Дата проведення: 2023-04-21 00:00Останній термін подачі документів: 2023-04-20 00:00ЗавершеноI. ВИХІДНА ІНФОРМАЦІЯ
Pact є міжнародною НУО, що має представництва в усьому світі, місія якої полягає в забезпеченні систематичних рішень, які дозволяють бідним та маргіналізованим верствам населення заробляти на гідне життя, бути здоровими та користуватися перевагами, що їх надає природа. Pact досягає цієї мети шляхом посилення місцевого потенціалу, формування ефективних систем управління та перетворення ринків на фактор розвитку. Починаючи з 2006 року, Pact працює в Україні у сферах управління, розвитку потенціалу та охорони здоров’я. Спираючись на десятилітній досвід, ми вирішуємо ключові проблеми, що постають перед організаціями громадянського суспільства в Україні.
Цей запит є частиною Програми сприяння громадській активності «Долучайся!» (Програма «Долучайся!»), яку впроваджує Pact. Метою Програми «Долучайся!» є підвищення обізнаності громадян про громадську діяльність та їхнє залучення до неї на національному, регіональному і локальному рівнях.
Метою цього запиту є отримання послуг українського консультанта для розробки та проведення серії щонайменше 12 тренінгів щодо наслідків воєнного стану та інших нормативних актів, викликаних війною. Для підвищення розуміння громадян, організацій громадянського суспільства, малими і середніми підприємцями наслідків воєнного стану; надати учасникам практичні поради щодо їхнього життя, роботи та волонтерської діяльності в умовах воєнного стану, а також підготувати звіт про результати тренінгів із підсумком основних обмежень, які накладає воєнний стан, та рекомендаціями для громадян, громадських організацій та малого та середнього бізнесу щодо ознайомлення з новими положеннями, та належним чином адаптуватися до нової реальності.
II. Обсяг робіт
Невдовзі після того, як Росія розпочала неспровоковану повномасштабну війну, уряд України оголосив воєнний стан. Вплив воєнного стану на пересічних громадян України, громадські організації та приватний сектор є складним і широкомасштабним. Хоча українське суспільство і швидко мобілізувалося щоб протистояти вторгненню Росії, люди, організації та підприємства все ще потребують кращого розуміння того, як воєнний стан та інші законодавчі та регуляторні зміни впливають на їхнє повсякденне життя та діяльність.
Реагуючи на потреби, Pact планує підвищити рівень обізнаності ОГС та малого бізнесу про наслідки нових законодавчих та регуляторних змін. На основі аналізу параметрів і наслідків воєнного стану, підготовлений аналітичними центрами-партнерами ENGAGE та іншими аналітичними ОГС, Pact проведе тренінги для ОГС та приватного сектору, включно з малим бізнесом, щодо обізнаності про те, як воєнний стан та інші правові та регуляторні зміни можуть вплинути їхнє повсякденне життя та діяльність.
Мета: надати громадянам, а також національним і місцевим ОГС, та малим і середнім підприємствам (МСП) знання про воєнний стан та інші нормативні зміни, запроваджені під час війни, та їхні наслідки для повсякденного життя та діяльності.
Цілі:
- Навчити громадян, ОГС та МСП особливостям правового середовища у воєнний час;
- Надати учасникам практичні поради щодо їхнього життя, роботи та волонтерської діяльності в умовах воєнного стану та способів правильного вирішення нових викликів.
Очікувані результати:
- Підвищення рівня розуміння громадянами впливу воєнного стану та інших правових і регуляторних змін на їхнє повсякденне життя.
- Підвищення рівня обізнаності ОГС щодо впливу воєнного стану та інших правових та регуляторних змін на їхню діяльність.
- Підвищення рівня обізнаності МСП щодо впливу воєнного стану та інших законодавчих та регуляторних змін на їх діяльність.
Обов’язки та відповідальність:
Завдання 1: Розробити план серії з 12 тренінгів, або більше. Він мусить містити в собі (проте не обмежуватися):
- запропоновані теми, що охоплюють найважливіші сфери життя громадян, ОГС та МСП, на які впливає воєнний стан;
- формати тренінгів, їх тривалість, часові межі та порядок денний тренінгів;
- очікувані результати та методи оцінки досягнення результатів.
Завдання 2: Підготувати порядок денний, роздаткові матеріали та анкети оцінювання для тренінгів.
Завдання 3: Провести принаймні 12 тренінгів для ОГС та МСП.
Завдання 4: Підготувати підсумковий звіт про тренінги (бажано англійською мовою).
Тренінги мають будуватися з точки зору основних обмежень, які накладає воєнний стан щодо залучення громадян до громадської та наглядової діяльності, а також ведення бізнесу.
Очікується, що кожен тренінг триватиме півдня та допоможе громадянам, ОГС та малому бізнесу краще ознайомитися з новими правилами та належним чином адаптуватися до нової реальності.
