Новини громадянського суспільства України, 4 жовтня

Понад рік тому Україна отримала статус кандидата на членство в ЄС, а прихильність до європейської інтеграції серед українців лише зміцнилася. Проте цей шлях потребує значних реформ для приведення законодавства у відповідність до європейських стандартів. У цьому випуску ми простежимо, як громадянське суспільство оцінює прогрес України у виконанні рекомендацій ЄС. Ми також поділимось новинами від наших партнерів, висвітлимо можливості для громадських активістів і розповімо про нашу участь у майбутньому Lviv BookForum. Залишайтеся з нами, щоб дізнатися більше!

****

Центр «Нова Європа» у партнерстві з низкою аналітичних центрів та громадських організацій здійснив п’ятий незалежний моніторинг виконання Україною рекомендацій ЄС. Згідно з останніми даними, Україна продемонструвала значний прогрес у втіленні проєвропейських реформ з середньою експертною оцінкою 8,1 із 10 балів. Найбільше балів Україна отримала у впровадженні реформи законодавства про медіа – 10 балів, законодавства про нацменшини – 9 балів, продовження судової реформи – 9 балів та антикорупційної реформи – 8,5 балів.

****

Новини громадського сектору

Центр «Нова Європа» провів Другий EU Accession Exchange Forum

28 вересня партнер Програми «Долучайся!» Центр «Нова Європа» організував у Києві Другий Accession Exchange Forum за участі міжнародних та українських експертів і високопосадовців. На Форумі обговорювалися виклики війни, розв’язаної Росією, для інтеграції України в ЄС, реформування ЄС для нових членів, а також реформи в країнах-кандидатах. Під час заходу також відбулася презентація моніторингу виконання Україною рекомендацій ЄС «Candidate Check-5».

Детальніше

****

ОГС закликають парламент призначити керівника Комітету з питань свободи слова 

27 вересня партнер Програми «Долучайся!» Рух ЧЕСНО ініціював заяву громадських організацій та медіа до Верховної Ради України щодо майбутнього призначення голови Комітету з питань свободи слова. ОГС висловлюють занепокоєння щодо непрозорості інституції та наголошують на необхідності дотримання демократичних принципів під час її переформатування. Вони закликають призначити керівником комітету представника опозиції з бездоганною репутацією. 

Детальніше

****

Центр розвитку інновацій запрошує долучитися до розробки модуля е-демократії

Центр розвитку інновацій розпочинає етап моделювання процесу функціонування модуля eDem у системі управління відбудовою DREAM. Для цього ОГС розробить технічне завдання на основі результатів дослідження рівня залучення всіх зацікавлених до процесу відбудови. Станьте одним з учасників робочої групи щодо моделювання цього процесу, заповнивши анкету за посиланням нижче. 

Детальніше

****

Українська античність створила дайджест проєктів відновлення молодіжних просторів на звільнених територіях 

ГО «Українська античність» опублікувала дайджест молодіжних проєктів, спрямованих на відновлення молодіжних просторів у Харківській, Сумській та Чернігівській областях в рамках ініціативи «Активна позиція мого регіону. Очима дітей». Мета дайджесту – розповісти про процес створення молодіжних просторів, залучити подальшу підтримку та вмотивувати молодь долучатися до громадських ініціатив.

Детальніше

****

Фонд «Захист!» спрямував майже 7 мільйонів гривень на допомогу родинам Херсонщини 

Фонд громади міста Херсон «Захист!» завершив проект «Рятуймо разом Херсон. Діти». З березня 2022 року по вересень 2023 року ОГС підтримала 2870 родин, які отримали пряму фінансову допомогу у розмірі 2200 гривень. Загалом ОГС спрямувала на допомогу 6 509 563 гривень. 

Детальніше

****

Антикорупційний штаб використовує передові технології для документування військових злочинів 

Вторгнення Росії завдало неймовірної шкоди культурній та цивільній інфраструктурі країни. У відповідь на ці виклики, партнер Програми «Долучайся!» Антикорупційний штаб взяв на себе ініціативу задокументувати злочини Росії проти культурної спадщини. Використовуючи Project Providence – безпечну платформу автентифікації фотографій – ОГС задокументувала пошкодження 572 об’єктів, серед яких школи, церкви та музеї. Дивіться відео, щоб дізнатися, як ОГС використовує передові технології для документування злочинів Росії.

****

Програма «Долучайся!» підтримає Lviv BookForum 

5-8 жовтня Програма «Долучайся!» візьме участь у Lviv Book Forum – найбільшому книжковому ярмарку в Україні. У програмі Форуму – літературні заходи та конкурси, презентації видавництв та авторів, зустрічі з авторами, дискусії, круглі столи, вистави.

5 жовтня запрошуємо вас відвідати нашу панельну дискусію, присвячену охороні культурної спадщини. 7 жовтня Програма «Долучайся!» спільно з Transparency International Ukraine проведуть дискусію, присвячену залученню громадян до повоєнної відбудови. Слідкуйте за нашою сторінкою у Facebook, щоб не пропустити більше інформації та анонсів. 

****

Можливості

Перегляньте наші можливості

Ми раді запропонувати більше можливостей для тих, хто в пошуках роботи та для громадянського суспільства:

  • Запрошуємо фахівців, зацікавлених у можливостях роботи, переглянути оновлені вакансії – https://bit.ly/41mdHN5
  • Конкурс грантів для громадських ініціатив – https://bit.ly/43Eb4Ih

****

Конкурс міні-грантів на дослідницькі проєкти в громадах

Cedos та Інститут європейської політики оголошують конкурс міні-грантів для організацій громадянського суспільства на реалізацію дослідницьких проєктів у громадах щодо відновлення і європейської інтеграції. Метою проєкту є посилення українських аналітичних центрів та ОГС, поглиблення їхньої співпраці з місцевими органами влади і надання необхідних інструментів для ефективного сприяння процесам відновлення та євроінтеграції. Заявки приймаються до 22 жовтня 2023 року.

Детальніше

****

Що ми читаємо

7 критеріїв ЄС: місія не завершена. Чому є ризик отримати відмову в переговорах про вступ

Наприкінці жовтня Єврокомісія має представити щорічну доповідь щодо розширення, яка для України може стати історичною. У ній, як очікується, Єврокомісія рекомендує розпочати офіційні переговори про вступ України до ЄС. Читайте статтю Сергія Сидоренка, редактора «Європейської правди» про те, чи Україна показала прогрес у виконанні семи критеріїв ЄС та які є перепони для досягнення рівня, що дозволяв би відкрити переговори про членство. 

Детальніше

****