Новини громадянського суспільства України, 10 січня

У цьому випуску нашого ньюзлеттера ми простежимо, як українці підтримують свої громади та допомагають їм подолати виклики, спричинені війною. Зокрема ми розповімо про ініціативи наших партнерів, що демонструють стійкість, рішучість та непохитну відданість українському народу. Також ми підготували інфографіку, яка покаже зміни у залученні українців до громадських ініціатив на прикладі ініціювання чи підписання електронних петицій. Читайте цей випуск разом з нами, щоб надихнутися та долучатися до зусиль, що сприяють розвитку громадського активізму та посилюють нашу державу!\

****

З початком повномасштабного вторгнення в Україні значно зріс громадський активізм, зокрема залученість громадян до ініціювання або підписання електронних петицій. Так, за результатами нашого Загальнонаціонального опитування щодо громадського залучення, кількість українців, що долучалися до цієї активності зросла з 5% у 2021 році до 26% у третьому кварталі 2022 року. Останні дані, які ми отримали у 2023 році та яке охопило три вибірки – непереміщених (НПО), зовнішньо переміщених (ЗПО) та внутрішньо переміщених осіб (ВПО), теж свідчить про цей приріст. Зокрема найбільше ініційовували або підписували петиції зовнішньо переміщені українці (39%). Також обізнаність про цей інструмент залучення зросла з 59% у 2021 році до 68% у 2022 році. Водночас всупереч кращій обізнаності та залученості, близько 70% українців сумніваються щодо ефективності петицій. За результатами дослідження Руху ЧЕСНО, лише 31% українців вважають ефективними петиції на сайті Президента України та 27% – місцеві петиції.

****

Новини громадського сектору

GoGlobal запустили проєкт про дітей, що формують майбутнє України

Проєкт «Покоління перемоги», який презентував наш партнер GoGlobal, розповідає десять історій підлітків із прикордонних регіонів України, що беруть участь у відбудові України та формують громадянське суспільство. За допомогою фото- та відеоматеріалів, розміщених на YouTube, у соціальних мережах та ЗМІ, проєкт надихає молодь долучатися до громадського активізму та впливати на майбутнє України вже зараз. Тисніть на кнопку нижче, щоб прочитати ці історії.

Детальніше

****

Фонд родини Богдана Гаврилишина відзначить відповідальні партнерства ОГС премією «Responsibility Award»

Фонд родини Богдана Гаврилишина завершив прийом заявок на Премію «Responsibility Award» 2023. Всього заявки подали 168 організацій з різних регіонів України. Цього року Фонд за підтримки Програми «Долучайся!» відзначить організації громадянського суспільства та їхні історії відповідального партнерства, які в часі повномасштабної війни своєю взаємодією зміцнюють Україну та демонструють відповідальність на різних рівнях. Нагорода включає три номінації на місцевому, національному та міжнародному рівнях. Журі Премії, що включає Світлану Колодій, програмну фахівчиню із залучення приватного сектору та стійкості Програми «Долучайся!», та наших партнерів, відбере десять фіналістів, з яких оберуть трьох переможців.

Детальніше

****

Кримськотатарський ресурсний центр презентує документальний фільм про роль корінного народу Криму у протидії російській агресії

11 січня Кримськотатарський ресурсний центр презентує документального фільму «Кримські аскери», який розповідає про участь кримськотатарського народу у війні Росії проти України. Після презентації відбудеться панельна дискусія «Роль корінних народів у російсько-українській війні: міжнародна допомога», у якій візьмуть участь також герої фільму. Щоб переглянути трейлер фільму, натисніть на посилання.

Детальніше

****

Можливості

Більше можливостей! Дивіться оновлений конкурс грантів

Ми раді представити оновлений та вдосконалений Конкурс грантів для громадських ініціатив. Він забезпечує ще більшу інституційну та проєктну підтримку, сприяючи посиленню участі громадян у демократичних процесах, зміцненню довіри до громадянського суспільства та просуванню України до перемоги. Ми запрошуємо вас ознайомитися з конкурсом, надсилати заявки та долучитися до нас у розбудові громадянського суспільства в Україні!

Детальніше

****

Долучайтесь! Ще більше вакансій та інших можливостей на нашому сайті

Ми запрошуємо кваліфікованих постачальників послуг відвідати розділ закупівель на нашому сайті, щоб дізнатися про останні запити пропозицій Програми «Долучайся!» – https://bit.ly/3QYFhxv 

Запрошуємо фахівців, які шукають роботу, переглянути наші вакансії – https://bit.ly/41mdHN5

****

Що ми читаємо

Війна в Україні та виклики деколонізації

Чому західні «політичні реалісти» помиляються щодо природи війни Росії проти України, яка насправді є «культурною війною» коли йдеться про історію та ідентичність. Чому і як ця війна сколихнула науковців, читайте у статті українського політолога Миколи Рябчука.

Детальніше

****