Новини громадянського суспільства України, 6 грудня

Вчора ми активно долучилися до Форуму розвитку громадянського суспільства, який провели ІСАР Єднання, – потужного майданчика, що об’єднує громадянське суспільство для спільного пошуку рішень та обміну досвідом. Разом із нашими партнерами ми обговорили виклики та стратегії, пов’язані із залученням громадян до відбудови на місцевому рівні. До нашої дискусії долучилися представники громадянського суспільства з регіонів, в тому числі прифронтових територій, які працюють задля вирішення нагальних потреб своїх громад, ВПО та інших вразливих категорій населення. Для більшості з них ця участь стала унікальною можливістю поділитися реальними прикладами впровадження проєктів з відбудови, використання цифрових ділень та кращими практиками залучення громадян під час війни. У цьому випуску читайте про те, як включити потенціал місцевих громад для впровадження ініціатив в з відбудови та відновлення та дізнавайтеся про найсвіжіші новини та можливості для громадянського суспільства. Читайте далі та надихайтесь!

****

Українці переконані, що ОГС впливають на рішення уряду та відстоюють демократичні цінності. Наше Загальнонаціональне опитування щодо громадського залучення виявило, що серед трьох груп респондентів внутрішньо переміщені особи (ВПО) найбільше знають про діяльність ОГС (57%), порівняно з 51% непереміщених осіб та 42% зовнішньо переміщених громадян (ЗПО). НПО та ВПО також більш схильні вірити у роль ОГС у забезпеченні демократичного розвитку країни, ніж ЗПО (63%, 57% та 49% відповідно). Водночас 60% ВПО, 59% НПО та 37% ЗПО погоджуються, що ОГС заслуговують довіри, щоб брати участь у їхній діяльності чи підтримувати її. Крім того, більшість респондентів вважають, що побудова демократичної України неможлива без ОГС, з чим погоджуються 89% громадян, що знаходяться в Україні та 78% ЗПО.

****

Новини громадського сектору

Програма «Долучайся!» дослідила основні виклики та стратегії для участі громадян у відбудові

5 грудня ми провели панельну дискусію «Відновлення і відбудова: вмикаємо силу громадського залучення» під час 12 Форуму розвитку громадянського суспільства, який провели Ісар Єднання. Разом з нашими спікерами ми визначили основні виклики та потенційні стратегії для участі громадян у громадському нагляді за процесами відновлення і відбудови на місцевому рівні:

Фактори, що перешкоджають участі громадян в ініціативах відбудови:

  • Відсутність внутрішньої мотивації: Щоб подолати цей виклик, важливо, щоб громади ділилися своїми історіями успіху, поширювали можливості та обмінювалися досвідом. Залучення молоді до прийняття рішень також забезпечить її активний вклад у розвиток та відбудову громади. Важливо усвідомлювати, що відбудова – це особиста відповідальність кожного, а кожна громада є її власником.
  • Відсутність уніфікованого бачення відбудови: Нестача спільного бачення процесів відбудови та можливостей громадського залучення вимагають послідовної комунікаційної кампанії, впроваджуваної державою. Формування єдиного бачення відбудови забезпечить та посилить участь в ній громадян.
  • Пасивне ставлення до участі у відбудові громадянами: Для стимулювання активної участі громадян необхідно впроваджувати потужну комунікацію з боку держави та ОГС, розвивати громадянську освіту та створювати можливості залучення для різних категорій населення.
  • Недостатня цифрова грамотність: ОГС мають допомогти громадам в цифрових питаннях та навчати громадян. Цифрові рішення повинні враховувати потреби кожної громади, враховуючи специфіку регіонів. Платформа DREAM є унікальним інструментом, що забезпечує оптимізацію процесів, залучення громадян, визначення пріоритетності завдань, заохочення інвестицій, забезпечення прозорості та підзвітності процесів відбудови.

Дивитися дискусію

****

ОГС закликали владу доопрацювати законопроєкти про лобізм та адвокацію в Україні

30 листопада у відповідь на проєкт Закону «Про доброчесне лобіювання та адвокацію в Україні» та пов’язані з ним поправки громадські організації виступили зі спільною заявою, в якій висловили застереження щодо цих ініціатив. ОГС наголошують, що Національне агентство з питань запобігання корупції, яке оприлюднило законопроєкти 6 листопада, не залучило громадськість до їх розробки, не врахувало рекомендації Європейської комісії та суперечить європейським стандартам.

Детальніше

****

ОГС закликали уряд Німеччини посилити військову підтримку України

30 листопада громадські організації виступили із заявою до німецького уряду щодо посилення фінансової та військової підтримки України. ОГС закликають Німеччину надати ракети Taurus, офіційно визнати геноцид Росії проти України та посилити санкції. Вони також наголошують на необхідності впровадження комплексної стратегії щодо перемоги України, сприяння її членству в НАТО, економічному відновленню, замороженню активів і припинення німецького бізнесу у Росії.

Детальніше

****

Можливості

Більше можливостей! Дивіться оновлений конкурс грантів

Ми раді представити оновлений та вдосконалений Конкурс грантів для громадських ініціатив. Він забезпечує ще більшу інституційну та проєктну підтримку, сприяючи посиленню участі громадян у демократичних процесах, зміцненню довіри до громадянського суспільства та просуванню України до перемоги. Ми запрошуємо вас ознайомитися з конкурсом, надсилати заявки та долучитися до нас у розбудові громадянського суспільства в Україні!

Детальніше

****

Відвідайте наш сайт, щоб дізнатися більше можливостей для підрядників та для тих, хто шукає роботу

Ми запрошуємо кваліфікованих постачальників послуг відвідати розділ закупівель на нашому сайті, щоб дізнатися про останні запити пропозицій Програми «Долучайся!» – https://bit.ly/3QYFhxv 

Запрошуємо фахівців, зацікавлених у можливостях роботи, оновлені вакансії – https://bit.ly/41mdHN5

****

Що ми читаємо

Виходячи за межі стійкості у відновленні України

Протягом останніх вісімнадцяти місяців наративи про Україну були переважно оптимістичними та похвальними. Українці творять дива і дивують світ. Стійкість і єдність України в боротьбі з Росією привернули увагу всього світу, що є важливим фактором для отримання міжнародної підтримки. Але чи достатньо стійкості та єдності для майбутнього після війни? Читайте матеріал Анастасії Леухіної, координаторки Української дослідницької мережі Центру східноєвропейських та міжнародних студій, щоб дізнатися, які виклики необхідно вирішити для майбутнього зростання та стабільності України.

Детальніше

****