Новини громадянського суспільства України, 7 лютого

У ці складні часи Україні надзвичайно важливо забезпечити міжнародну підтримку, щоб протистояти невиправданій агресії Росії. У сьогоднішньому випуску ньюзлеттеру ми простежимо тенденції щодо солідарності громадян країн ЄС з українцями на прикладі останнього випуску дослідження Євробарометр. Ми також запросимо вас долучитися до Форуму «СТАЛИМО ПЕРЕМОГУ», що відбудеться вже незабаром та засвідчить демократичну стійкість українців. Крім того, ми поділимось ініціативи наших партнерів, що посилюють громадський активізм та координацію зусиль при відбудові України. Ці новини продемонструють вам непохитне прагнення до справедливості, підзвітності та незламного духу громадянського суспільства України. Читайте з нами та насолоджуйтесь!

****

Більшість європейців продовжують підтримувати Україну, про що свідчить дослідження Євробарометр, проведене восени 2023 року. Так, опитування виявило, що більш ніж половина (57%) громадян країн ЄС задоволені реагуванням Європейського Союзу на агресію Росії проти України, що відображає настрої влітку 2022 року. Підтримка реагування національних урядів становить 54% у 2023 році порівняно з 55% у 2022 році. Щодо конкретних заходів, вжитих ЄС, переважна більшість опитаних, 89% у 2023 році та 92% у 2022 році, підтримують надання гуманітарної допомоги постраждалим від війни, тоді як 84% у 2023 році та 90% у 2022 році погоджуються приймати українців, що шукають прихистку в країнах Європейського Союзу, тікаючи від війни. Фінансову підтримку України схвалюють 72% громадян країн ЄС у 2023 році порівняно з 81% у 2022 році, тоді як економічні санкції проти Росії, компаній і фізичних осіб підтримали 72% у 2023 році та 78% у 2022 році. Водночас спостерігається незначне зниження підтримки заборони в ЄС мовлення пропагандистських медіа, таких як Sputnik і Russia Today з 70% у 2022 році до 66% у 2023 році, а також схвалення фінансування надання військового обладнання для України – 60% у 2023 році порівняно з 68% у 2022 році.

****

Наші новини

Програма «Долучайся!» підтримає Форум про демократичну стійкість українського громадянського суспільства в умовах війни

9 лютого наш партнер Мережа захисту національних інтересів «АНТС» за підтримки Програми «Долучайся!» проведе Форуму «СТАЛИМО ПЕРЕМОГУ: від стійкості громадян до держави вдячності». Форум має на меті об’єднати партнерів для формування ефективних пропозицій щодо демократичної стійкості та якісної взаємодії в умовах війни, а також спільного пошуку відповідей на виклики 2024-2025 років. Форум охопить такі теми, як людський капітал, соціальні питання, бізнес в нових умовах, розвиток і відновлення громад, а також мережування. Захід транслюватиметься онлайн на сторінці Facebook АНТС.

Детальніше

****

Новини громадського сектору

GoGlobal провели щорічний захід, присвячений дітям, які формують майбутнє України

6 лютого GoGlobal провели щорічний захід, щоб поділитися підсумками минулого року та окреслити цілі на 2024 рік. Під час заходу ОГС представила героїв комунікаційної кампанії «Покоління перемоги», започаткованої з метою привернути увагу до дітей, що беруть участь у відбудові України. Протягом 8 років GoGlobal охопили своїми проєктами та ініціативами 200 000 дітей, створили спільноту з 5 000 вчителів та 2 000 волонтерів з 90 країн світу. 

Детальніше

****

Рух ЧЕСНО досліджує вплив штучного інтелекту на сайт Верховної Ради

1 лютого Рух ЧЕСНО оприлюднив аналітичний матеріал «Як штучний інтелект змінить сайт Верховної Ради», що досліджує нові онлайн-інструменти, що незабаром планують запустити на сайті парламенту. Серед них візуалізація проходження законопроєктів, таймлайн пленарних засідань та сторінка адаптації законодавства України до положень ЄС. В розробці застосовувались елементи штучного інтелекту, щоб підвищити доступність інформації та спростити процесу аналізу для користувачів. ОГС підтримує ці нововведення, підкреслюючи важливість прозорості та залучення громадян. Крім того, ЧЕСНО повідомили, що сайт Верховної Ради лідирує серед усіх сайтів парламентів світу за кількістю переглядів на місяць. У грудні 2023 року він посів перше місце з понад 7,7 млн переглядів.

Детальніше

****

Центр громадянських свобод обговорив рішення Міжнародного суду ООН за позовами України проти Росії

5 лютого Центр громадянських свобод (ЦГС) провів брифінг на тему: «Рішення Міжнародного суду ООН за позовом України проти Росії: перемога чи поразка?» Учасники обговорили рішення Міжнародного суду ООН щодо позовів України проти Росії на прикладі справ щодо фінансування тероризму, дискримінації українців в Криму та можливих актах геноциду. Також під час заходу ЦГС проаналізували наслідки цих рішень для прав людини та міжнародно-правові стратегії України, а також обговорили, як Україні покращити збір доказів порушень прав людини та міжнародних злочинів.

Детальніше

****

Центр розвитку інновацій запрошує громадськість пройти опитування щодо модуля eDem

Центр розвитку інновацій запрошує охочих пройти опитування, щоб забезпечити напрацювання майбутнього функціоналу модуля електронної демократії eDem, розробленого для екосистеми управління відбудовою інфраструктури (DREAM). Отримані в результаті дослідження дані будуть враховані під час проєктування механізмів прозорої та демократичної участі в процесі управління відбудовою та технічного завдання модуля залучення eDem. 

Детальніше

****

Можливості

Дивіться наші можливості та долучайтесь

  • Ми раді представити оновлений та вдосконалений Конкурс грантів для громадських ініціатив. Він забезпечує ще більшу інституційну та проєктну підтримку, сприяючи посиленню участі громадян у демократичних процесах, зміцненню довіри до громадянського суспільства та просуванню України до перемоги. Ми запрошуємо вас ознайомитися з конкурсом, надсилати заявки та долучитися до нас у розбудові громадянського суспільства в Україні!
  • Ми запрошуємо кваліфікованих постачальників послуг відвідати розділ закупівель на нашому сайті, щоб дізнатися про останні запити пропозицій Програми «Долучайся!» – https://bit.ly/3QYFhxv
  • Запрошуємо фахівців, які шукають роботу, переглянути наші вакансії – https://bit.ly/41mdHN5

****

Що ми читаємо

Пріоритети групи послів G7 щодо України на 2024 рік

У 2024 році Група підтримки послів Великої сімки продовжуватиме підтримувати зусилля українського уряду та громадян у внутрішніх реформах, особливо у сферах боротьби з корупцією, реформи системи правосуддя, децентралізації та просування демократії та верховенства права, які мають вирішальне значення для стійкості, реконструкції та відновлення України, а також для її європейського шляху та інтеграції до євроатлантичної спільноти. Тисніть на кнопку та читайте більше про пріоритети Групи на 2024 рік, спрямовані на поглиблення відносин між Україною та ЄС.

Детальніше

****