У мирний час люди жертвували кошти, щоб відчути себе кращими та допомогти тим, хто перебуває у скруті. Сьогодні ж, коли нашою першочерговою метою є перемога над державою-агресором, ми спостерігаємо небувалий приріст волонтерства та доброчинності. Дані нашого Загальнонаціонального опитування щодо громадського залучення вказують, що 72% українців жертвували кошти на підтримку боротьби з російською агресією. Чи змінилися мотиви громадян після повномасштабного вторгнення? Дослідження Zagoriy Foundation виявило, що традиційно домінуючими мотивами благодійності в Україні є співчуття та усвідомлення того, що від біди у країні сьогодні ніхто не застрахований. Проте у 2022 році актуалізувалися і ідеологічні мотиви: почуття патріотизму, прагнення долучитися до розв’язання важливих проблем, усвідомлення обов’язку перед суспільством. Дізнайтесь більше у нашому графіку тижня!
****
Програма «Долучайся!» та НАЗК поцікавились, що означає доброчесність для Масі Найєма
Ми часто говоримо, що доброчесність – це базова риса, яка має скеровувати всі наші вчинки. У рамках спільної просвітницької кампанії Програми «Долучайся!» та Національного агентства з питань запобігання корупції, ми поцікавились, що таке доброчесність для Масі Найєма, адвоката, громадського діяча та військовослужбовця Збройних сил України. Тисніть на посилання, щоб дізнатися, яку ціну платить Україна за свободу і демократію, а також про повагу до цінностей, доброчесні вчинки, корупцію і зміни в суспільстві. Більше корисних підказок про практики доброчесності ви знайдете на сайті study.nazk.gov.ua та у соцмережах за хештегом #доброчесністьперемагає.
****
Ініціатива NEST встановлює модульні будинки для українців, що втратили житло через війну
Агресія Росії лишила тисячі українських родин без даху над головою. Щоб допомогти українцям повернутись на власну землю та возз’єднатися з родинами, благодійний фонд Сергія Притули запустив ініціативу NEST. NEST дає можливість людям безкоштовно отримати мобільний тимчасовий будинок та встановити його на власній ділянці. Перший будинок отримала родини з Макарова, яка втратила свій дім через обстріл Росією. Тисніть на посилання, щоб дізнатися більше та долучитися до ініціативи.
****
Мережа захисту національних інтересів «АНТС» ініціювала кампанію, щоб забезпечити українські громади генераторами
Росія кілька місяців проводить масовані ракетні атаки на українську енергетичну систему. Щоб підтримати український народ у його боротьбі за виживання, Мережа захисту національних інтересів «АНТС» спільно з партнерами із Франції, організаціями Stand with Ukraine, U4U розпочинає кампанію «Des Lumières pour l’Hiver» (Вогні для зими). Зокрема активісти закликали кожну французьку громаду доставити принаймні один генератор для соціальної інфраструктури в громади України та перешкодити «холодомору» в Україні.
****
Українська академія лідерства провела акції до Дня пам’яті жертв Голодомору
24-28 листопада до Дня пам‘яті жертв Голодомору випускники Української академії лідерства провели акції у різних містах Європи під назвою «Uncounted 1932.2022. Food as a weapon of genocide». Концепція акції – вуличний ресторан зі «стравами» часів Голодомору. Так молодь хоче розповісти про геноцид, який чинив СРСР 90 років тому та злочини, які продовжує чинити сучасна Росія під час війни. У рамках акції відбувся збір коштів на їжу на та найнеобхідніші речі мешканцям звільнених територій. Також активісти закликали громадян країн ЄС підтримати свої уряди у допомозі Україні та підписати петицію до Європейського парламенту, щоб винні у геноциді в Україні були покарані.
****
Молоді активісти здобули Львову звання молодіжної столиці Європи
23 листопада Львів здобув статус молодіжної столиці Європи 2025 року. Ініціаторами спільної заявки міст України на конкурс стала команда мережі молодіжних просторів ТВОРИ! Молодіжна столиця Європи – це титул, який Європейський молодіжний форум щороку надає містам, щоб розширити їх можливості, активізувати молодь та зміцнити європейську ідентичність. Обране місто отримує шанс продемонструвати свої інноваційні ідеї, проєкти та заходи, спрямовані на те, щоб голос молодих людей був почутий, та впровадження нової молодіжної перспективи у всі аспекти життя.