Як приклад, теми для тренінгів можуть містити, проте не обмежуватися:
- Обмеження щодо громадянської участі,
- Свобода асоціацій і доступ до інформації,
- Нове законодавство про гуманітарну допомогу,
- Нове законодавство в оподаткуванні малого бізнесу,
- Державний моніторинг діяльності малого бізнесу,
- Сертифікація комерційної діяльності,
- Про глибоку та всеосяжну зону торгівлі Україна-ЄС,
- Державне регулювання ринку (включаючи ціни),
- Зміни трудового законодавства,
- Державні гарантії для переміщеного бізнесу.
Результати роботи:
- Остаточна концепція серії щонайменше 12 тренінгів щодо наслідків воєнного стану та інших нормативних актів, спричинених війною, для громадян, гр. орг. та бізнесу.
- Пакети обов’язкової літератури як для офлайн, так і для онлайн для учасників тренінгу щодо воєнного стану та інших законодавчих актів, пов’язаних із війною, їх наслідків і місць/установ, які можуть запропонувати додаткову підтримку та юридичні поради людям, ОГС та МСП. Мають бути індивідуальними для кожного тренінгу.
- Порядок денний, презентації, роздаткові матеріали, анкети оцінювання та пакети обов’язкової літератури індивідуальні для кожного тренінгу.
- Проведені щонайменше 12 онлайн та офлайн тренінгів.
- Звіт про кожен тренінг зі списком учасників, анкетами оцінювання, відеозаписом, якщо проводиться онлайн (українською мовою).
- Підсумковий звіт (бажано англійською мовою).
Графік надання послуг: 5 травня 2023 року – 1 серпня 2023 року
Очікуваний обсяг зусиль: Орієнтовний обсяг зусиль становить 30 консультаційних днів. Припустимо обговорити та змінити терміни виконання, якщо в Заяві будуть наведені вагомі аргументи.
III. Вимоги до заявників
- Чудове знання поточного правового середовища в Україні, зокрема щодо воєнного стану та інших регуляторних змін, спричинених війною, та їхніх наслідків для громадян, ОГС та МСП.
- Глибоке знання постачальників юридичних послуг, програм і ресурсів, доступних наразі громадянам, ОГС та МСП, є перевагою.
- Доведений досвід проведення тренінгів, консультацій з правових питань.
- Технічні знання, навички та досвід у розробці та організації тренінгів, як онлайн, так і офлайн.
- Продемонстрований досвід розробки та створення добре структурованих та послідовних анкет оцінювання та інших інструментів оцінювання, здатність їх аналізувати.
- Відмінні навички написання та презентації.
- Бажано вільне володіння англійською мовою.
IV. Інструкції щодо подання пропозицій (заяв)
Пропозиції необхідно подати в електронному вигляді на kbondar@pactworld.org не пізніше 17:00 20 квітня 2023 року (за київським часом). Тема листа має містити: «Пропозиція відповідно до запиту на послуги консультанта P4767-2023-11».
Документація, необхідна для подання заявки:
- Резюме/CV. Короткий профіль заявника, що містить знання та досвід щодо цілей і завдань цього Запиту на отримання послуг консультанта.
- Резюме консультанта або всіх експертів, залучених до виконання завдання, якщо це декілька осіб.
- План серії щонайменше 12 тренінгів, яка включає:
- запропоновані теми, що охоплюють найважливіші сфери життя громадян, ОГС та МСП, на які впливає воєнний стан;
- формат тренінгів, тривалість, часові рамки та проект порядку денного хоча б одного тренінгу;
- очікувані результати.
- Фінансова пропозиція (у гривнях): Чітко вказаний орієнтовний обсяг зусиль (LOE) що вимірюється консультаційними днями із ставкою за кожен консультаційний день.
Запитання: усі запитання щодо цього Запиту на послуги консультанта необхідно надіслати в письмовій формі на адресу kbondar@pactworld.org не пізніше 17:00 14 квітня 2023 року (за київським часом). Рядок теми має містити: «Запитання до запиту консультанта P4767-2023-11». Запитання та запити на роз’яснення, а також відповіді на них будуть надіслані всім хто подався до участі в цьому конкурсі на отримання послуг консультанта.
V. Критерії оцінювання
Pact оцінюватиме заявників за такими критеріями (всього 100 балів):
- Кваліфікація (компетентність заявника та здатність виконувати завдання, викладені в цьому запиті консультанта) – 40 балів;
- Технічна пропозиція (Вичерпність, послідовність, актуальність запропонованої концепції) – 30 балів;
- Цінова пропозиція (Економічна ефективність) – 30 балів.
Розглядаються лише ті пропозиції, які відповідають вимогам конкурсу. Для визначення найкращої оцінки за цим конкурсом застосовуватиметься процес вибору. Це означає, що кожна пропозиція оцінюється та отримує бали відповідно до критеріїв оцінювання та очікувань, наведених вище.