Новини громадянського суспільства України, 7 червня

Червень вкриває землю пухом тополь. Часом цей білий туман переривається сильними обстрілами та ракетними ударами російських загарбників. Це робить усіх нас рівними – ми підхоплюємося та біжимо до укриттів, бажаючи вижити. Проте поза бетонними стінами ми рівні в багатьох інших аспектах, включаючи наші права і свободи.
У цьому випуску нашого ньюзлеттера ми хочемо поділитися головними новинами українського громадянського суспільства, нагадати вам про Прайд-місяць та закликаємо відзначати його в дусі інклюзивності та поваги.

****

У перший місяць літа світ відзначає свободу представників ЛГБТ+ спільноти бути собою. Розпочинаючи Прайд-місяць, ми вирішили дослідити, як українці ставляться до ЛГБТ+ людей і чи вплинуло вторгнення Росії на їхню думку. Згідно з опитуванням Центру «Наш світ», 13% українців позитивно ставляться до представників спільноти, а 45%  – байдуже. Водночас 66% схвалюють участь ЛГБТ+ людей у захисті України від російської агресії, а 64% вважають, що вони повинні мати такі самі права, як і інші громадяни нашої країни. Опитування також показало, що найбільше толерує ЛГБТ+ спільноту освічена молодь, яка має дохід вище середнього та живе в містах.

****

КиївПрайд запрошує відвідати виставку «Я в Україні / Я поза Україною» 

Запрошуємо вас на презентацію виставки КиївПрайду «Я в Україні / Я поза Україною», присвяченій ЛГБТ+ людям під час війни, які допомагають Україні та які були змушені покинути країну. Презентація пройде 10 червня, цієї п’ятниці, о 18:30 в Києві. Поспіши зареєструватися до 9 червня, 14.00. 

Детальніше

****

Громадські організації закликають країни ЄС надати Україні кандидатський статус та дати поштовх реформам

2 червня понад 200 громадських організацій звернулися зі спільним зверненням до очільників країн Європейського Союзу. Активісти закликають надати Україні статус кандидата на засіданні Європейської Ради 23-24 червня. Вони переконані, що надання статусу кандидата створить потужний інструмент реформування України, дозволить уникнути зневіри політиків та суспільства, а також посилить Європейський Союз та його авторитет у світі.

Детальніше

****

Київська декларація. Українське громадянське суспільство закликає світ допомогти у війні з Росією

Київська декларація – це звернення лідерів українського громадянського суспільства до міжнародної спільноти із переліком шести невідкладних вимог, необхідних для того, щоб зупинити військову машину Путіна. Декларація закликає світових лідерів створити безпечні зони, надати військову та гуманітарну допомогу, ввести санкції проти Росії, скасувати візи оточенню Путіна та надати обладнання для документування військових злочинів. Тисніть на посилання нижче, щоб ознайомитися з повним зверненням.

Детальніше

****

Центр протидії корупції розповів, як переналаштував роботу організації протягом 100 днів широкомасштабної війни

Новий етап війни з Росією показав, що Україна є державою, яка боротиметься за свою незалежність усіма силами і до кінця. Разом з багатьма іншими українцями Центру протидії корупції довелося в максимально стислі терміни змінити фокус роботи. Тепер пріоритети ЦПК як громадської організації – постачання необхідної для перемоги зброї, санкції проти олігархів Путіна та боротьба на інформаційному фронті. Більше про те, як організація допомагає наблизити перемогу України – в матеріалі Української Правди.

Детальніше

****

Фонд «Демократичні ініціативи» дослідив, які зміни відбулися в громадській думці стосовно мовної політики під час війни 

Чи змінила російська агресія ставлення українців до державної мовної політики України та інформаційної безпеки за час війни? Щоб відповісти на це питання, Фонд «Демократичні ініціативи» провів опитування та дізнався, чи впливають російські пропагандистські наративи на погляди українців. Так, обираючи між двома протилежними поясненнями причин російського вторгнення, 88% громадян вказали, що війна є наслідком агресивної зовнішньої політики РФ. З іншого боку менше 7% опитаних підтримали пропагандистську тезу про те, що справжньою причиною російського вторгнення є прагнення України вступити до НАТО. Більше даних за посиланням.  

Детальніше

****

Основні виклики антикорупційних органів протягом 100 днів війни

Хочете почути новини від провідних антикорупційних органів України? Перегляньте авторську колонку виконавчого директора Transparency International Україна, опубліковану на Українській Правді. Автор аналізує основні виклики та адаптацію антикорупційної інфраструктури України під час війни. Він зазначає, що хоча більшість антикорупційних органів допомагають армії на передовій, вони продовжили свою роботу, іноді виконуючи нові завдання. Цікаво дізнатися, які саме? Переходьте за посиланням нижче та читайте матеріал!

Детальніше

****

Активісти запустили проєкт, що допомагає працевлаштуватися українцям закордоном

Через війну мільйони українців були вимушені покинути свої домівки та країну. Щоб допомогти нашим громадянам закордоном, Антикорупційний штаб запустив проєкт «Допомога українським біженцям з працевлаштуванням». В рамках проєкту активісти провели 127 консультацій з пошуку роботи, та створили телеграм-канали з вакансіями в Великій БританіїШвейцаріїКанадіІрландіїНідерландахАвстрії та Фінляндії. Як результат, 103 людини повідомили, що вони знайшли роботу. Також організація пропонує безкоштовні кар’єрні консультації для українців, які залишились в Україні.

Детальніше

****

Встигни подати заявку! Програма Global Rights Connection 

Global Rights Connection – це інноваційна навчальна програма з захисту прав людини, що відбудеться онлайн. Програма складається з двох етапів: онлайн-тренінгів, що відбудуться з 19 вересня по 2 грудня 2022 року, та реалізації індивідуальних проєктів кожного учасника. Кінцевий термін прийому заявок – 19 червня 2022 року. Додаткову інформацію про Global Rights Connection можна знайти за посиланням нижче. 

Детальніше

****

 

Конкурс грантів! Сприяння стійкості українських громадських організацій та незалежних медіа 

The Black Sea Trust for Regional Cooperation (BST) оголошує прийом заявок від громадських та медійних організацій України. Конкурс передбачає три тематики: вирішення нагальних потреб громадських активістів та медійників та їх сімей; вирішення нагальних потреб громадських організацій; підтримка ключової ролі медіа в інформуванні аудиторії. Заявки приймаються та розглядаються на постійній основі. Дедлайни подання – 15 та 30 число кожного місяця. Більше інформації за посиланням.  

Детальніше

****

Чому репрезентація ЛГБТ+ людей повинна стати пріоритетом для бізнесу та ЗМІ

Зараз як ніколи важливо розповідати інклюзивні історії про представників ЛГБТ+ спільноти. У законодавчих зборах Сполучених Штатів продовжують пропонувати безпрецедентну кількість законопроектів проти ЛГБТ+. За даними Ради з міжнародних відносин, майже 70 країн продовжують криміналізувати спільноту, включаючи 12 країн, де одностатеві стосунки за згодою передбачають смертну кару. Перегляньте статтю зі щорічної зустрічі Всесвітнього економічного форуму, щоб дізнатися, чому ЗМІ та бізнесу важливо сприяти більшій репрезентації ЛГБТ+ людей та ділитися їхніми історіями зі світом.

Детальніше

****