Минуло три місяці відтоді, як війна зірвала блиск із життя та назавжди змінила наші душі. Героїзм, ненависть, біль втрат, незламність, та дещиця скрипучих повітряних сирен злилися у важке ядро планети Надія.
Ми не очікуємо, що війна закінчиться уже завтра, проте впевнені, що Україна переможе. На цьому шляху нам потрібне надійне плече, на яке можна спертися. Українське громадянське суспільство, як і кожен громадянин на своєму місці, засукали рукави та кинулися в бій на власних фронтах.
У цьому випуску нашого довгоочікуваного ньюзлеттера ми покажемо, як громадський сектор відреагував на війну та привітаємо хоробрість, творчість та співчуття тих, хто допомагає своїм співгромадянам своєю невтомною працею на передовій активізму.
24 лютого історія пішла найжахливішим шляхом із мільярда можливих. Але суспільство знову об’єдналося, щоб протистояти агресору та відстояти демократичний шлях України. Стійте на своєму. Підтримуйте кого можете. Насолоджуйтесь моментами спокою та відпочинку. Україна переможе!
****
Національний фонд на підтримку демократії відзначить українські громадські організації спеціальною нагородою
18 травня Національний фонд демократії (NED) оголосив про наміри відзначити спеціальною нагородою за підтримку демократії Центр протидії корупції, Центр громадянських свобод, Лабораторію журналістики суспільного інтересу, Українську волонтерську службу. Як зазначає NED, ці організації продовжують свою критично-важливу роботу, просуваючи та захищаючи права людини, вимагаючи відповідальності, зміцнюючи незалежні ЗМІ та здобуваючи підтримку для України під час війни.
****
Подавайтеся! Ми оголошуємо грантовий конкурс
Не пропустіть чудову можливість для громадянського суспільства! Програма «Долучайся!» продовжує підтримувати ініціативи, які вирішують невідкладні потреби українців через адаптований конкурс грантів швидкої відповіді. Конкурс є безстроковим, тож ми будемо розглядати ваші заявки на постійній основі. Тисніть на посилання нижче, щоб дізнатися більше та не вагайтесь надсилати ваші заявки!
****
Презентовано новий чат-бот для допомоги людям, що живуть з ВІЛ
Центр громадського здоров’я за підтримки проєкту Пакт «Інновації для подолання епідемії ВІЛ» розробив платформу та чат-бот у Telegram, щоб допомогти людям, що живуть з ВІЛ, знайти антиретровірусну терапію там, де вони зараз – в Україні або за кордоном. Таким чином українці, які живуть з ВІЛ і отримують антиретровірусну терапію (АРТ), можуть отримати життєво необхідні ліки в найближчому закладі.
****
Вокс Україна оцінили прогрес реформ під час війни
Навіть війна не зупинила реформи. Вокс Україна проаналізували основні законодавчі зміни, ухвалені у першому кварталі 2022 року. Оцінюючи прогрес визначених реформ, аналітики підкреслили, що найважливіші нормативні акти належать до сфери «Бізнес-середовище» (12 із 35 законодавчих змін). Більше інформації у матеріалі.
****
Верховна Рада визнала війну Росії геноцидом проти України на основі резолюції громадянського суспільства
14 квітня Верховна Рада визнала, що Росія вчинила геноцид проти українського народу, проголосувавши за постанову, розроблену експертами Ініціативи «Право в умовах війни», заснованою юридичним факультетом НаУКМА у партнерстві з Центром політико-правових реформ. Голосування є першим кроком до притягнення винних до відповідальності, а подальше визнання геноциду українського народу Міжнародним кримінальним судом посилить позиції України у питаннях, пов’язаних із компенсацією жертвам дій Росії.
****
Українська академія лідерства та агентство FEDORIV об’єдналися, щоб допомогти знайти притулок для внутрішньо переміщених сімей
29 березня Українська академія лідерства разом з агенцією FEDORIV запустила соціальний волонтерський проєкт «Сім’ї приймають сім’ї». Громадян з усіх куточків України закликають допомогти родинам, які покидають свої домівки, та забезпечити притулок якомога більшій кількості внутрішньо переміщених осіб. Проєкт збиратиме та публікуватиме надихаючі історії, щоб зміцнювати суспільство та підтримувати Збройні Сили України.
****
Професіонали музичної індустрії ініціювали збір коштів для допомоги постраждалим від війни
Всеукраїнська асоціація музичних подій у партнерстві з Atlas Weekend Music Festival та іншими професіоналами індустрії започаткували некомерційний проєкт Music Saves UA. Він покликаний збирати кошти для невідкладної гуманітарної допомоги вразливим верствам населення, які постраждали від війни в Україні. 29 травня в рамках ініціативи відбудеться другий Міжнародний благодійний концерт-марафон у Німеччині, щоб відзначити 3 місяці української стійкості та зібрати кошти на критичні потреби. Попередній захід, який відбувся 27 березня у Варшаві, транслювали телеканали з майже 20 країн Європи, допомагаючи ініціативі зібрати кошти для надання гуманітарної допомоги понад 10 000 українцям.
****
Українське громадянське суспільство захоплює Twitter
З початку війни українські ОГС стали одними з найбільших ньюсмейкерів у Twitter. Слідкуйте за виконавчим директором Центру протидії корупції, щоб дізнатися більше про міжнародну адвокацію та пов’язані з цим досягнення. Хочете отримувати останні новини про війну та суспільне життя в Україні з акаунту, на який підписалася навіть авторка Гаррі Поттера? Підпишіться на Телебачення Торонто! У своєму нещодавньому твіті вони позначили Джоан Роулінг, а письменниця не вагаючись відповіла хештегом #SlavaUkraini.
****
4 мільйони українців побачили пам’ятну кампанію Кримськотатарського ресурсного центру
Наприкінці лютого Кримськотатарський ресурсний центр розпочав загальнонаціональну кампанію «Liberate Crimea», яка вшановує пам’ять жертв геноциду кримськотатарського народу 1944 року. З плином війни організація змінила акценти. Дивлячись на звірства російської армії, ГО наголошує на нехтуванні правами людини та гуманітарними принципами війни: те, що Радянський Союз вчинив з кримськими татарами в 1944 році, Росія повторює щодо українського народу в 2022. Станом на сьогодні матеріали кампанії побачили уже понад 4 мільйони українців.
****