ПРОДОВЖЕНО: Запит на послуги консультанта з підготовки та проведення Комунікаційної кампанії з захисту культурної спадщини

Дата проведення: 2024-04-08 00:00
Останній термін подачі документів: 2024-04-05 12:00
Завершено

А. Вступ

Пакт є міжнародною неприбутковою організацією, яка працює на місцях у майже 40 країнах світу, щоб покінчити з бідністю та маргіналізацією. Ми співпрацюємо з місцевими організаціями, бізнесом та урядами для створення довгострокових рішень для процвітаючих, стійких громад. Наше бачення — це світ, де кожен є господарем свого майбутнього. Пакт працює в Україні з 2006 року у сферах врядування, розвитку потенціалу та охорони здоров’я. Спираючись на десятирічний досвід, ми вирішуємо ключові проблеми, з якими стикаються організації громадянського суспільства в Україні.

Агресія Росії в 2014 році спричинила зовнішні загрози культурній спадщині України, і їх серйозність та масштаб значно посилилися після повномасштабного вторгнення у 2022 році. Документування величезної фізичної шкоди, завданою державою-агресором матеріальній культурній спадщині України, а також протидія кремлівській пропаганді досі є значними викликами.
Станом на 15 лютого 2023 року Організація Об’єднаних Націй з питань освіти, науки і культури (ЮНЕСКО) підтвердила пошкодження 240 об’єктів в Україні, у тому числі 105 релігійних об’єктів, 18 музеїв, 86 історичних і мистецьких будівель, 19 пам’ятників і 12 бібліотек. Окрім цього, незліченна кількість інших артефактів, включно з картинами, гравюрами, текстилем, рукописами та скульптурами, які були знищені.

Захист української культурної спадщини від військової та інформаційної агресії з боку Росії, захист від внутрішніх викликів та її популяризація за кордоном є критично важливими для досягнення перемоги України та збереження суверенітету. Не менш важливою є потреба підвищити обізнаність української та світової спільноти про злочини, скоєні російською армією.

Водночас документування військових злочинів є величезним викликом як для держави, так і для громадянського суспільства. Українське громадянське суспільство відіграє значну роль у документуванні воєнних злочинів, оскільки відсутність міжсекторальної координації та синхронізації між різними зацікавленими сторонами негативно впливає на діяльність, спрямовану на захист та збереження культурної спадщини України. Бракує інформації, зокрема візуальних доказів, щодо цих злочинів для подальшого аналізу та судового переслідування. Крім того, оцінка збитків ускладнена відсутністю єдиного в Україні державного реєстру нерухомої культурної спадщини.

Цей запит на послуги консультанта (CR) є частиною Програми сприяння громадській активності «Долучайся!». Метою програми «Долучайся!» є підвищення обізнаності громадян та їхньої участі у громадській діяльності на національному, субнаціональному та місцевому рівнях.

Мета цього запиту на послуги консультанта — співпраця з  українським консультантом для розробки та проведення інформаційно-просвітницької кампанії для  локальної аудиторії щодо захисту культурної спадщини під час війни.

B. Обсяг робіт

Програма «Долучайся!» розробила комплексний підхід до охорони культурної спадщини в Україні. Цей підхід включає:

  • документування пошкоджень культурної спадщини за допомогою цифрового інструменту;
  • створення платформи для Уряду та груп громадянського суспільства для обговорення викликів у сфері охорони культурної спадщини та прогалин у законодавстві.
  • нетворк та адвокація для зацікавлених сторін, а також популяризація української культурної спадщини за кордоном.

Мета: підвищити обізнаність локальної аудиторії щодо необхідності охорони та документування злочинів російської армії проти культурної спадщини України. Комунікаційна кампанія є  частиною активностей  Програми «Долучайся!» щодо захисту культурної спадщини та комунікації навколо цієї діяльності, включаючи пересувну виставку «Україна в мініатюрі», Форум культурної спадщини та фестиваль «Пишаюся бути українцем» (Proud to be Ukrainian). Кампанія має охоплювати всю Україну, з фокусом на конкретні міста, визначені  під час фази дослідження.

Цілі комунікаційної кампанії:

  1. Проінформувати громадян України про культурне значення об’єктів української спадщини та поточні загрози, пов’язані зі вторгненням Росії.
  2. Покращити розуміння серед громадян впливу руйнування культури на національну ідентичність, історичну та міжнародну спадщину.
  3. Активізувати внутрішню підтримку ініціатив, спрямованих на захист та документування української культурної спадщини, наголошуючи на моральному обов’язку та терміновості збереження цих надбань під час війни.
  4. Розширення можливостей та мобілізація підтримки зусиль з адвокації на місцевому, національному та міжнародному рівнях.

