Новини громадянського суспільства України, 10 травня

Цього тижня Україна долучилась до країн Європейського Союзу у святкуванні щорічного Дня Європи, який знаменує єдність, тріумф демократії та перемогу над тоталітарними режимами. Цей день має особливе символічне значення для України, що сьогодні протистоїть зовнішньому агресору, а підтримка світової спільноти є як ніколи важливою.
У цьому випуску ми запрошуємо вас дізнатися більше про прогрес України у впровадженні реформ ЄС, ознайомившись з нашою інфографікою. Традиційно ми пропонуємо вам найгарячіші новини від наших партнерів, більше вакансій та можливостей. Залишайтеся з нами!

****

Десять місяців тому Україна отримала статус кандидата в ЄС. А з ним і низку рекомендацій, які потрібно виконати для подальшого просування до членства. Щоб простежити, як вони виконуються, Центр «Нова Європа» та спеціалізовані українські аналітичні центри й ОГС провели четвертий незалежний моніторинг «Кандидат Check-4». Експерти відзначили, що Україна продемонструвала відчутний поступ у виконанні 7 єврореформ – середній бал становить 6,8 з 10. До повного виконання наближаються судова та антикорупційна реформи, які отримали по 8 балів. Водночас експерти наголошують, що реформа Конституційного Суду України залишається найпроблемнішою, набравши лише 2 бали.

****

Новини громадського сектору

Всеукраїнська Асоціація Музичних Подій розповідає про українську культуру на Євробаченні 

5 травня Всеукраїнська Асоціація Музичних Подій (UAME) представили інтерактивну виставку «Побач, почуй, відчуй Україну» напередодні Євробачення у Ліверпулі (Великобританія). Понад 4000 гостей фестивалю відвідали локацію з аудіо-, візуальними та текстовими матеріалами про Україну та побачили наслідки вторгнення Росії за допомогою VR-зони. Виставка працюватиме до 13 травня. 

Детальніше

****

RISE Ukraine створили платформу управління відбудовою інфраструктури

Коаліція RISE Ukraine та Міністерство розвитку громад, територій та інфраструктури України презентували платформу управління відбудовою інфраструктури (DREAM). DREAM забезпечує єдиний цифровий маршрут для всіх проєктів відбудови. Громади можуть створювати свої проєкти, презентувати їх міжнародним партнерам для залучення фінансових ресурсів та управляти процесом будівництва.

Детальніше

****

Кримськотатарський ресурсний центр створив чат-бот для допомоги ВПО 

Кримськотатарський ресурсний центр запустив чат-бот «ТурБОта для ВПО», що допоможе внутрішньо переміщеним особам інтегруватися в приймаючі громади. Чат-бот пропонує інформацію про житло в новому регіоні, необхідні документи для оформлення статусу ВПО, місця звернення за допомогою, контакти центрів надання адміністративних послуг тощо. Застосунок доступний у Києві, Львові, Івано-Франківську та Чернівцях, але згодом планується збільшити кількість населених пунктів, де він працюватиме. 

Детальніше

****

Фонд «Демократичні ініціативи» дослідив формування національної пам’яті про війну 

Фонд «Демократичні ініціативи» ім. Ілька Кучеріва представив результати дослідження «Символи, події та особистості, які формують національну пам’ять про війну з Росією», проведене в партнерстві з Центром Разумкова. Дослідження виявило, що українці вважають найвизначнішими подіями воєнного часу оборону Києва та Київської області, стрімку окупацію півдня (Херсонської області та Приазов’я) та знищення ракетного крейсера «Москва». 

Детальніше

****

Центр протидії корупції закликав запровадити довічний моніторинг статків високопосадовців

Центр протидії корупції оприлюднив заяву, в якій закликав парламент підтримати законопроект №9269, що передбачає пожиттєвий фінансовий моніторинг статків національних публічних діячів (ПЕП). Активісти наголошують, що підтримка законопроєкту є важливим кроком для швидкого вступу України до ЄС. 

Детальніше

****

SavED нагородили переможців проєкту Uactive

2 травня у Києві відбулась церемонія нагородження учасників проєкту UActive від SavED, під час якої 5 команд школярів отримали 5 тис. доларів на реалізацію власних ініціатив. Серед проєктів-переможців: облаштування освітнього простору для сільської молоді, культурно-освітній простір, проєкт, що допоможе вирішити проблему безпритульних тварин та підвищити екологічну свідомість, спортзал для реабілітації громади та спортивний простір.

Детальніше

****

Можливості

Перегляньте наші можливості

Ми раді запропонувати можливості для тих, хто в пошуках роботи, для представників громадянського суспільства та постачальників послуг:

  • Запрошуємо фахівців, зацікавлених у можливостях роботи, переглянути актуальні вакансії – https://bit.ly/41mdHN5

  • Ми оновили та продовжили конкурс грантів для ще більшої кількості громадських ініціатив – https://bit.ly/43Eb4Ih
  • Ми оголосили запит пропозицій на проведення опитування щодо громадської залученості – https://bit.ly/3LUk6Jb

Відвідайте наш сайт, щоб отримати додаткову інформацію та не пропустіть майбутні можливості.

Детальніше

****

Можливості наших партнерів

Шукаєте роботу в громадському секторі? Відкрийте для себе безліч виняткових можливостей, які пропонують наші партнери!

  • Аналітик(-иня) / проєктний(-а) менеджер(-ка) та Менеджер(-ка) з комунікацій до Центру «Нова Європа» – https://bit.ly/3nPp5mi

  • Менеджер(-ка) програми «Transparent Cities/Прозорі міста» до Transparency International Ukraine – https://bit.ly/3MeNuLx

****

Центр громадянських свобод запрошує пройти курс про ворогів відкритого суспільства

Уже цього тижня у Київській школі прав людини та демократії на безплатній освітній платформі Центру громадянських свобод стартує авторський курс історика та політолога Вячеслава Ліхачова під назвою «Вороги відкритого суспільства». Курс складатиметься з восьми лекцій. Зареєструватись можливо до 17 травня 2023 року.

Детальніше

****

Що ми читаємо

Найл Грей: Україна 2023: як Євробачення в Британії просуває Україну

Україна стала першою країною, що перемогла на Євробаченні під час повномасштабної війни. Однак ці обставини призвели до того, що Британія, яка посіла друге місце, стала приймаючою країною наступного року. Чому так сталося і як Великобританія планує просувати Україну під час цьогорічного Євробачення?

Детальніше

****