Новини громадянського суспільства України, 26 липня

У боротьбі з корупцією, що завжди становить серйозну загрозу для демократії, громадянське суспільство відіграє важливу роль, спрямовуючи свої зусилля на посилення прозорості, підзвітності та ефективного врядування. У цьому випуску ми раді представити вам результати нашого національного опитування «Стан корупції в Україні. Сприйняття, досвід, ставлення», що вимірює досвід та сприйняття корупції серед громадян України з 2007 року. Наше опитування є одним з небагатьох, яке також має на меті дослідити думку громадян України, які є внутрішньо переміщеними особами або шукають тимчасового захисту за кордоном. Крім того, ми поілимось новинами наших партнерів із громадянського суспільства, а також нагадаємо про гранти та можливості працевлаштування. Читайте та дізнайтеся більше!

****

Чи змінилося ставлення українців до корупції під час війни? Згідно з нашим нещодавнім  національним опитуванням «Стан корупції в Україні. Сприйняття, досвід, ставлення», проведеним взимку 2023 року, 89% українців вважають корупцію серйозною проблемою в країні. Хоча українці визнають серйозність і поширеність корупції, рівень нетерпимості до надання хабарів, подарунків або неофіційних послуг для вирішення особистих проблем помітно зріс. На думку 53% респондентів, такі дії ніколи не можуть бути виправдані, порівняно з 42% у 2021 році. 14% повідомили, що за останні 12 місяців вони або члени їхніх родин стикалися з будь-якими проявами корупції. Найдієвішими методами у боротьбі з корупцією громадяни вважають повідомлення в ЗМІ (39%) та правоохоронні органи (31%), відмову від хабарів (32%), а також ініціювання та підписання петицій (28%).

****

Новини громадського сектору

Центр протидії корупції викриває незаконний витік матеріалів топ-корупційних справ 

17 липня Центр протидії корупції подав заяву про злочин у зв’язку із незаконним оприлюдненням матеріалів негласних слідчих дій в справі про хабарництво колишнього голови Верховного Суду України. В організації наголосили, що нещодавні публікації ЗМІ щодо цієї справи порушують встановлені процедури та можуть перешкоджати розслідуванню.

Детальніше

****

Харківська обласна військова адміністрація скасувала необґрунтований тендер після розслідування Харківського антикорупційного центру  

19 липня Харківський обласний військовий комісаріат  скасував тендер на послуги зі зв’язків з громадськістю вартістю 2 мільйони гривень після розслідування Харківського антикорупційного центру. Громадська організація також виявила, що з моменту вторгнення Росії в Україну адміністрація вже витратила понад 12 мільйонів гривень на різні послуги, пов’язані зі ЗМІ. 

Детальніше

****

Центр «Нова Європа» та Мережа захисту національних інтересів (АНТС) обговорили шлях України до членства в НАТО

24 липня Центр «Нова Європа» та Мережа захисту національних інтересів (АНТС) провели дискусію «На шляху до членства в НАТО: Україна як безпековий гарантер Європи». Експерти проаналізували результати саміту НАТО у Вільнюсі, дослідили, як їх Україна може трансформувати у чіткі та досяжні зобов’язання, а також обговорили потенційні наслідки ухиляння від рішучих кроків з відновлення довгострокового миру в Європі.

Детальніше

****

Українська античність підтримала молодіжні проекти, спрямовані на відновлення молодіжних просторів Сумщини 

17 липня «Українська античність» оголосила двох переможців проекту «Активна позиція мого регіону. Очима дітей» у Сумській області, які отримають по 3 000 доларів США на реалізацію своїх проектів. Зокрема, команда зі Свеси створить молодіжний простір для кінопоказів, дискусій, книжкових клубів та заходів на соціально значущі теми, а переможці з Тростянця –молодіжний мобільний простір для проведення освітніх воркшопів та різноманітних заходів для місцевої молоді. 

Детальніше

****

Смарт Освіта запустила платформу психологічної допомоги для освітян 

Безкоштовна платформа Resilience.help, запущена «Смарт Освітою», пропонує психологічну підтримку для всіх учасників освітнього процесу. Також платформа інтегрує найкращі світові та вітчизняні практики психологічної допомоги та є централізованим хабом, де зібрані навчально-методичні ресурси, інструменти, методики, статті та повноцінні програми для освітян і шкільних психологів. 

Детальніше

****

Можливості

Перегляньте наші можливості

Ми раді запропонувати можливості для тих, хто в пошуках роботи, для представників громадянського суспільства та постачальників послуг:

  • Запрошуємо фахівців, зацікавлених у можливостях роботи, переглянути актуальні вакансії – https://bit.ly/41mdHN5

  • Конкурс грантів для громадських ініціатив – https://bit.ly/43Eb4Ih

****

У Києві відбудеться Український молодіжний форум

10-12 серпня Рада з молодіжних питань при Президентові України спільно з Міністерством молоді та спорту України проведуть Український молодіжний форум, присвячений Міжнародному дню молоді та покликаний зібрати на одному майданчику представників молодіжної сфери з різних куточків України. Зареєструйтесь до 30 липня, щоб взяти участь.

Детальніше

****

Global Teacher Prize Ukraine продовжує збір історій про вчителів воєнного часу

Щорічна премія Global Teacher Prize Ukraine оголосила збір історій, що надихають, про вчителів, які продовжують навчати всупереч викликам війни, розвивають українську освіту та залишаються агентами змін. Збір історій триває до 1 вересня.

Детальніше

****

Що ми читаємо

Закони, що «охолоджують»: відстеження впливу законів про «фейкові новини» на свободу міжнародної преси

Поширення дезінформації та неправдивої інформації (MDM) онлайн стало однією з найактуальніших проблем нашого часу. У всьому світі людей оточує неправдива й оманлива інформація про здоров’я, політику та науку. Журналісти знаходяться на передовій цих цифрових битв за правду, працюючи над тим, щоб громадянам отримували правдиві новини. Читайте матеріал Центру міжнародної допомоги медіа, щоб дізнатися більше про обмеження, з якими стикається незалежна журналістика, коли уряди ухвалюють законодавство для боротьби із загрозами MDM, які, як навмисно, так і ненавмисно порушують свободу преси.

Детальніше

****