USAID/ENGAGE

ЗАВЕРШЕНО: Запит пропозицій на проведення оцінювання впровадження громадянської освіти в українській школі

Програма «Долучайся!» оголошує запит на отримання послуг українського консультанта для оцінки внеску Програми «Долучайся!» у зміцнення екосистеми громадянської освіти в Україні; оцінки якості громадянської освіти, як в українській школі, так і під керівництвом організацій громадянського суспільства (ОГС); оцінки сталості громадянської освіти в українській школі; а також отримання висновків/уроків (враховуючи невиправдану війну Росії проти України) для подальших стратегій, підходів і програмних напрямків уряду, донорів та ОГС.

I. ВИХІДНА ІНФОРМАЦІЯ

Pact є міжнародною НУО, що має представництва в усьому світі, місія якої полягає в забезпеченні систематичних рішень, які дозволяють бідним та маргіналізованим верствам населення заробляти на гідне життя, бути здоровими та користуватися перевагами, що їх надає природа. Pact досягає цієї мети шляхом посилення місцевого потенціалу, формування ефективних систем управління та перетворення ринків на фактор розвитку. Починаючи з 2006 року, Pact працює в Україні у сферах управління, розвитку потенціалу та охорони здоров’я. Спираючись на десятилітній досвід, ми вирішуємо ключові проблеми, що постають перед організаціями громадянського суспільства в Україні.

Цей запит є частиною Програми сприяння громадській активності «Долучайся!» (Програма «Долучайся!»), яку впроваджує Pact. Метою Програми «Долучайся!» є підвищення обізнаності громадян про громадську діяльність та їхнє залучення до неї на національному, регіональному і локальному рівнях.

Метою цього запиту є отримання послуг українського консультанта для оцінки внеску Програми «Долучайся!» у зміцнення екосистеми громадянської освіти в Україні; оцінки якості громадянської освіти, як в українській школі, так і під керівництвом організацій громадянського суспільства (ОГС); оцінки сталості громадянської освіти в українській школі; а також отримання висновків/уроків (враховуючи невиправдану війну Росії проти України) для подальших стратегій, підходів і програмних напрямків уряду, донорів та ОГС.

За останні шість років Програма «Долучайся!» досягла ключових результатів, які привели до відчутних позитивних наслідків. Особливо це стосується покращення шкільної громадянської освіти: запровадження кількох обов’язкових курсів із громадянської освіти та тематичних модулів, а також підручників та супровідної документації для навчальних програм, розробка навчальних модулів для вчителів та проведення широкомасштабних кампаній зі зміни поведінки, націлених на учнів, батьків та вчителів. За останні шість років Програма «Долучайся!» також підтримувала різноманітні програми громадянської освіти під керівництвом ОГС, а також громадянську освіту, пов’язану з адвокацією реформ. Відповідно до рекомендацій проміжного оцінювання Програми «Долучайся!», протягом останніх кількох років основні зусилля були зосереджені на покращенні якості викладання та зміцненні цілісної екосистеми донорів, виконавців та місцевих учасників у сфері громадянської освіти.

На продовження реформи освіти та ранніх дискусій із зацікавленими сторонами, Pact планував співпрацювати з  міністерствами та представниками громадянського суспільства, щоб розробити та пілотувати навчальні програми з громадянської освіти на основі методологій активного навчання, можливостей для безпечного діалогу та навчання через досвід. Грантова підтримка була розроблена для заохочення інноваційного використання спортивних, мистецьких і молодіжних клубів для сприяння громадянській освіті та надання конкретних можливостей для участі громадян  в ініціативах з адвокації в рамках Програми «Долучайся!».

Зважаючи на необхідність поєднання теоретичних  концепцій з практичним застосуванням в рамках формальної та неформальної громадянської освіти, Pact співпрацював з Міністерством освіти і науки (МОН), Міністерством молоді та спорту, громадськими організаціями та міжнародними експертами для просування громадянської освіти та зростання участі громадян, які сприяють розвитку демократичної культури України. Вважалося, що реформи МОН створили сприятливе середовище для запровадження громадянської освіти як окремого обов’язкового предмету, так і інтеграції в існуючі навчальні програми. Здавалося, що настав час, оскільки викладання «демократичного громадянства» на той час вважалося застарілим, псевдонаціоналістичним і фактично неправильним.

На додаток до прагнення запровадити громадянську освіту в системі формальної освіти, Програма «Долучайся!» доповнила громадянську освіту в школах програмами громадянської освіти під керівництвом ОГС, з акцентом на темах інклюзії, боротьби з корупцією, просування реформ та їхньої адвокації.

