Новини громадянського суспільства України, 27 березня

В цьому випуску ми досліджуємо витривалість та силу духу, яка має визначальну роль для України та її народу в часи війни. Ми зібрали новини, що підкреслюють волю українців до відновлення та процвітання – від управління наслідками міграції населення до посилення голосу України за кордоном. 

Читайте разом з нами та надихайтесь стійкістю українців!

****

Обстріли енергетичного сектору України призвели до масової міграції населення за кордон, а також значних переміщень всередині країни. Згідно із дослідженням «Як на міграцію населення України вплинули російські обстріли в жовтні 2022 — січні 2023 року» від Міжнародного центру Української перемоги та Громадянської мережі «Опора», після обстрілів 15 і 23 листопада кількість виїздів за кордон збільшилась на понад 60%, порівняно з попередніми днями. Подібна тенденція зберігається протягом всього періоду дослідження, що базується на інформації наданій телекомунікаційною компанією «Vodafone Україна». 

Читати дослідження

****

Новини громадського сектору

Партнери програми «Долучайся!» працювали над підвищенням видимості України на міжнародному рівні

22-23 березня команда програми «Долучайся!» провела у Києві тематичну зустріч партнерів, присвячену підвищенню обізнаності про Україну в світі. Протягом двох днів заходу учасники обговорювали можливості для посилення пприсутності України в міжнародному інформаційному полі, зокрема серед країн Глобального Півдня, та розвитку партнерств для протидії пропагадні Росії й допомоги у відновленні України.  

****

Українські громадські діячки потрапили до списку «УП100: сила жінок»

21 березня онлайн-видання «Українська правда» оприлюднило список «УП 100. Сила жінок», в якому відначило українок, що своєю працею наближають перемогу. До списку увійшли представниці культури, освіти й науки, бізнесу, креативних індустрій та моди, державного управління та політики, спорту та громадського сектору.  

Серед відзначених – представники партнерський організацій програми «Долучайся!» – Олександра Матвійчук, голова «Центру громадських свобод»; Дарʼя Каленюк, виконавча директорка громадської організації «Центр протидії корупції»; Ганна Новосад, співзасновниця SavEd. 

Дізнатись більше

****

ГО Civic.Space презентувала платформу для діджиталізації культурної спадщини HATA Hub 

26 березня наші партнери з ГО Civic.Space презентував платформу HATA Hub, що обʼєднуватиме митців та активістів у сфері культури для збереження української культурної спадщини.  

На першому заході Heritage Tech Meetup, організованому HATA Hub експерти обговорили успішні приклади технологічних проектів, що мали на меті збереження культурної спадщини під час війни. 

Дізнатись більше

****

«Місто Розумних» розповідають, чому варто навчитися цивільним у часи війни 

19 березня організація “Місто Розумних” випустила велику статтю із практичними порадами для цивільних щодо домедичної допомоги, психічного здоровʼя та інформаційної безпеки.   

В публікації також зазначені джерела інформації та навчальні центри, де можна здобути нові знання та корисні навички. 

Читати статтю

****

Центр спільних дій розповідає про стійкість та спроможність у громадах в часи повномасштабної війни 

26 березня Центр Спільних дій презентував результати свого дослідження «Громади воєнного часу. Витривалі та спроможні». За підтримки ІСАР Єднання, аналітикам вдалося дослідити 12 територіальних громад в шести областях України, та дати відповіді на питання: як громадам вдалося адаптуватися до війни, та як посилити їхню стійкість майбутньому? Як забезпечити відновлення громад та залучити до цього процесу громадян?  

Дослідження розповідає про найефективніші практики місцевих органів влади щодо відновлення територіальних громад. 

Дізнатись більше

****

Кар’єрні можливості у нас та у наших партнерів! 

Запрошуємо фахівців, які шукають роботу, переглянути вакансії в ENGAGE  

        Нові вакансії в Pact: 

  • Фахівець/-чиня з програмної діяльності в проєкт USAID «Розбудова стійкої системи громадського здоров’я»: https://bit.ly/3VBlNkV

        Нові вакансії від наших партнерів:   

  • Контент-продюсер/-ка зі знанням роботи YouTube до Мережі захисту національних інтересів “А Н Т С” – bit.ly/4aulKMg
  • Комунікаційник/-ця, проектний менеджер та асистент директора в Центр “Нова Європа” – https://bit.ly/49llLBe
  • Грантрайтер/-ка в Українську Академію лідерства – https://bit.ly/3voKFlt 
  • Керівник/-ця комунікацій в Рух “Чесно” – https://bit.ly/3VwvjWA

Що ми читаємо

Як смартфони та мобільні додатки сприяли стійкості українців після повномасштабного вторгнення Росії?  

В дослідженні аналітиків центру “Нова Європа” розглядається трансформація ролі смартфонів у житті українців з лютого 2022 року у “хаби стійкості”, в яких умістився ледь не весь функціонал громадянської активності – від мобільного онлайн-офісу до волонтерського хабу. Автори також розглядають аспекти цифрової безпеки, зміну ставлення опитаних українців до важливості захисту їхніх даних, а також інформаційні ресурси, які стали найбільш корисними для українців в часи повномасштабної війни. 

Читати дослідження