Підсумки року Програми «Долучайся!»

Розпочинаючи 2024 рік і вступаючи на новий етап нашої подорожі, ми з глибокою вдячністю згадуємо минулий рік, оцінюючи події, які визначили його для нас і наших партнерів з громадянського суспільства. Цей спеціальний випуск нашого ньюзлетера відкриває двері у світ подій, які формуватимуть нашу роботу та надихатимуть нас у новому році.

Це далеко не увесь перелік незліченних внесків, зроблених нашими партнерами протягом минулого року, але ми запрошуємо вас приєднатися до нашої подорожі, сповненої визначних досягнень та надзвичайних моментів.Нехай 2024 рік буде для вас часом наснаги, терпіння та перемоги. З нетерпінням чекаємо на події та можливості, які відкриє новий рік. Ласкаво просимо в  2024 рік – рік нових викликів і можливостей!

 

Українці починають новий рік з солідарності та твердої віри в перемогу.  Таким є один з ключових висновків опитування «Підсумки 2023 року: громадська думка українців», проведеного нашими партнерами з  Фонду “Демократичні ініціативи”  спільно з соціологічною службою Центру Разумкова. 

За даними дослідження,  88% українців вірять у перемогу України у війні з Росією. У 2023 року громадяни також активно допомагали армії та постраждалим від війни –  63% активно підтримували волонтерів та благодійні організації, які допомагають Збройним силам України,  а 51% надавали допомогу внутрішньо переміщеним особам.  
Українці дивляться з надією як на своє майбутнє (55%), так і на майбутнє України (61%)   Розмірковуючи про власне майбутнє, українці, окрім надії, найчастіше відчувають тривогу (40%) та оптимізм (28%).

Більше про настрої та відчуття українців читайте за посиланням тут

*****

Підсумки року наших партнерів

 

 

Центр Разумкова 

  • Провели 16 заходів, серед яких фахові дискусії, круглий стіл, прес-конференції та лекції, до яких було залучено понад 300 осіб.  
  • Здійснили 1 загальнонаціональне соціологічне дослідження та опублікували 2 прес-релізи для розповсюдження його ключових висновків.
  • Підготували та опублікували 12 видань, з них 4 було перекладено англійською мовою. Експерти та експертки Центру підготували понад 200 статей, інтерв’ю, коментарів тв відео-коментарів для національних та іноземних ЗМІ, медійне охоплення яких складає понад 2 000 000 переглядів 
  • Експерти Центру приєдналися до робочої групи, що аналізує та вдосконалює нормативну базу для діяльності добровольчих формувань територіальних громад на запит Управління організації роботи з добровольчими формуваннями та підготовки населення до національного спротиву Командування Сил ТрО ЗСУ. 
  • Розроблено та представлено 8 рекомендацій щодо реформування пенсійної системи України на запит Комітету Верховної Ради України з соціальної політики та прав ветеранів.  

*****

Центр політико-правових реформ

  • Стали партнером в межах незалежного моніторингу виконання Україною рекомендацій Європейської комісії, що були представлені під час надання статусу Україні кандидата. Підготували 5 звітів щодо виконання вимог, де надавали експертну оцінку та рекомендації щодо продовження судової реформи та реформи правоохоронних органів. 
  • Долучились до підготовки дайджестів направлених на інформування міжнародних партнерів щодо стану наближення законодавства України до права ЄС в межах переговорних розділів. Були відповідальними за підготовку матеріалів в межах кластера фундаментальних реформ, а саме 23 та 24 розділів та урядування  
  • Адвокували  Європейську інтеграцію України та наполягали на вступі до ЄС. Відвідали Францію, Німеччину, Бельгію та Іспанію, спілкуючись з органами влади та розглядаючи реформи в Україні. Звертали увагу на термінове відкриття переговорів про вступ, обговорюючи можливі виклики в процесі. Провели зустрічі в Європейській Комісії та Парламенті, обговорюючи виклики інтеграції та покращення переговірного процесу для громадянського суспільства. 
  • Експерти ЦППР у рамках проєкту GIZ проаналізували стан справ у місцевому самоврядуванні України, дослідили яким чином місцеве самоврядування готується до Європейської інтеграції, і запропонували низку документів політики, які мають допомогти українській владі приймати обґрунтованіші та зваженіші рішення в цій сфері. 
  • Брали провідну участь у підготовці до ухвалення Закону України «Про адміністративну процедуру» та забезпечили належну підготовку до його імплементації. 

