Новини громадянського суспільства України, 26 жовтня

У нашу епоху потужних та всюдисущих медіа, інформація доступна скрізь, що перетворює нас із мисливців за нею на її здобич. Попри відносну свободу інтернету, ми скуті обмеженнями та прихованими небезпеками дезінформації. Українське громадянське суспільство завжди фокусувало свої зусилля на освіті, розвінчуванні міфів та наданні громадянам перевіреної та правдивої інформації.
У цьому випуску нашого ньюзлетера ми пропонуємо ознайомитись зі станом свободи інтернету в Україні, зусиллями аналітичних центрів у протидії пропаганді та дезінформації, а також можливостями для розвитку громадянського суспільства. Долучайтеся до нашого щотижневого дайджесту.

****

Обмеження свободи в Інтернеті значно впливає на життя та права людини, адже позбавляє громадян основних каналів комунікації та можливості брати участь у прийнятті політичних рішень. Нещодавно Freedom House оприлюднили звіт Freedom on the Net 2022, для якого дослідили 70 країн, на які припадає 89 відсотків світових користувачів Інтернету. Так, 17 країн названо «вільними», 32 оцінено як «частково вільні», а 21 – як «невільні». Україна отримала 59 балів зі 100 можливих і була визнана «частково вільною» країною. Серед основних перешкод звіт перелічує блокування онлайн-ресурсів, численні арешти інтернет-користувачів і тиск, що призводить до самоцензури. Більше інформації в нашому графіку тижня! 

****

Фонд «Демократичні ініціативи» дослідили вплив російської пропаганди в Африці 

Більшість африканських країн підтримують сформований Росією наратив, що основна причина війни в Україні – розширення НАТО на Схід. Тому час від часу вони порушують питання про компроміс з Путіним. Науковий директор Фонду «Демократичні ініціативи» імені Ілька Кучеріва нещодавно завершив адвокаційний візит у складі делегації представників громадянського суспільства до Нігерії та Гани. Тисніть на посилання нижче, щоб дізнатися ключові висновки з цієї поїздки. 

Детальніше

****

CASE Україна розпочинає кампанію із захисту прав платників податків 

20 жовтня CASE Україна запустили кампанію підтримки петиції до Президента України щодо забезпечення презумпції невинуватості для українських платників податків. Автори вимагають визнати на найвищому політичному рівні право платника податків на презумпцію невинуватості з метою забезпечення верховенства права. ОГС наголошує, що це стане відправною точкою для перегляду усієї податкової та митної практики в Україні та пожвавить українську економіку. 

Детальніше

****

Центр Громадянських Свобод проводить відкриті лекції, присвячені міжнародному гуманітарному праву 

Центр Громадянських Свобод та міжнародна юридична фірма PILPG розпочали серію відкритих лекцій, присвячених міжнародному гуманітарному праву. У п’ятницю, 21 жовтня, відбулась перша лекція Грегорі Нуна «Огляд міжнародного гуманітарного права та його застосування в контексті російського вторгнення в Україну». Тисніть, щоб переглянути запис лекції англійською. ОГС також підготувала матеріал з відповідями на найпоширеніші запитання щодо міжнародного гуманітарного права. 

Детальніше

****

Центр Разумкова взяв участь у Європейській конференції аналітичних центрів 

19-20 жовтня 2022 року Центр Разумкова був представлений на Конференції аналітичних центрів і їх партнерів з усієї Європи в Берліні, організованої Німецьким товариством зовнішньої політики (DGAP). Завдяки участі у конференції Центру вдалося привернути увагу до впливу російсько-української війни та обговорити роль аналітичних центрів у наданні об’єктивної оцінки подій та пошуку оптимальних шляхів післявоєнного відновлення. 

