Новини громадянського суспільства України, 13 липня

З початком війни ідея допомоги іншим стала дороговказом для багатьох українців. Раз за разом у ЗМІ з’являються зворушливі історії емпатії та співчуття. Про себе самих ми дізналися, що можемо зібрати гроші на будь-яку амуніцію чи навіть зброю. Тільки час покаже, на що ще ми здатні, коли йдеться про захист України.

У цьому номері нашого ньюзлеттера ми відзначаємо громадські організації, які збирають кошти для захисників України чи надають будь-яку іншу допомогу армії чи постраждалим від війни. Отримуйте натхнення для своїх добрих справ і долучайтеся до щотижневого читання! 

****

Неспровокована та невиправдана агресія Росії змусила мільйони українців покинути свої домівки та втекти від війни за кордон. За даними порталу Агентства ООН у справах біженців, 5 650 272 біженців з України отримали прихисток в Європі станом на 6 липня 2022 року. Проте чи привітно зустрічають новоприбулих? Ipsos опитали громадян 28 країн з усього світу, щоб дізнатися про ставлення до біженців. Отримані дані свідчать про те, що війна в Україні вплинула на зростання політики відкритості до людей, які тікають від війни чи переслідувань. Близько 78% опитуваних переконані, що ті, хто рятується від війни чи переслідувань, повинні мати можливість знайти прихисток в іншій країні. Війна в Україні також дала поштовх багатьом до конкретних дій для підтримки біженців, наприклад грошових пожертв (21%), повідомлень підтримки в соціальних мережах (15%) та звернень до урядів з петиціями та підтримку біженців (7%).

****

ВАМП представив Україну на музичному фестивалі в Європі 

7-9 липня Всеукраїнська Асоціація Музичних Подій (ВАМП) організувала спеціальну українську ініціативу на музичному фестивалі Pohoda, що проходить у Тренчині, Словаччина. Відвідувачі фестивалю мали змогу познайомитися з українською музикою, придбати українську продукцію та дізнатися більше про війну в Україні, в тому числі за допомогою VR окуляр. Усі активності націлені на те, щоб ближче познайомити європейців з культурою та музикою нашої країни, ще раз привернути увагу до ситуації в Україні та зібрати кошти на гуманітарні потреби українців. 

Детальніше

****

Центр соціального партнерства зібрав майже 1 мільйон гривень на закупівлю аптечок для ЗСУ 

Впродовж місяця Центр соціального партнерства зібрав 911 000 гривень на тактичні аптечки IFAK для сумських захисників. Зібраної суми вистачило на закупівлю 300 аптечок, проте завдяки благодійності та знижкам від постачальників, організації вдалося придбати 500 аптечок для захисників. Загалом станом на 6 липня організація зібрала вже 1 420 аптечок. 

Детальніше

****

Центр політико-правових реформ поділився баченням реформ після перемоги України 

7 липня Центр політико-правових реформ опублікував документ «Бачення України – 2030» – документ, розроблений учасниками коаліції «Україна після перемоги». У документі перераховуються ключові досягнення в кожному секторі державної політики, які необхідно реалізувати до 2030 року, а також рекомендації та застереження на шляху реалізації задуманого. Коаліція планує підготувати відповідні політики щодо того, як реалізувати ці ідеї та запропонує їх уряду України та партнерам у її відбудові після перемоги. 

Детальніше

****

Transparency International Україна окреслили кроки для захисту від корупції під час відбудови України 

Після перемоги України тема корупції може стати однією з головних перепон на шляху ефективного відновлення країни. Щоб цього не сталося, процес відбудови має бути чітким, прозорим і обґрунтованим на всіх етапах. В матеріалі за посиланням нижче Transparency International Україна окреслили кроки, які неодмінно треба здійснити для забезпечення цих принципів. 

Детальніше

****

Екологія – Право – Людина презентували аналітичний документ про відновлення довкілля

Екологія – Право – Людина розробили аналітичний документ, який знайомить з основними дороговказами та законодавчими основами післявоєнної відбудови економіки України. Документ підготували з урахуванням захисту довкілля: запровадження горизонтальних і секторальних реформ, що базуватимуться на принципах збалансованого використання природних ресурсів і ефективного управління у напрямі збереження природи.

Детальніше

****

Освіторія розвінчує стереотипи про інклюзію у новому випуску подкасту про громадянську освіту

Громадянська освіта вчить дітей визначати своє місце в суспільстві, усвідомлювати, ким вони є і як взаємодіють. Щоб розібратись із цим, варто дослідити чимало тем, одна з яких – інклюзія. А вона – не лише про людей з інвалідністю, а й про інтеграцію всіх людей у суспільство, про рівні права і рівні можливості. Дивіться новий випуск подкасту «Більше діла» від Освіторії, щоб дізнатися більше. 

Детальніше

****

Телебачення Торонто запустили англомовний канал на YouTube

Тепер послухати про найсвіжіші культурні та політичні новини можна не лише українською, а і англійською, адже Телебачення Торонто запустили новий англомовний канал на YouTube. Тисніть на посилання, підписуйтесь, поширюйте відео для своїх друзів та знайомих за кордоном і не забувайте поставити вподобайки!

Детальніше

****

Конкурс грантів на розвиток партнерства між місцевими та переміщеними ОГС 

ПРООН в Україні оголошує грант на розвиток партнерства між місцевими та переміщеними ОГС для подолання викликів, спричинених повномасштабною війною в Україні. До участі запрошують переміщені організації, які мають досвід роботи у сфері посилення громадської безпеки та соціальної згуртованості та ті, які вже активно працюють над посиленням ролі громадянського суспільства у приймаючих громадах. Заявки приймаються до 21 липня 2022 р. 

Детальніше

****

Конкурс грантів для жіночих організацій 

Pact Україна оголошує конкурс для учасниць програми «Суперсила для місцевих жіночих організацій». До участі запрошуються адвокаційні проєкти, спрямовані на забезпечення доступу до послуг для жінок та дівчат, які постраждали від війни. Заявки приймаються до 15 липня 2022р. Детальніше за посиланням.

Детальніше

****

Загальний огляд гуманітарної ситуації в Україні

5 липня Центр Разумкова опублікував аналітичну записку «Огляд гуманітарної ситуації в Україні». В ній розглядаються та оцінюються гуманітарні потреби громадян України, у тому числі вразливих груп, напередодні війни та під час воєнного часу. Також автори виокремлують низку факторів (логістичні обмеження, обмежений доступ гуманітарної допомоги до районів активних бойових дій, екологічні ризики, погодні умови тощо), що посилюють гостроту гуманітарних проблем в Україні, а також визначають першочергові заходи щодо подолання гуманітарної кризи.

Детальніше

****