Думати про відбудову ніколи не пізно. Попри те, що війна ще триває, держава та громадянське суспільство вже думають про шляхи та галузі для інвестицій та повоєнної відбудови. Що є запорукою успішного партнерства? Українські громадські організації готові відповісти: чесність – найкраща звичка. Прозорість теж. Інклюзія – також.
У цьому випуску нашого ньюзлетера ми розглядаємо останні новини українського громадянського суспільства, яке бореться за забезпечення прозорої післявоєнної відбудови, та низку можливостей, які пропонуються українським активістам. Долучайтеся до нашого щотижневого дайджесту!
****
Для молоді волонтерство часто є першим досвідом громадського активізму. Але для українців сплеск волонтерства відбувся з початком повномасштабного вторнення Росії. За результатами опитування «Молодіжне волонтерство в Україні», проведеного IREX, 50% молоді вперше долучилися до волонтерства з 24 лютого 2022 року. Ще 67% вказують, що волонтерять на регулярній основі. Основними мотивами для респондентів є глобальні цінності українського суспільства, серед яких патріотизм, бажання принести вклад у спільну перемогу, почуття єдності, можливість стати частиною спільної справи. І навпаки, серед основних бар’єрів – брак часу, сімейні обставини, страх перед новим, страх відповідальності.
****
Transparency International Україна анонсували проєкт, що забезпечить інклюзивну, прозору та підзвітну відбудову
Transparency International Україна вже багато років допомагає державі стати сильнішою і спроможнішою. Щоб забезпечити чесні та прозорі процеси та пододання корупції під час відбудови України, ОГС об’єднала зусилля з проєктом USAID «ВзаємоДія» та запустила спільний проєкт «ТІ Україна за інклюзивну, прозору та підзвітну відбудову». На сайті вже можна ознайомитися з першим дослідженням.
****
Громадські організації об’
Проєкт включає шість українських громадських організацій та аналітичних центрів, які об’єдналися в консорціум, щоб забезпечити урядовців та парламентарів експертно-аналітичною та комунікаційною підтримкою у вирішенні актуальних соціальних і державних проблем за європейськими стандартами належного врядування. Метою проєкту є підвищення спроможності державних органів задля підтримки, адаптації та розвитку політики для просування демократії, верховенства права та сталого економічного розвитку.
****
Ініціатива «Трибунал для Путіна» закликає не дозволити Росії ун
Ініціатива «Трибунал для Путіна» (T4P) оприлюднили заяву, в якій привертають увагу до порушення норм міжнародного права Росією на окупованих територіях та на спекулюцію поняттями «ЛНР» та «ДНР», щоб уникнути відповідальності. Активісти закликають забезпечити від Росії дотримання норм міжнародного права на всіх окупованих територіях і провести незалежне розслідування скоєних там міжнародних злочинів.
****
Центр «Нова Європа» проаналізував, як вибори-2022 у США вплинуть на Україну
Дізнайтесь про те, як майбутні вибори в США можуть вплинути на Україну у матеріалі, підготовленому директоркою Центру «Нова Європа» і опублікованому на «Європейській правді». Авторка стверджує, що незалежно від результату виборів, найкращий спосіб зберегти підтримку США – створити тривале враження, що Україна перемагає у війні. Вона також підкреслює, що важливо переконати Конгрес, що Україна змінюється і зруйнувати образ «однієї з найкорумпованіших країн світу». Тисніть на кнопку, щоб дізнатися більше!
****
ЧЕСНО закликає владу не співпрацюват
Рух ЧЕСНО опублікував матеріал «Хто хоче визнати суб’єктність фейкової влади на окупованих територіях?», в якому проаналізував законопроєкти, які регулюють контакти та взаємодію органів влади України з окупантами та їх виконавчими органами. Активісти попереджають, що ці законопроєкти суперечать положенням міжнародного гуманітарного права, а також українським нормативно-
****
У Києві та Львові відбудеться конференція «Зі стійкості до відновлення: ключова роль громадянського суспільства України»
29-30 вересня у Києві та Львові відбудеться конференції «Зі стійкості до відновлення: ключова роль громадянського суспільства України». Конференція об’єднає представників громадянського суспільства, фахівців, волонтерів, представників влади та міжнародних організацій для обговорення ролі громадянського суспільства у відновленні України. Подію можна буде переглянути онлайн. Повна програма усієї конференції доступна на сайті.
****
Активісти обговорять наслідки
Військова агресія Росії завдає надзвичайної шкоди довкіллю, що призводить до довготривалих наслідків, які вимагають системного вирішення. Приєднуйтесь до онлайн дискусії, яка відбудеться 7 жовтня, та долучайтеся до експертного
****
Програма Мріємо та діємо збирає історії молоді, яка творить майбутнє України
Робите щось для України, щоб наблизити перемогу у війни? А що як про ваш проєкт розкажуть, і у вас з‘являться десятки натхненних послідовників? Програма Мріємо та діємо збирає історії молоді, яка творить майбутнє України. Ви розповідаєте свою історію, а потім її публікують на платформі www.diemo.in.ua, яка є освітнім ресурсом про громадську активність. Не вагайтесь! Можливо саме ваша історія допоможе іншим активістам втілити свою ініціативу.
****
Програма USAID «РАДА: наступне покоління» оголошує конкурс робіт молодих
Програма USAID «РАДА: наступне покоління» оголошує конкурс робіт молодих вчених до наукової конференції «Парламент в умовах війни» До участі запрошуються випускники вищих навчальних закладів, аспіранти, науковці, які працюють або навчаються в університетах та науково-дослідних установах і досліджують тему парламентаризму. Роботи приймаються до 17 жовтня.
****