Новини громадянського суспільства України, 1 червня

Сто днів війни майже минуло. День за днем українці продовжують знаходити всередині себе ще один нескінченний запас сил та стійкості. Не знайдеться такої метафори, яка зможе описати мужність, емпатію та креативність українського суспільства.
У цьому випуску нашого ньюзлетера ми пропонуємо вам добірку найцікавіших новин громадянського суспільства та цілу низку грантових можливостей. Залишайтеся на зв’язку та читайте з нами!

****

З початком війни, громадські організації зіткнулись з новими викликами, потребами та загрозами. Коли не вистачає власних ресурсів, налагоджена система партнерств може стати в пригоді. За результатами дослідження Zagoriy Foundation, більшість організацій (84 із 98 опитаних) відкриті до нових партнерств під час війни. 78 організацій вказали, що вони готові запропонувати спільно координувати дії, 63 – інформаційну підтримку, а 61 допоможуть корисними зв’язками. Водночас для себе організації найбільше потребують фінансову та гуманітарну допомогу. Так відповіли 81 та 66 опитуваних відповідно.

****

ОГС закликають країни ЄС надати Україні кандидатський статус

Українські організації громадянського суспільства закликають країни-члени ЄС невідкладно надати Україні статус кандидата на членство в ЄС у червні. Організації переконані, що з боку ЄС це стане чітким сигналом та визнанням досягнень України в проведенні реформ, а також потужним жестом підтримки народу України, який зараз захищає свободу та демократію Європи на передовій. Також вважаєте, що Україна має отримати статус кандидата в ЄС? Підпишіть петицію!

Детальніше

****

Активісти створили інструмент для відстеження громадської думки щодо війни

Громадянська мережа ОПОРА створила онлайн-інструмент «War Speeches», який дозволяє відстежувати офіційну позицію та публічний дискурс держави-окупанта щодо перебігу війни проти України і прогнозувати майбутні агресивні плани противника. Також він дозволяє всім користувачам ознайомитись із реакцією світових лідерів на заяви і провокації окупанта.

Детальніше

****

Активісти збирають експонати для виставки «Війна 2022: Інформаційний фронт»

Рух ЧЕСНО розпочинає збір прикладів інформаційного спротиву українців окупантам, щоб створити виставку «Війна 2022: Інформаційний фронт». Це можуть бути білборди, креативні граффіті, листівки тощо. Роботи можуть бути як з території України, так і з-за кордону. Кожен з вас може долучитись та запропонувати експонат! Поділитися зображеннями можна заповнивши форму за посиланням нижче.

Детальніше

****

Фонд «Демократичні ініціативи» дослідив, як війна вплинула на українців

Як громадяни бачать військові та дипломатичні цілі у війні з Росією? Як війна вплинула на зовнішньополітичні орієнтації українців та оцінку союзників? Яку політику стосовно держави-агресора підтримують українці? Фонд «Демократичні ініціативи» провели опитування про те, як війна впливає на думку українців щодо різних сфер. Тисніть на посилання, щоб ознайомитись з результатами.

Детальніше

****

EdCamp створив курс про інклюзію для вчителів

EdCamp Ukraine запрошує вчителів та батьків пройти курс «Інклюзія не ілюзія». Курс присвячений адаптації дітей з особливими освітніми потребами в умовах воєнного стану. Учасники дізнаються як допомогти дитині пристосуватись в умовах, які швидко змінюються, знаходитись в людних місцях, спокійно реагувати на гучні звуки, зміну світла, що робити зі стереотипною й небажаною поведінкою, як самостійно розпочати заняття з дитиною в будь якій точці світу, тощо. Тисніть на посилання, щоб приєднатися. Програма доступна до 1 вересня.

Детальніше

****

Активісти посилюють проукраїнський дискурс на Каннському міжнародному кінофестивалі

21 травня DocuDays UA та Український інститут презентували українські документальні стрічки на Каннському кінофестивалі на Marché du Film у межах секції Cannes Docs. Зокрема глядачі могли переглянути фільми «Лимани. Бій за рай» Сергія Лисенка, «Залізна сотня» Юлії Гонтарук, «Слухаючи світ» Лізи Сміт, «Мир для Ніни», Жанни Максименко-Довгич. Захід мав на меті дозволити українським кінематографістам продовжувати свою роботу, поки фінансування кіноіндустрії в Україні призупинено через війну, а також посилити голос українців на міжнародних мистецьких майданчиках.

Детальніше

****

Конкурс грантів! Підтримка громадянського суспільства та цивільного населення України в умовах війни

Посольство США в Україні оголошує грантовий конкурс для підтримки проєктів, що сприяють розвитку громадянського суспільства в Україні. Пріоритет надаватиметься тим ініціативам, які будуть спрямовані на зменшення руйнувань та страждань, завданих російським урядом, а також підтримки українців, які найбільше постраждали від війни. Дедлайн – 16 червня. Тисніть на посилання нижче, щоб дізнатися деталі.

Детальніше

****

Конкурс грантів! Підтримка ОГС задля перемоги України

Інститут економічних досліджень та політичних консультацій оголошує конкурс грантів «Консолідуємося заради перемоги України». Мета конкурсу – надати підтримку організаціям громадянського суспільства, які впроваджують гуманітарні і волонтерські ініціативи, інформують суспільство про поточні виклики та шляхи допомоги громадянам, консолідують громадян та громадські організації навколо волонтерської діяльності та протидіють дезінформації з боку ворога. Деталі – за посиланням.

Детальніше

****

#ДіалогиПроВійну – розмови про війну в Україні

Сьогодні про Україну говорить весь світ. Щоб осмислити події останніх днів, PEN Україна організували серію розмов #ДіалогиПроВійну. Українські та іноземні інтелектуали говоритимуть про досвід війни та ділитимуться власними спостереженнями. 3-го червня організація проведе 24-ту дискусію, до якої приєднаються Валерій Пекар, підприємець, громадський діяч, викладач Києво-Могилянської Бізнес-Школи та Френсіс Фукуяма, філософ, економіст, публіцист. Ви можете переглянути попередні записи на сторінці організації або за хештегом #DialoguesOnWar.  

Детальніше

****