Спеціальний випуск: Загальнонаціональне опитування щодо громадського залучення

Ми раді представити результати Загальнонаціонального опитування щодо громадського залучення, проведеного навесні та влітку 2023 року. Опитування, що проводиться Програмою «Долучайся!» з 2018 року, вперше досліджує, як війна впливає на обізнаність та участь у діяльності громадянського суспільства, а також на розуміння та сприйняття реформ відразу серед трьох категорій населення: серед дорослих непереміщених осіб, які проживають в Україні (НПО), зовнішньо переміщених осіб (ЗПО), які вимушено покинули Україну через війну та внутрішньо переміщених осіб (ВПО).
Тисніть на посилання та читайте опитування, щоб дізнатися більше висновків! Сподіваємось, що ці дані не тільки поглиблять ваші знання, але й надихнуть вас долучатися до розбудови активного та стійкого громадянського суспільства. Чекайте на наступний випуск, щоб дізнатися більше цікавих інсайтів!

Дізнатися більше висновків

****

  • Українці з усіх трьох досліджуваних груп (дорослі непереміщені особи, (НПО), зовнішньо переміщені особи (ЗПО) та внутрішньо переміщені особи (ВПО) активніше взаємодіють зі своїми громадами, ніж з організаціями громадянського суспільства (ОГС). Так, 53% непереміщених українців повідомили, що долучалися до життя своєї громади. Серед зовнішньо переміщених громадян цей показник становить 38%, а серед внутрішньо переміщених громадян – 28% .

****

  • Українці, що знаходяться за кордоном, найчастіше долучаються до діяльності ОГС (37%), друге місце посідають непереміщені українці (35%), а найменше долучаються внутрішньо переміщені громадяни – 29%. Перешкодою для участі громадян в заходах громадських організацій є недостатня поінформованість про те, як долучитися до їхньої діяльності. Внутрішньо переміщені українці також найбільше довіряють організаціям громадянського суспільства (60%), а зовнішньо переміщені – найменше (37%).

****

  • Українці з усіх трьох категорій активно долучаються до спротиву агресору та знають про можливості такої участі. Переважна більшість українців робили грошові пожертви на підтримку опору агресії Росії або подолання її наслідків (71% серед зовнішніх переселенців, 70% – непереміщених українців і 67% внутрішньо переміщених осіб). Також більшість займалися волонтерством (63% НПО, 53% ВПО та 55% ЗПО).

****

  • Повоєнні пріоритети українців відрізняються, коли йдеться про їх родину та країну в цілому. Подолання корупції, відновлення інфраструктури та економіки є головними питаннями для України, які потрібно вирішити після війни. Для себе та своїх родин, респонденти з усіх трьох вибірок вказали роботу як першочерговий пріоритет – (20% НПО, 29% ВПО, і 37% ЗПО), а також дохід/фінансове становище (18%) та стан здоров’я (13%).

****