IІ. ОБСЯГ РОБІТ

У міру того, як програма розвивалася та проводився внутрішній та зовнішній аналіз середньострокових результатів  Програми «Долучайся!», Pact зосередився на покращенні якості формальної та неформальної громадянської освіти та рухався до стійкості екосистеми громадянської освіти, що включає численні актуальні теми та різноманітність діячів і підходів. Шлях Програми «Долучайся!» полягав у застосуванні методології аналізу екосистеми (System Practice) для пошуку факторів впливу в межах системи, встановлення між ними зав’язків, покращення співпраці між учасниками громадянської освіти та в межах тем, з якими вони працюють. Програма «Долучайся!» також мала на меті оновити навчальні засоби та покращити підготовку вчителів для викладання предметів громадянської освіти.

Очікувалося, що Програма «Долучайся!» досягне таких програмних результатів:

Програма «Долучайся!» та її партнерські організації працювали з:

Мета: забезпечити доказовий аналіз впливу Програми «Долучайся!» на шкільну програму громадянської освіти шляхом оцінки результатів, визначення висновків для української екосистеми громадянської освіти та надання рекомендацій щодо майбутнього програмування.

Цілі:

Очікується, що принаймні:

Обов’язки та відповідальність:

Завдання 1: Провести початкове дослідження для уточнення дослідницьких питань і доопрацювання плану дослідження.

Завдання 2: Провести якісне та кількісне оцінювання відповідно до мети, завдань та питань дослідження.

Завдання 3: Розробити комплексний звіт про проведене оцінювання (англійською мовою).

Завдання 4: Підготувати презентації початкового дослідження та проекту підсумкового звіту (англійською мовою).

Питання дослідження:

Результати роботи:

Місце виконання: Запитувані послуги мають виконуватися в Україні.

Період надання послуг: Запитувані послуги мають бути надані у період з 20 Червня 2023 по 30 Листопада 2023 року.

Вимоги до заявників:

 

 

III. ІНСТРУКЦІЇ ЩОДО ПОДАННЯ ПРОПОЗИЦІЙ (ЗАЯВ)

Подання питань: Усі питання чи пояснення, які стосуються цього запиту, мають надаватися в письмовій формі на адресу kbondar@pactworld.org до 17:00 1 червня 2023. Питання та прохання про пояснення, а також відповіді на них, буде розіслано всім, хто виявить зацікавленість взяти участь у цьому конкурсі.

Додатково, запланована Онлайн сесія Питань та відповідей на 02 Червня 16:00 – 18:00 для надання вичерпних відповідей на всі запитання та уточнення. Запрошуємо приєднатися усіх зацікавлених потенційних вендорів. Посилання на онлайн подію буде надіслано перед початком сесії.

Документація, необхідна для подання заявки:

Pact може вимагати додаткової, більш докладної інформації про бюджет, перш ніж видати договір субпідряду.

Подання пропозицій: Кінцевий строк подання пропозицій — 09 Червня 2023 до 17-00. Подання мають здійснюватися виключно в електронному форматі (PDF, Microsoft Word або Excel) на адресу ел. пошти kbondar@pactworld.org . Пропозиції заявників не мають містити зайвих рекламних матеріалів або складних форматів презентації (перевага віддається чорно-білому варіанту). Заявники не повинні надсилати архівовані файли. Сторінки, на яких мають стояти оригінальні власноручні підписи, треба сканувати і відправити у форматі PDF як додаток до електронного листа. Технічна пропозиція та пропозиція ціни мають бути відокремлені одна від одної. Будь ласка, додайте посилання на номер цього оголошення та назву запиту в рядку теми електронного листа. Заявники несуть відповідальність за те, щоб їхні пропозиції було отримано відповідно до інструкцій, які містяться в цьому документі. Пропозиції, отримані після кінцевого строку, можуть розглядатися на розсуд Pact. Pact не може гарантувати, що пропозиції, отримані після кінцевого строку, буде розглянуто.

 

IV. КРИТЕРІЇ ОЦІНЮВАННЯ

  1. Процес розгляду пропозицій. Pact створює тендерний комітет, до складу якого входять представники різних відділів компанії та зовнішні експерти за необхідності. Усі технічні рецензенти пройдуть перевірку для виключення будь-якого конфлікту інтересів. Оцінювання базуватиметься на критеріях, викладених у розділі B «Критерії оцінювання».
  2. Критерії оцінювання. Рішення про вибір контрагента приймається на підставі Найкращої загальної оцінки, яка визначається відбірковим комітетом на основі зазначених нижче критеріїв. Розглядаються лише ті пропозиції, які відповідають вимогам конкурсу. Для визначення найкращої оцінки за цим конкурсом застосовуватиметься процес вибору. Це означає, що кожна пропозиція оцінюється та отримує бали відповідно до критеріїв оцінювання та очікувань, наведених у таблиці нижче (загалом 100 балів):

V. ПОЛОЖЕННЯ ТА УМОВИ

A. Відмови від відповідальності

B. Додатки – Додаток 1: Титульний лист пропозиції