Новини громадянського суспільства України, 8 травня

Паралельно із протистоянням збройній агресії Росії, українське громадянське суспільство продовжує боротьбу із корупцією. Цього тижня ми аналізуємо успіхи України в царині антикорупційних ініціатив та зміну у ставленні громадян до хабарництва. Ми також розповімо про доступність укриттів в українських містах та виставку, присвячену відповідальності людини. 

Читайте разом з нами та дізнайтесь більше про українське громадянське суспільство! 

Щороку все більше українців визначають корупцію однією з головних проблем України. Згідно із дослідженням Національного агентства з питань запобігання корупції «Корупція в Україні 2023: розуміння, сприйняття, поширеність»,  респонденти ставлять корупцію в один ряд зі збройною агресією Росії та низкьою заробітньою платою, називаючи їх головними проблемами країни. Також щороку підвищується рівень нетерпимості до корупції – в 2023 році 76,6% респондентів не виправдовдовують хабарництво, неофіційні послуги та подарунки для вирішення важливих справ.  

Тенденцію підтверджує і загальнонаціональне опитування «Стан корупції в Україні. Сприйняття, досвід та ставлення», в якому з 2021 до 2023 нетерпимість також зросла на 11%. 


Новини громадянського суспільства

Зберегли державі понад 10 мільярдів гривень: Історія Дар’ї Каленюк із Центру протидії корупції 

Ще в студентські роки Дар’я Каленюк почала займатись громадським активізмом – і кожен напрям її роботи так чи інакше стикався з проблемою корупції. 

Сьогодні, як співзасновниця Центру протидії корупції, Дарія розповідає, що їхній успіх полягає у злагодженості команди та спільній меті. Організації вдалося проадвокувати 45 законів, зберегти мільярди гривень для країни та просувати е-декларування.

*****

Центр громадянських свобод перевірив доступність сховищ в українських містах 

30 квітня Центр громадянських свобод презентував результати другого національного моніторингу доступності та якості укриттів у семи містах України.  

За результатами оцінки понад півтисячі укриттів, найвищий бал у Черкас — 4 із 5. Одеса та Луцьк отримали 3,9 та 3,6 відповідно. У звіті також надаються рекомендації для покращення якості та доступності укриттів.  

Читати дослідження

*****

Інститут аналітики та адвокації провів дискусію щодо ефективної співпраці ОГС та громад 

2 травня Інститут аналітики та адвокації провів онлайн-сесію обміну досвідом «Сила синергії: як побудувати ефективну співпрацю громади та ОГС для відновлення». 

Учасники дискусії визначили найбільш ефективні стратегії залучення органів влади до реалізації проектів, серед яких участь в робочих групах, гранти та зустрічі. Серед найменш ефективних інструментів – звернення до ЗМІ та акції прямої дії.  

Детальніше

*****

Фонд родини Богдана Гаврилишина запускає в Португалії виставку про відповідальність людини 

8 травня Фонд Родини Богдана Гаврилишина відкрив у Лісабоні мандрівну виставку «Тихий фестиваль відповідальності». Виставка має на меті посилити культурні зв’язки між українцями та португальцями, та висвітлює тему відповідальності кожного за спільне майбутнє 

Відвідувачі зможуть ознайомитися з плакатами ілюстраторів Pictoric, які відтворили цінності Декларації відповідальності людини, створеної Богданом Гаврилишиним.  

Детальніше про виставку


Можливості 

Кар’єрні можливості у програмі «Долучайся!»

Запрошуємо фахівців, які шукають роботу, переглянути вакансії в ENGAGE 


Що ми читаємо? 

Успіхи України в корупції: огляд від Центру аналізу європейської політики 

На тлі фінансової підтримки з боку США, у медіа все частіше можна побачити дезінформацію стосовно безнадійної корумпованості України. Авторка Центру аналізу європейської політики розвінчує міфи стосовно України та оцінює її зусилля у боротьбі з корупцією протягом останніх років. Вона відзначає роль громадянського суспільства, а також порівнює український досвід у боротьбі з хабарництвом із історіями успіху інших європейських держав. 

Деталі