Виставка «Україна в мініатюрі» почала свій європейський тур. Перша зупинка — Фінляндія

23 червня у місті Сейняйокі, що у Фінляндії, розпочала свій європейський тур наша пересувна виставка «Україна в мініатюрі».

Ця інтерактивна виставка висвітлює значення нерухомої культурної спадщини України, яка наразі перебуває під загрозою через повномасштабне вторгнення Росії. За допомогою 41 мініатюрної 3D-моделі, відео та VR-туру виставка демонструє культурні пам’ятки України, в тому числі будівлі, зруйновані внаслідок російської агресії. Мета виставки – підкреслити культурну важливість України в європейському контексті та проілюструвати масштабні руйнування, спричинені жорстоким повномасштабним вторгненням Росії.

Урочисте відкриття виставки відвідали сотні гостей — місцеві жителі, представники української діаспори та місцеві ЗМІ. Їх привітали старша програмна менеджерка з культури та мистецтва Ліна Романуха, Програма «Долучайся!» та організатор міжнародного музичного фестивалю «Provinssi» Вілле Коевісто.
 
 
 
«Дуже зворушливо бачити стільки співвітчизників, які тішаться тому, що місцеві жителі дізнаються більше про Україну, її багату культурну спадщину та ті збитки, яких вона зазнає через руйнівну діяльність Росії. Наша виставка, не зважаючи на свою естетичну форму, це заклик до захисту не лише культурного надбання, а й спільних європейських цінностей», — зазначила пані Ліна.
 
 
Далі виставка вирушає до міст:
📍 8–17 липня — Латвія, Концертний зал Дзінтарі (Turaidasiela 1, Jūrmala).
📍 19–20 липня — Латвія, Фестиваль Positivus (Lucavsala, Riga).
📍 23 липня — 3 серпня – Франція (Parc de la Villette, 211 Av. Jean Jaures, Paris)
📍 7–12 серпня — Угорщина, Фестиваль Sziget (Május 9. park, Budapest).
📍 7–8 вересня — Німеччина, Фестиваль Superbloom (Olympiapark, Munich).
 
Дивіться фото з виставки та діліться новиною із європейськими друзями, аби якомога більше людей дізналося про українську культуру!