Новини громадянського суспільства України, 5 липня

Громадянське суспільство безперечно є важливою рушійною силою у відновленні України. Воно активно просуває демократичні цінності, права людини та прозоре врядування, зміцнюючи стійкість суспільства та створюючи основу для довгострокового прогресу.

У цьому ньюзлеттері ми досліджуємо погляди українців на фінансування та нагляд за процесами відбудови, розповідаємо новини наших партнерів, які підтримують українців під час війни, а також ділимось можливостями отримання грантів і працевлаштування. Не пропустіть!

****

Хто в першу чергу має фінансувати та контролювати процес реконструкції в Україні? Згідно з опитуванням Національного демократичного інституту, більшість українців (77%) вважають, що фінансування реконструкції має відбуватися коштом вилучених російських активів і репарацій. Також респонденти вважають відповідальними за таке фінансування центральну владу (26%), міжнародні організації (17%), Західні країни (10%) та український бізнес (9%). Коли йдеться про нагляд за процесом реконструкції, то українці називають міжнародні організації (45%), центральний уряд (26%), громадян України (25%) та міжнародний бізнес.

****

Новини громадського сектору

Школа політичної аналітики НаУКМА презентувала бачення реформування соціальної сфери  України в умовах відновлення

30 червня Школа політичної аналітики НаУКМА та Коаліція RPR презентували аналітичний документ «Бачення України: реформування та відновлення соціально-гуманітарної сфери у перспективі 2030 року». Документ містить ключові рекомендації, спрямовані на розвиток та відновлення соціальної сфери України в контексті відбудови.

Детальніше

****

GoGLobal та Українська академія лідерства провели фестиваль для української молоді

23-25 червня GoGLobal та Українська академія лідерства провели в Ужгороді триденний молодіжний фестиваль «БАЗА», щоб сприяти розвитку командної роботи, емоційної стабільності та цілеспрямованості серед підлітків. Програма фестивалю включала командні види спорту, лекції з медіаграмотності, психологічну підтримку, майстер-класи від учасників та панельні дискусії про майбутнє України.

Детальніше

****

Рух ЧЕСНО провів у Хмельницькому ярмарок вакансій на підтримку внутрішньо переміщених осіб

1 липня Рух ЧЕСНО організував у Хмельницькому Ярмарок вакансій, щоб підтримати внутрішньо переміщених осіб у працевлаштуванні й інтеграції у приймаючі громади та зробити внесок у місцеву економіку. Місцеві та переміщені компанії представили вакансії у сферах деревообробки, роздрібної торгівлі, розробки вебсайтів та інших. Також для відвідувачів були проведені воркшопи зі створення резюме та проходження співбесід.

Детальніше

****

Центр волонтерства та захисту надає гуманітарну підтримку у східних та південних регіонах України

Від початку війни Центр волонтерства та захисту доставляє товари першої необхідності у східні та південні регіони України. Зокрема, Запорізький та Харківський гуманітарні хаби організації регулярно роздають вимушеним переселенцям набори з медикаментами, засобами гігієни та продуктами харчування. Щоб дізнатися більше про організацію та її діяльність, перейдіть за посиланням нижче.

Детальніше

****

CASE Україна анонсували співпрацю з MEGOGO, щоб ділитися важливими знаннями про економіку України

Починаючи з червня 2023 року, канал CASE Україна додано до розділу «Блогери» на MEGOGO, що дозволяє користувачам сервісу мати вільний доступ до контенту CASE Україна без підписки. Ця співпраця сприятиме розширенню охоплення ОГС та поширенню важливих знань про економіку України та економічні реформи.

Детальніше

****

Центр розвитку інновацій запрошує громадськість пройти опитування щодо модуля eDem

Центр розвитку інновацій запрошує охочих пройти опитування, щоб забезпечити напрацювання майбутнього функціоналу модуля електронної демократії eDem, розробленого для екосистеми управління відбудовою інфраструктури (DREAM). Опитування відіграє важливу роль у розробці технічних завдань та дослідженні рівня активності й залучення щодо проектів відбудови.

Детальніше

****

Можливості

Перегляньте наші можливості

Ми раді запропонувати можливості для тих, хто в пошуках роботи, для представників громадянського суспільства та постачальників послуг:

  • Запрошуємо фахівців, зацікавлених у можливостях роботи, переглянути актуальні вакансії – https://bit.ly/41mdHN5
  • Конкурс грантів для громадських ініціатив – https://bit.ly/43Eb4Ih
  • Запит пропозицій щодо Організаційної оцінки партнерських волонтерських ініціатив та гуманітарних хабів, що підтримують ВПО –https://bit.ly/3XDcY9m

****

SavED запрошує школи Київської та Чернігівської областей взяти участь у програмі з громадянської освіти

Благодійний фонд SavED запрошує школи Київської та Чернігівської областей взяти участь у програмі UActive. UActive – це неформальна програма з громадянської освіти для учнів 8-11 класів, які прагнуть змінювати своє середовище на краще. Програма передбачає 8-ми тижневу навчальну частину. Три найкращі проєкти отримають фінансову підтримку на реалізацію своїх ініціатив.

Детальніше

****

Що ми читаємо

Допомога у відбудові України: що ми знаємо з історії допомоги Східній Європі 

У розпал війни вже ведуться інтенсивні дискусії про повоєнне відновлення України та необхідність зовнішньої допомоги. У колонці на сайті Вокс Україна Джанін Р. Ведель, професорка Школи політики та урядування Університету Джорджа Мейсона, представляє чотири найважливіші елементи цих дискусій, які ґрунтуються зокрема на уроках досвіду Східної Європи у 1990-ті роки.

Детальніше

****