх громадян онлайн з 16 березня. Учасники можуть зареєструватися на усі заняття чи обрати конкретні.

Детальніше

****

Що ми читаємо

Гендерний паритет необхідний для економічного відновлення: ці п’ять інвестицій прискорять темп

Досягнення гендерного паритету залишається серйозним, багатовимірним викликом. Глобальний звітом про гендерний розрив за 2022 рік вказує, що дві найбільші прогалини залишаються у сферах економічних (60% глобального гендерного розриву усунено) та політичних (лише 22% розриву усунено) можливостей. Читайте матеріал нижче, щоб дізнатися, на чому ми повинні зосередити наші спільні зусилля, щоб вплинути на цей процес.

Детальніше

****