Новини громадянського суспільства, 19 червня

Активна робота українського громадянського суспільства – це важлива запорука перемоги України у війні проти Росії. Своєю діяльністю ОГС роблять свій внесок у фундаментальні для України та її майбутнього рішення.  

У цьому випуску ньюзлетера ми розповімо про те, як українські активісти адвокували за рішення G7 щодо конфіскованих російських активів. Ми поділимось новинами про наш оновлений грантовий конкурс для громадянського суспільства, і розповімо про нашу виставку «Україна в мініатюрі», яка вже скоро вирушає у європейський тур.

Залишайтеся з нами та не пропустіть найголовніше! 


13 червня лідери країн G7 ухвалили рішення щодо виділення Україні 50 мільярдів доларів з доходів від заморожених російських активів. Вони були заблоковані з перших днів повномасштабного вторгнення. 

Велику роль у рішенні щодо розблокування зіграла не лише дипломатія, а й активна участь громадянського суспільства. Українські активісти провели сотні адвокаційних заходів на підтримку передачі заморожених російських активів Україні. Серед наймасштабніших ініціатив #MakeRussiaPay – це комплексний рух, ініційований Міжнародним центром української перемоги та партнерами-організаціями громадянського суспільства, які разом проводили заходи по десяткам європейських та американських міст.  


Новини громадянського суспільства

Програма «Долучайся!» запускає європейський тур виставки про збереження культурної спадщини 

23 червня ми розпочинаємо європейський тур мобільної виставки «Україна в мініатюрі». Експонати виставки – 29 мініатюрних 3D-моделей, пам’яток української культурної спадщини, в тому числі вже знищені внаслідок воєнної агресії Росії. Відвідувачам також запропонують VR-тур, відео та музичні композиції українських композиторів. Протягом літа виставка побуває у Фінляндії, Латвії, Франції, Угорщині та Німеччині. 

*****

Лідерку Центру громадянських свобод нагородили за внесок у боротьбу за справедливість  

13 червня лідерка Центру громадянських свобод Олександра Матвійчук отримала Pahl Peace Prize 2024. Нагорода вручається видатним особистостям, які значно сприяють миру у світі. Олександру Матвійчук відзначили за її внесок у документування воєнних злочинів, а також за боротьбу проти несправедливості. 

Детальніше

*****

Міжнародний центр української перемоги просуває Україну за кордоном 

З 14 по 18 червня Міжнародний центр української перемоги (ICUV) відвідав Гельсінкі для розвитку партнерства зі шведською НУО Nordic Ukraine Forum. Ця організація створена для побудови мостів між громадянським суспільством Швеції та України.  

Команда ICUV також адвокатувала за перемогу України, її відновлення та енергетичну безпеку. 


Можливості

 

Програма «Долучайся!» оновила грантовий конкурс для громадянського суспільства

Ми раді повідомити, що наш грантовий конкурс оновлено! Ми оптимізували його для ініціатив, які вирішують невідкладні потреби українців. 

Очікується, що в рамках цього конкурсу підтримка буде спрямована на такі пріоритети:

  • Покращення національного демократичного врядування.
  • Покращення верховенства права.
  • Просування підзвітності та прозорості влади.
  • Покращення виборчих процесів.
  • Сприяння соціальній інтеграції в процеси забезпечення підзвітністі і прозорісті діяльності органів влади.

Детальніше


Що ми читаємо?

Конфіскація російських активів: перспективи вирішення в міжнародних судах 

Після того, як ключові західні партнери України оголосили про конфіскацію заморожених активів Центрального банку Росії (ЦБР), російська влада розпочала підготовку до оскарження цих рішень в різних національних і міжнародних судах.  

Міжнародний центр української перемоги провів аналіз перспектив Росії в європейських і міжнародних судах і трибуналах. 

Детальніше