Новини громадянського суспільства України, 5 квітня

У часи скрути справжню мужність виявляють ті, хто лишається непохитним та готовим підтримати інших. В Україні саме громадянське суспільство одним із перших спрямувало свої зусилля на захист демократії та свободи, допомогло заручитися підтримкою міжнародної спільноти та інтегрувати тих, хто був змушений покинути свої домівки.
У Програмі «Долучайся!» ми твердо віримо в силу громадянського суспільства і пропонуємо вам самим переконатися в цьому, переглянувши нашу інфографіку, яка демонструє розвиток громадських ініціатив, що виникли з початку повномасштабної війни.
У цьому випуску ньюзлеттера ми підібрали для вас новини, з яких ви дізнаєтеся, як громадянське суспільство зміцнює демократичні інститути й сприяє громадському контролю та прозорості. Якщо ви шукаєте роботу чи зацікавлені в конкурсі грантів, цей випуск також стане у нагоді. Читайте, щоб дізнатися, як громадянське суспільство будує краще майбутнє для всіх українців!

****

Вторгнення Росії в Україну в лютому 2022 року значно мобілізувало громадянське суспільство. Щоб зрозуміти, як низовий громадський рух став активним, організованим та масовим, Центр спільних дій провів дослідження, в якому проаналізував дані про 131 ініціативу, створену після початку війни. Так, через рік понад 80% ініціатив продовжують існувати й надалі. 54% з усіх ініціатив були започатковані саме громадським сектором. Більшість з них було створено для розв’язання проблем у соціальній (70%) та оборонній сферах (63%).

****

Новини громадського сектору

Активісти обговорили виклики для громадського контролю під час воєнного стану

30 березня Центр громадянських свобод та OZON організували круглий стіл «Громадський контроль в Україні під час воєнного стану». Експерти обговорили громадський контроль у різних сферах, серед яких боротьба з корупцією та судова реформа. Так, викликами для України є відсутність прозорості та корупція. Учасники наголосили на важливості обов’язкового електронного декларування держслужбовцями та прозорих державних закупівлях для контролю за розподілом військової підтримки від міжнародних партнерів, вирішальної для перемоги України.

Детальніше

****

Центр Разумкова дослідив громадську думку про війну, перемогу та гарантії безпеки 

Нещодавнє опитування Центру Разумкова дає цінну інформацію про громадську думку щодо війни в Україні. Згідно з опитуванням, українці одностайно вірять в перемогу своєї країни, а половина респондентів вважає, що вона може бути досягнута до кінця 2023 року. Більшість громадян також бачать перемогу як вигнання військ Росії з усієї території України, включно з поверненням до кордонів станом на січень 2014 року. Натисніть кнопку, щоб дізнатися більше даних.

Детальніше

****

Transparency International Ukraine вивчили міжнародні практики закупівель у період надзвичайних ситуацій

Надзвичайні ситуації вимагають значних ресурсів, у тому числі екстрених закупівель. Щоб знайти кращі рішення для України, Transparency International Ukraine дослідили, як Велика Британія, США та Туреччина адаптуються до максимально швидких закупівель, при цьому дотримуючись задекларованих принципів. Дослідження є важливим орієнтиром для розробки ефективних практик закупівель під час надзвичайних ситуацій в Україні. Щоб дізнатися більше рекомендацій, перегляньте матеріал від експерта організації.

Детальніше

****

Запорізький центр розслідувань з’ясував, як Росія встановила окупаційний режим у Мелітополі 

Мелітополь – найбільше українське місто з уцілілою інфраструктурою, яке Росія захопила в лютому 2022 року та яке досі залишається окупованим. Хоча місцеві колаборанти значно посприяли становленню окупаційної влади, на ключові посади були призначені росіяни. Про те, як окупанти вибудовували вертикаль міської влади, читайте у проєкті Запорізького центру розслідувань та texty.org.ua.

Детальніше

****

#ВліпиЗаСебе завершили серію бранчів, що познайомили молодь з активістами та волонтерами

4 квітня молодіжна ініціатива #ВліпиЗаСебе завершила серію бранчів для активної молоді. У бранчах взяли участь відомі активісти та волонтери, зокрема кулінарний експерт Євген Клопотенко та команда проєкту PowerKit, щоб надихнути наступне покоління молодих лідерів вибудовувати кращу Україну.

Детальніше

****

Можливості

Більше вакансій: Ми шукаємо кваліфікованих фахівців 

Шукаєте роботу? Ознайомтесь з вакансіями Програми «Долучайся!». Хоча ми вже знайшли кандидатів на деякі з посад, у нас ще є кілька актуальних можливостей. Відвідайте наш сайт, щоб переглянути активні вакансії, подати заявку або поділитися цією інформацією з тими, хто може зацікавитися. Слідкуйте за оновленнями на нашому сайті, щоб першими дізнатися майбутні можливості та інші новини.

Детальніше

****

Більше можливостей! Ми продовжує грантовий конкурс для громадянського суспільства 

Наш конкурс грантів для ініціатив громадянського суспільства оновлено та продовжено! Ми додатково розширили підтримку для ще більшої кількості ініціатив, які вирішують невідкладні потреби українців. Тож якщо ви ще не подали заявку, ми запрошуємо вас це зробити. Зацікавлені організації зможуть надіслати заявки до 15 травня 2025 року. Щоб дізнатися більше про наш оновлений конкурс грантів, тисніть на кнопку.

Детальніше

****

Грантовий конкурс сприяння інтеграції внутрішньо переміщених осіб

Міжнародний фонд «Відродження» оголосив грантовий конкурсз метою сприяння інтеграції ВПО до життя у нових для них територіальних громадах, а також підтримки активного використання різноманітних форм самоорганізації та місцевої демократії у громадах для забезпечення їх стійкості та налагодження ефективної взаємодії. Дедлайн подачі заявок – 17 квітня 2023 року.

Детальніше

****

Що ми читаємо

Голоси з передової демократії в Україні: підтримка та захист громадянського суспільства

Громадянське суспільство України невпинно тримає інший фронт війни, а саме захист демократії. Попри бомбардування Росією об’єктів, життєво важливих для демократичного розвитку України, підтримка цього фронту має вирішальне значення для того, щоб після відновлення територіального суверенітету Україна змогла продовжити демократичне становлення. Тисніть на кнопку, щоб прочитати про громадянське суспільство України, його виклики та уроки, які воно може запропонувати міжнародній спільноті.

Детальніше

****