*****

Харківський антикорупційний центр

*****

Фонд «Демократичні ініціативи» ім. Ілька Кучеріва»

  • Експерти Фонду «Демократичні ініціативи» разом з українськими громадськими організаціями здійснили адвокаційні поїздки до різних країн світу, зокрема до Іспанії, Південної, Африки, Індонезії, Камбоджі, Бразилії, Аргентини, Малайзії, Нігерії та інших країн. Ці поїздки допомогли Фонду налагодити зв’язки з аналітичними центрами та науковими колами, взаємодіяти з урядовцями, представляти українську точку зору на російсько-українську війну, протидіяти російським наративам та впливати на тих, хто приймає рішення, щоб підтримати Україну.  
  • Дослідили стабільність громад під час війни в Одесі, Чернігові та Сумах, надаючи владі практичні рекомендації.  
  • Реалізували два ключові проєкти: березневе дослідження національної пам’яті про російсько-українську війну та вереснево-жовтневий проєкт щодо ставлення громадськості до Української повстанської армії. Результати були презентовані спільно з Українським інститутом національної пам’яті (УІНП). У листопаді ДІФ консультував УІНП щодо  дослідження обізнаності громадян, зміцнюючи лідерство у сфері вивчення національної ідентичності. 

*****

Місто розумних

  • Актуалізували Стратегію розвитку Сумської громади, провели інформаційні кампанії для мешканців громади щодо важливості стратегічного бачення розвитку та впливу містян на моніторинг впровадження запланованих цілей.  
  • Розмістили близько 40 білбордів в місті із закликом спільного пошуку досягання цілей замість причин відмовлятися від них. 
  • Створення онлайн-видання «Якими можуть бути Суми у 2027 році» 
  • Провели вуличні опитування сум’ян та гостей міста щодо бачення міста майбутнього 
  • Запустили відео проєкт «Тобі норм?» Задля обговорення актуальних питань для міста Суми з наданням роз’яснень експертів 

*****

Центр спільних дій

  • Провели дослідження громадських ініціатив «Спільноти воєнного часу: дієві та вчасні»В дослідженні взяли участь 193 респонденти з 14 областей України, які представили думку громадських організацій, бізнесу, самоврядування, духовенства та громадян.  
  • Запровадили проєкт Укрдерждовгобуд 2.0 спрямований на формування розуміння та потреби сталості державних інституцій в час війни та їхньої вирішальної ролі у втіленні повоєнної відбудови. Провели 10 інтерв’ю з представниками ключових органів влади, привернувши увагу більш ніж 50 тисячної аудиторії користувачів YouTube та TikTok до проєкту.  
  • Створили і представили «Подкаст “Почуті / По суті» та відео «Видимі», де висвітлюється важливість інклюзивного формування публічних політик для європейського майбутнього України.  У фокусі проблемні для суспільства теми, що цікавлять різні групи інтересів, аналіз причин парламентських рішень, підкреслення важливості діалогу між громадянами і владою щодо їхніх потреб. 
  • Представили рамкову позицію щодо принципів та підходів, необхідних для для планування та втілення проєктів відбудови.   
  • Проаналізували понад 260 рішень влади у 80 щотижневих дайджестах та 47 епізодах подкасту Ок, і шо?  ставши одним з найпопулярніших подкастів у категорії Новини та Політика на Apple Podcasts. 

*****

Смарт освіта

  • Продовжували вести одне з найбільш популярних освітніх медіа в Україні. 
  • Протягом року зібрали на сайті НУШ понад 11,7 мільйонів переглядів 
  • Продовжували надавати навчальну підтримку учням – провели більш, ніж 11 600 занять, до яких приєднались більш, ніж 35 144 учнів. 
  • Провели психологічні тренінги для вчителів та запустили психологічну платформу Resilience Help. За трьома навчальними програмами впродовж року пройшли навчання та отримали сертифікати 878 вчителів. 
  • Створили та опублікували більш, ніж 280 аудіоуроків для учнів 7-11 класів, які зібрали понад 150 000 прослуховувань.  
  • Випустили третій сезон освітнього подкасту «Дофамін для освіти»8 випусків подкасту зібрали понад 6 000 прослуховувань. 