Обов’язки та відповідальність:

  1. Разом з Програмою «Долучайся!» розробити комплексну концепцію інтерактивної інформаційної кампанії про українську культурну спадщину.
  2. Провести комплексне дослідження української культурної спадщини, включаючи взаємодію з місцевими громадами. Створити концепцію інтерактивної інформаційної кампанії для залучення громадян, що включатиме результати дослідження та зібрані дані. Очолити процес розробки, контролю дизайну і виробництва інтерактивних об’єктів.
  3. Забезпечити розміщення інтерактивної інформаційної кампанії у громадських місцях, включно з пересувною виставкою «Україна в мініатюрі», Форумом культурної спадщини та фестивалем «Пишаюсь бути українцем».
  4. Розробити і реалізувати стратегію заклику до дії для місцевої аудиторії, щоб підтримати зусилля з відновлення та захисту.
  5. Розробити і запустити медіа-кампанію, включно з онлайн-/офлайн-платформами.
  6. Разом із Програмою «Долучайся!» створити ключові показники ефективності для вимірювання успіху кампанії з точки зору залучення аудиторії, участі в закликах до дії та висвітлення в ЗМІ.
  7. Підготувати звіти, що документують результати кампанії та отримані уроки.

Результати роботи:

  1. Надано концепцію та стратегію кампанії;
  2. Надані дослідження;
  3. Розроблено інтерактивну інформаційну кампанію;
  4. Проведено інтерактивну інформаційну кампанію;
  5. Розроблено та реалізовано медіа-кампанію;
  6. Розроблені індикатори;
  7. Подано звіт із результатами кампанії.

C. Кваліфікації

  • Досвід у створенні та впровадженні широкомасштабних комунікаційних кампаній, виставок та ініціатив з залученням громадян.
  • Досвід залучення різноманітних аудиторій через цифрові платформи, заходи та майстер-класи.
  • Розуміння питання захисту культурної спадщини.
  • Навички проведення дослідження.
  • Володіння інноваційними технологіями для ефективного сторітелінгу.
  • Навички управління проектами, включаючи бюджетування та терміни проєктів.
  • Етичні принципи та культурна чутливість.

D. Право на участь у конкурсі

Усі пропозиції, які не відповідають основним мінімальним вимогам, викладеним у тендері, будуть виключені. Див. Розділи C і E.

E. Інструкція із з подання заяв на участь

Заяви на участь необхідно надсилати на kbondar@pactworld.org не пізніше 12:00 5 квітня 2024 року (за київським часом). Передбачається, що Заяви на участь подаватимуться від індивідуального консультанта як фізичної особи/приватного підприємця.

Документація, необхідна для подання заявки:

  • Резюме/CV. Короткий профіль заявника, що містить знання та досвід щодо цілей і завдань цього Запиту на послуги консультанта. Резюме одного консультанта або всіх експертів, залучених до виконання завдання, якщо це декілька осіб.
  • Портфоліо робіт
  • Технічна пропозиція: .Пропозиція повинна описувати бачення теми захисту культурної спадщини, творчий концепт та цифрові інструменти/засоби комунікації/технології, які будуть включені в кампанію. Це не остаточна пропозиція, а творче бачення, яке буде модифіковане й розроблене пізніше. Концепція може бути представлена в різних формах, включаючи інтерактивні виставки, цифрову взаємодію, креативний сторітелінг, імерсивний досвід, візуалізацію даних, інтерактивне картографування та інше.
  • Фінансова пропозиція (бюджет) у файлі Excel (у гривнях).

Запитання: усі запитання або роз’яснення щодо цього Запиту на надання послуг консультанта необхідно надіслати в письмовій формі на адресу kbondar@pactworld.org не пізніше 12:00 25 березня 2024 року (за київським часом). Рядок теми має містити: «Запитання до запиту на надання послуг консультанта P4767-2024-12».

F. Критерії оцінювання

Пакт оцінюватиме заявників за такими критеріями:

  • Кваліфікація (компетентність заявника та здатність виконувати завдання, викладені в цьому Запиті) – 40 балів
  • Технічна пропозиція (Всебічність, послідовність, релевантність) – 40 балів
  • Фінансова пропозиція (рентабельність) – 20 балів

G. Правила та умови

Відмова від відповідальності :

  • Pact залишає за собою право змінювати умови цього звернення в будь-який час на власний розсуд шляхом письмового повідомлення. Pact може скасувати звернення в будь-який час.
  • Пакт може відхилити будь-яку або всі отримані пропозиції.
  • Розміщення клопотання не є зобов’язанням Pact присудити контракт.
  • Pact залишає за собою право дискваліфікувати будь-яку пропозицію на підставі невиконання заявником інструкцій щодо запрошення.
  • Pact не компенсує заявникам за їх відповідь на запит.
  • Pact залишає за собою право присуджувати нагороду на основі первинної оцінки заявок без подальшого обговорення.
  • Pact може присудити лише частину обсягу робіт у тендері або видати кілька присуджень обсягу робіт.
  • Pact залишає за собою право відмовитися від незначних недоліків пропозиції, які можна виправити до визначення нагороди для сприяння конкуренції.
  • Pact може зв’язатися із заявниками, щоб підтвердити інформацію та те, що пропозиція була подана для цього клопотання.
  • Pact може зв’язуватися з переліченими рекомендаціями про минулі результати без повідомлення заявника. Pact також залишає за собою право зв’язуватися з іншими джерелами інформації про минулі результати, які заявник не вказав у пропозиції.
  • Надсилаючи пропозицію, заявник підтверджує, що розуміє умови.
  • Інформація, що стосується та отримана від заявника в результаті участі в цьому конкурсі, є конфіденційною. Заявник дає згоду на розкриття документів, поданих заявниками, рецензентам, які беруть участь у процесі відбору. Зверніть увагу, що всі рецензенти зобов’язані угодами про нерозголошення.
Файли для завантаження