****
Група громадського моніторингу «ОЗОН» оголошує Національну моніторингову кампанію укриттів
Останнім часом зростає загроза ракетних обстрілів і важливо, щоб українці мали якісні захисні споруди для захисту. Тому група громадського моніторингу «ОЗОН», заснована Центром громадянських свобод, ініціює Національну моніторингову кампанію. Протягом 3 місяців волонтери оцінюватимуть укриття України на основі спеціально розробленої форми, щоб дізнатися, наскільки якісним є фонд захисних споруд та як можна покращити ситуацію. Тисніть на посилання, щоб долучитися!
****
Українські активісти відвідали Кенію та Ефіопію, щоб просувати імідж України в Африці
20 листопада представники громадянського суспільства України разом з науковим керівником Фонду «Демократичні ініціативи» ім. Ілька Кучеріва розпочали адвокаційний візит до Кенії та Ефіопії. Делегація зустрілася з місцевими політиками, урядовцями, представниками бізнесу та громадянського суспільства, щоб налагодити партнерство між українськими та східноафриканськими організаціями, просувати імідж України, привернути увагу до негативних наслідків співпраці з Росією та подолати плив Росії на контенті.
****
Громадські організації закликають відновити електронне декларування
Електронне декларування – одне із важливих досягнень у реформах після Революції Гідності. Проте в перші тижні повномасштабного вторгнення Росії обов’язкове подання декларацій було призупинене. Громадські організації переконані, що неподання декларацій та відсутність їхньої перевірки максимально сприяє корупції та зловживанням. Тому ОГС вимагають у народних депутатів якнайшвидше прийняти законопроєкт № 8071, який відновлює подання та перевірки електронних декларацій.
****
Вакансії: Програма «Долучайся!» шукає кваліфікованих фахівців
Шукаєте роботу? Це ваш шанс приєднатися до команди Програми «Долучайся!», яка невпинно зростає. Ми пропонуємо цілу низку цікавих вакансій:
– Програмний менеджер/ка з культури та мистецтва https://bit.ly/
– Програмний менеджер/ка з цифрових інновацій https://bit.ly/
– Програмний менеджер/ка з організації заходів https://bit.ly/3EyNfHe
– Програмний менеджер/ка з мережування і коаліцій https://bit.ly/
– Програмний менеджер/ка з громадянської освіти https://bit.ly/3g9D1DN;
– Програмний менеджер/ка з соціальної згуртованості https://bit.ly/
– Фахівець/чиня з фінансів https://bit.ly/
– Фахівець/чиня з грантів та контрактів https://bit.ly/
– Фахівець/чиня з закупівель https://bit.ly/
Зацікавились? Тисніть на посилання, щоб ознайомитися з обов’язками і кваліфікацією та не вагайтесь надсилати резюме і мотиваційні листи!
****
Інтерньюз Україна оголошує конкурс грантів для розбудови взаємодії виборців з депутатами
Інтерньюз Україна в межах реалізації Програми USAID «РАДА: наступне покоління» оголошує грантову програму для громадських організацій. Мета конкурсу – підтримати реалізацію проєктів, спрямованих на розбудову взаємодії та співпраці народних депутатів України з виборцями в межах округу або регіону в умовах воєнного стану, залучення громадян до процесу прийняття рішень та роботи парламенту, комунікацію реформ і публічних консультацій. Заявки приймаються до 9 грудня 2022 року.
****
БО «Мережа 100 відсотків життя Рівне» оголошує конкурс грантів для організацій, що підтримують населення під час війни
БО «Мережа 100 відсотків життя Рівне» запрошує громадські та благодійні організації до участі в конкурсі суб-грантів у проєкті EU4CSOs Emergency Actions задля підтримки ОГС, які працюють в умовах надзвичайних ситуацій і підтримують цивільних людей, які опинились у кризових ситуаціях. Прийом проєктних пропозицій відбувається постійно до офіційного завершення, про яке буде повідомлено на сайті організації.
****