Детальніше

****

EdCamp разом з партнерами запускають серію лекцій про інформаційну гігієну під час війни

EdCamp та ініціатива з інофогігієни «Як не стати овочем» запускають серію лекцій, де практики розкажуть, як фільтрувати інформацію під час війни та як сформувати інформаційну гігієну. Запис першої з онлайн-лекцій «Перезимувати. Як підготуватися до зими і не стати жертвою пропаганди, паніки, істерики і маркетингу» вже можна переглянути онлайн. Наступна розмова відбудеться 31 жовтня з Мирославою Барчук, провідною журналісткою українського телебачення та медіапростору.

Детальніше

****

Експерти проведуть дискусію про цифрові інструменти для відновлення України 

Київська школа економіки (KSE), RISE Україна та Prozorro.Sale запрошують долучитись до онлайн-трансляції дискусії «Цифрові інструменти відновлення України», присвяченій шляхам забезпечення прозорого і розумного управління відбудовою. У межах заходу відбудеться презентація дослідження щодо підходів до відбудови України та концепції RISE Україна щодо цифрового управління відбудовою. Захід буде транслюватися українською мовою, 28 жовтня з 15:00 до 18:30, на сторінці KSE у Facebook.  

Детальніше

****

Кримськотатарський Ресурсний Центр проаналізували порушення прав людини в окупованому Криму

26 жовтня Кримськотатарський Ресурсний Центр представив аналіз порушень прав людини в окупованому Криму за 9 місяців 2022 року. За даними організації за звітний період російські силовики провели 25 обшуків, 108 затримань і 124 допитів, опитувань і «бесід». Загальна кількість арештів за 9 місяців поточного року становить 138 випадки. Велика частина порушень з боку окупантів припадає на представників корінного кримськотатарського народу. Окрім того, КТРЦ проаналізували порушення прав людини на тимчасово окупованих територіях Запорізької та Херсонської областей. Тисніть на посилання, щоб ознайомитися з матеріалами. 

Детальніше

****

Вакансія: Пакт шукає програмних асистентів/ок 

Пакт шукає програмних асистентів/ок для п’ятирічної програми з розбудови стійкості системи громадського здоров’я. Програма має на меті посилити спроможність системи охорони здоров’я, стандарти та доступ до основних медичних послуг під час криз на зразок COVID-19, та інших викликів, пов’язаних зі здоров’ям. Програмні асистенти надаватимуть підтримку технічній команді проекту. Щоб подати заявку, надішліть мотиваційний лист та резюме за електронною адресою onechyporko@pactworld.org не пізніше 31 жовтня 2022 року. 

Детальніше

****

IREX оголошує грант на створення/відновлення органів шкільного самоврядування  

IREX шукає кваліфіковані партнерські організації для розробки та впровадження програми створення/відновлення органів шкільного самоврядування в межах програми «Мріємо та діємо». Обрані організації співпрацюватимуть з IREX у впровадженні програми, щоб забезпечити здобуття школярами віком 10-17 років навичок громадянської активності та обізнаності, лідерства та соціального впливу, планування і  розробки рішень для ефективної системи шкільного самоврядування у громадах. Кінцевий термін подачі заявки – 31 жовтня 2022 року.  

Детальніше

****

Інститут перспективних досліджень оголошує конкурс стипендій 

Інститут перспективних досліджень разом із партнерами оголошує спільний конкурс стипендій «Ревізіонізм і фальсифікація, свідчення та докази» на 2023/2024 навчальний рік. Окрім критичних наукових підходів, конкурс вітає митців, які працюють над висвітленням ревізіонізму та його наслідків у реальному житті, медіа та інших форматах. Кінцевий термін подачі заявки – 30 жовтня 2022 року. 

Детальніше

****

Американський дім у Києві запускає міжнародну онлайн-програму обміну Camp Identity

Як ми формуємо свою ідентичність та визначаємо національність в умовах мультикультурного світу? Щоб знайти відповіді на ці та інші запитання і дослідити питання ідентичності, Американський дім у Києві спільно з мережею американських центрів запускає міжнародну онлайн-програму обміну, що об’єднає молодь з України, США, Молдови та Грузії. Тривалість програми: 9-23 листопада. Поспішіть зареєструватися, адже дедлайн подачі – 30 жовтня.

Детальніше

****