GoGlobal

  • Реалізували проєкт #ПоколінняПеремоги – що присвячений незламній українській молоді з прикордонних з росією та білоруссю територій, та громад, які перебували під окупацією. В рамках проєкту проходить виставка фотографій героїв. Автор фото – відомий фотограф Саша Маслов. Також виходить серія публікацій з відео на Українській Правді.  
  • Реалізували програми надолуження освітніх втрат для учнів старшої школи Catch-up Camps. У програмі взяли участь 156 старшокласників з прикордонних громад, що потерпають від щоденних обстрілів чи окупації . Мета проєкту – допомога дітям в надолуженні шкільної програми, що була пропущена через неможливість відвідувати школи.  
  • GoGlobal Speaking Clubs  зібрали понад 3 000 дітей з усії України задля спілкування зі своїми однолітками англійською. До проведення занять в клубах запрошувалися міжнародні волонтери.  

*****

Фонду громади Херсона «Захист»

  • У 2023 році активізували реалізацію власної гуманітарної програми «Рятуємо разом Херсон!», започаткованої з перших днів повномасштабного вторгнення і спрямованої на захист вразливих категорій населення та відновлення громади. Додаткового значення програма набула після трагедії на Каховській ГЕС. Для ліквідації наслідків затоплення у рамках програми Фонд у співпраці з Херсонською обласною військовою адміністрацією провів фандрейзингову та інформаційну кампанію, залучивши допомогу від міжнародних донорських організацій, а також громадських організацій, бізнесу та індивідуальних благодійників з України. До збору коштів на підтримку постраждалих від затоплення херсонців долучилися гурт «Kalush», популярний музикант і шоумен Потап, телеведучі Катерина Осадча та Марія Єфросиніна. Як наслідок, Фонду вдалося акумулювати і спрямувати кошти на задоволення нагальних потреб громади, придбання засобів рятування та захисту та гуманітарну допомогу затопленим посиленням на загальну суму 526,318  доларів США. 
  • Запустили Е-платформу «Почути громаду Херсона», покликану посилити комунікацію з херсонцями, налагодження зворотного зв’язку від них і їх залучення до життя міста. На платформі розміщено актуальну інформацію про життєдіяльність Херсона та можливості отримати допомогу його жителям; корисні посилання на місцеві органи влади, комунальні служби та гуманітарні штаби.  Зокрема, завдяки платформі, було надано 55 юридичних консультацій щодо актуальних питань для жителей міста. Через онлайн-панель, що функціонує на базі платформи, Фондом уже проведено 10 опитувань  стосовно актуальних питань життєдіяльності міста. Загалом участь в опитуваннях взяли 5 900 респондентів. Результати опитувань спрямовуються міській та обласній військовим адміністраціям для врахування думки громадян під час прийняття управлінських рішень. 

*****

GenderZed

  • Запустили YouTube-проєкти «Гей-Новини» і «Гей-Пропаганда» , що збирають понад  69 000 переглядів на місяць та 10,6 тис. підписників за рік 
  • Адвокатували законопроєкту №9103 про реєстровані партнертсва у колаборації з медіа та інфлюєнсерами, привернувши увагу 249 тисячної аудиторії
  • Організували захід в партнерстві з Різні Рівні на Кураж Базар. За 2 дні події було продано 168 сувернірної продукції, кошти з продажу якої були спрямовані на допомогу ЛГБТ+ військовим. Крім того, вдалогя зібрати 554 підписи на підтримку законопроєкту № 9103.
  • Організували збір гуманітарної допомоги ЛГБТ+ людей, що постраждали внаслідок повномасштабного вторгнення. Було зібрано понад 500 продуктових сертифікатів та більше 300 продуктових наборів. Також для представників спільноти, які потребують лікування, було зібрано більше 250 аптечних та 160 медичних сертифікатів 
  • Організували збір гуманітарної допомоги для ЗСУ. На потреби Сумського та Запорізького напрямків передано 7,105 доларів США.