Новини громадянського суспільства, 26 червня

25 червня розпочалися історичні перемовини про вступ України до Європейського союзу. Це передостанній та найскладніший етап для країни та громадянського суспільства, які боролися за цей шанс десятиліттями.  

Цього тижня ми розповімо, як українське суспільство підтримує процес вступу до ЄС та адвокатує за перемогу України у війні з Росією. Також ж ми поділимось новинами про нашу виставку «Україна в мініатюрі», яка нещодавно відкрилась у Фінляндії. Читайте та надихайтесь разом із нашим! 


Українці з ентузіазмом ставляться до вступу до Європейського Союзу. За результатами дослідження Центру Разумкова, підтримку вступу висловлюють 84% громадян. При цьому 23% українців вважають, що вступ України до ЄС відбудеться протягом 1-3 років. 27% вважають, що процес переговорів та фінальні голосування займуть 3-5 років, а 15% – вважають, що на це потрібно буде 5-10 років.


Новини громадянського суспільства

Центр громадянських свобод закликає до збільшення військової допомоги Україні 

Минулого тижня лідерка Центру громадянських свобод Олександра Матвійчук, взяла участь у дискусії, організованій Білим Домом. Темою обговорення стали випадки сексуального насильства під час воєн. Матвійчук підкреслила, що збільшення військової допомоги Україні допоможе зменшити воєнні злочини, зокрема сексуальне насильство. В події також взяла участь віце-президентка Сполучених Штатів Камала Гарріс. 

Детальніше

*****

Фонд «Демократичні ініціативи» аналізує основні загрози інформаційній безпеці 

21 червня Фонд «Демократичні Ініціативи» провів брифінг про тенденції та загрози інформаційному простору України та Європи. Спікери проаналізували головні кібербезпекові виклики, враховуючи останні атаки з боку Росії з ціллю вплинути на Глобальний саміт миру у Швейцарії та вибори до Європарламенту. Відтак, більшість російських інформаційних атак останнім часом припадає на Європу. 

Детальніше

*****

Центр громадянських свобод підкреслює необхідність правового захисту ЛГБТ+ спільноти 

17 червня Центр громадянських свобод провів панельну дискусію на тему «Законодавча підтримка прав ЛГБТIК+ людей в Україні». Захід мав на меті наголосити на важливості законопроекту про цивільні партнерства та щодо злочинів через ненависть, які є критичними для відповідності України стандартам ЄС.

Детальніше

*****

Асоціація матерів та дружин українських захисників досліджує проблеми сімей українських ветеранів 

20 червня Об’єднання матерів і дружин Захисників України провела онлайн-презентацію опитування «Проблеми та поточні потреби жінок з сімей українських ветеранів». Опитування показало, що основні проблеми респондентів полягають у складності медичного обслуговування для етеранів, психологічна напруга в родинах та байдужість суспільства. Також більшість респонденток не знайома з програмами соцпідтримки (74%). Вони не отримують санаторне лікування, безкоштовні ліки за рецептом й інші гарантії, передбачені законом. 

Детальніше

*****

Виставка «Україна в мініатюрі» у Фінляндії привертає увагу до значення культурної спадщини України 

25 червня в місті Сейнайокі що у Фінляндії відбулося урочисте відкриття нашої виставки «Україна в мініатюрі». Ця інтерактивна виставка висвітлює значення нерухомої культурної спадщини України, яка наразі перебуває під загрозою через повномасштабне вторгнення Росії. За допомогою 29 мініатюрних 3D-моделей, відео та VR-туру виставка демонструє культурні пам’ятки України, в тому числі будівлі, зруйновані внаслідок російської агресії. 


Можливості

Вакансії від програми «Долучайся!»: 

  • Шукаємо фінансового фахівця/чиню: bit.ly/3KkeoQ7


Що ми читаємо? 

Неухильний шлях України до ЄС

Інтеграція до Європейського Союзу є значущою метою для України, що визначається не лише економічними та політичними цілями. В цьому процесі важливими є також спільні демократичні цінності та національна ідентичність. У статті від Carnegie’s Ukrainian Voices обговорюється історична спрямованість України на вступ до ЄС, яка почалася з моменту Незалежності.

 Детальніше